Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGM 12-280 - Elektrozawór taktujący turbiny

pawcio7337 30 Lis 2017 12:29 657 9
  • #1 30 Lis 2017 12:29
    pawcio7337
    Poziom 11  

Witam.Wie ktoś może jak sprawdzić czy elektrozawór taktujący turbiny jest sprawny,ponieważ po regeneracji wtryskiwaczy auto pali więcej paliwa,a podczas jazdy z podpiętym kompem,ciśnienie doładowania dochodzi do 2,85 bara.Nie wiem czy nie przeładowuje silnika.Dodam,że sprawdzałem przewód elektryczny który dochodzi do zaworu,i tam po przekręceniu zapłonu jest cały czas napięcie 24V.Błędów żadnych nie wyświetla.

0 9
  • #2 30 Lis 2017 16:52
    sk700
    Poziom 31  

Porównaj ciśnienie zadane z rzeczywistym i będziesz wiedział.

0
  • #4 30 Lis 2017 18:12
    sk700
    Poziom 31  

Ciśnienie zadane - to które komputer chce uzyskać wysterowując zawór a rzeczywiste to ciśnienie odczytane z czujnika ciśnienia doładowania.

0
  • #6 30 Lis 2017 22:55
    kakibara
    Poziom 28  

Kompiter diagnostyczny - silnik następnie - monitorowanie- (nie wiem czym diagnozujesz) podglad parametrów - masz kilka plików do podejrzenia temperatury, ciśnienia paliwa, doładowania, odczyty np. Can - otwierasz każda i szukasz odczytu ciśnienia atmosferyczne, ciśnienie zadane. Nie wiem czy twój komputer ma możliwość wybrania kilku parametrów i ich obserwacji w czasie trasy- podgląd.

0
  • #7 01 Gru 2017 07:26
    pawcio7337
    Poziom 11  

To Autocom,odczytuje ciśnienie atmosferyczne z czujnika doładowania,po przekręceniu zapłonu pokazuje aktualne ciśnienie,np.0,98 bar.Po odpaleniu na wolnych obrotach również tą samą wartość,no i ruszam i w trakcie jazdy rośnie ciśnienie,przy dynamicznym rozpędzaniu do 2,80 bar.Ten odczyt jest w sekcji sterowanie jazdą,instrumenty.Natomiast w sekcji silnik,edc,jest też parametr ciśnienie doładowania,które ciągle pokazuje 0,03 bar,i nie reaguje wogóle na odpalanie i jazdę.Mi chodzi o elektrozawór regulujący ciśnienie doładowania(taktujący),czy na + ma być cały czas napięcie,czy coś jest nie tak.I jak to sprawdzić,czy jest sprawny.

0
  • Pomocny post
    #9 02 Gru 2017 20:26
    kakibara
    Poziom 28  

Dobre posunięcie!
    P.s. nie pisałeś nic o dymku. Pozdro.

1