Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma 1.6 \\\'03r - alarm amervox nie pozwala odpalić auta?

30 Lis 2017 05:37 1812 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Mój problem zaczął się od głupiego błędu, zostawiłem zapalone światła na 2 godziny co rozładowało akumulator. Nie mogłem przez to dostać się do auta, centralny nie działał, zamków kluczykiem nie mogłem przekręcić (nigdy nie były używane?) Zanim się zorientowałem że to akumulator wymieniłem baterię w pilocie od centralnego ale oczywiście nie pomogło. Że akurat byłem w innym mieście nie wiedziałem bardzo co robić. Ale zadzwoniłem po pomoc do jakiś elektryków z numeru znalezionego w internecie. Próbowali pomóc przez podpięcie swojego akumulatora do jakiejś kostki w bagażniku (chyba od świateł) w moim samochodzie. Światła w moim aucie się świeciły ale centralny dalej nie działał. Ekipa pojechała i pozostałem dalej z problemem. Następnie zadzwoniłem po gościa od awaryjnego otwierania samochodów który miał przyjechać z kablami żeby auto odpalić. Dostał się do samochodu szybko natomiast auta nie udało się odpalić, stwierdził że trzeba akumulator podładować bo jest całkowicie padnięty. Zainkasował 200 zł za otwarcie i pojechał, a samochód jak nie odpalał tak nie odpalał. Znalazłem jednak pobliski warsztat i jeden z pracowników poszedł ze mną i zabrał akumulator do ładowania. Po ponad godzinie ładowania miał już trochę mocy w sobie i próbowaliśmy odpalić. Niestety mielił mielił ale nie odpalił. Za to mrugały światła, czerwona dioda i deska rozdzielcza nawet bez kluczyka w stacyjce, wystarczyło poruszyć lekko samochodem. Podobno to alarm blokował odpalenie auta. Samochód kupiłem niedawno i nawet nie wiedziałem że jest alarm, żadnych papierów do niego nie miałem ani poprzedni właściciel mi nic o tym nie mówił. Pod maską jest taka okrągła bryła z miejscem na mały kluczyk z napisem Amer vox - to chyba to. Z autem dostałem dwa piloty:
    Pierwszy i trzeci z kolei, z tym że w trzecim pilocie dużym przyciskiem obsługiwałem centralny zamek, a pierwszego nigdy nie używałem bo nie wiedziałem od czego jest Nawet nie wiem jaki to model alarmu i jak to sprawdzić i czy faktycznie to od blokuje odpalenie auta. Byłbym wdzięczny za sugestie co teraz robić i jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tego, że nie mogę odpalić auta i tego że nawet centralny nie działa.
    Pozdrawiam!

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Domino31 napisał:
    Pod maską jest taka okrągła bryła z miejscem na mały kluczyk z napisem Amer vox

Ile przewodów do niej dochodzi ?
    Domino31 napisał:
    czerwona dioda

Jaki moduł znajduje się na drugim końcu przewodu dochodzącego do diody ?
    Domino31 napisał:
    zapalone światła na 2 godziny

Wymień akumulator, bo zimą będą problemy.
  • Poziom 2  
    Tak, akumulator do wymiany. Do tej bryły dochodzi 1 przewód, w którym są 3 cienkie kabelki - czarny czerwony i chyba biały albo żółty. Tak to wygląda:

Natomiast nie bardzo wiem gdzie szukać tego modułu. Jest on gdzieś w pobliżu tego? :