Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat, posiadam 2 dekodery - Rozdzielenie sygnału

29 Lis 2017 22:22 1614 15
  • Poziom 4  
    Dobry wieczór

Posiadam Polsat Cyfrowy i dwa dekodery.
    Z anteny SAT ,doprowadzony jest jeden przewód do splitera ( kupiłem jakiś trójdrożny w RTV EuroAGD ).
    Od splitera idzie jeden przewód do Głównego dekodera (1 ) a drugi do dekodera dodatkowego (2 ).

Pytanie moje to :
    Dlaczego muszą być włączone dwa dekodery, by móc oglądać programy ( niezależnie na dwóch TV ).

W przypadku, gdy wyłączę którykolwiek z dekoderów 1 lub 2 , brak jest możliwości oglądania TV na innym ;-(

Czy muszę ciągnąć kolejną antenę od czaszy , czy może wystarczy coś "po drodze" ?

Zaznaczę ,że bardzo niechętnie wierciłbym kolejne dziury w sufitach i ścianach .

Schemat tego ,jak to wygląda :
    Polsat, posiadam 2 dekodery - Rozdzielenie sygnału

Dekoder główny - PVR HD 7000, dodatkowy to HD 5500s
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 4  
    mihal2002 napisał:
    mar3k2004 napisał:
    Czy muszę ciągnąć kolejną antenę od czaszy , czy może wystarczy coś "po drodze" ?

Wystarczy kupić LNB czyli konwerter ten przy antenie UNICABLE inaczej SCR .
    W dekoderach uruchamiasz takową funkcję i cieszysz się jednoprzewodowym podłączeniem i oglądaniem.
    Zapomniałem dodać taniej dołożyć dodatkowy przewód i zmienić LNB na TWIN ale estetyka do bani. :cry:

Dziękuję za poradę.
    A czy mógłbyś ew. podać mi jakieś konkretne przykłady tego ,co proponujesz ?
    Znalazłem kilka przykładów, jednak zanim wydam kilkaset zł wolałbym wiedzieć, czy to jest to ;-)
  • Poziom 14  
    Z tego co wiem to te dekodery nie obsługują konwerterów UNICABLE (SCR).
  • Poziom 4  
    [quote="mihal2002"]
    LBJ napisał:
    Z tego co wiem to te dekodery nie obsługują konwerterów UNICABLE (SCR)

To za mało wiesz.
    Dodano po 1 [minuty]:

Dziękuję Michale.
    Za odpowiedź !
  • Poziom 4  
    mihal2002 napisał:
    mar3k2004 napisał:
    Zaznaczę ,że bardzo niechętnie wierciłbym kolejne dziury w sufitach i ścianach .

Jest dużo możliwości aby nie wiercić. Kwestia ile masz do wydania kasy.

Michale , jak zwykle - jak najmniej ;-)
    Powiedzmy ,że max 300 - 350 zł .... ( koszt wiercenia ścian, szpachlowania ,malowania + czas i przewód antenowy, ok 25 - 30 mb. )
    Zmieszczę się ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wszystkie dekodery CPT HD oraz Evobox PVR obsługują technologię jedno kablową SCR.
    W przypadku dekoderów CPT HD 7000 i 5500s wystarczy zainstalować w antenie konwerter SCR i rozdzielić sygnał w budynku spliterem.
    W menu dekoderów w konfiguracji Anteny należy przydzielić unikatowe częstotliwości SCR dla każdego dekodera. W przypadku HD 7000 należy przydzielić dwie.
    To wszytsko.
    Najtańsze konwertery SCR są w cenie ~120 PLN
  • Poziom 4  
    netTv napisał:
    Wszystkie dekodery CPT HD oraz Evobox PVR obsługują technologię jedno kablową SCR.
    W przypadku dekoderów CPT HD 7000 i 5500s wystarczy zainstalować w antenie konwerter SCR i rozdzielić sygnał w budynku spliterem.
    W menu dekoderów w konfiguracji Anteny należy przydzielić unikatowe częstotliwości SCR dla każdego dekodera. W przypadku HD 7000 należy przydzielić dwie.
    To wszytsko.
    Najtańsze konwertery SCR są w cenie ~120 PLN

Dziękuję ,za odpowiedź netTv!!

Kupiłem wczoraj konwerter, zamontowałem i działa !
    Koszt to 129 zł ( konwerter wraz z czaszą i wszystkimi elementami ).

Dziękuję wszystkim za przydatne rady .
    Pozostałym dziękuję za poczucie humoru. !

Zapomniałem dodać, że można temat uznać za zamknięty.