Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glebogryzarka Viking VH440 - potrzebny zamiennik silnika.

30 Lis 2017 13:44 1551 8
  • Poziom 16  

Witam, właśnie dziś silnik w glebogryzarce stracił kompresję, jest to B&S z wałem poziomym 475 series, 148cc. Oddałem ją do serwisu, gdzie facet stwierdził na dzień dobry, że remont kapitalny może stać się nieopłacalny i trzeba będzie szukać drugiego silnika.
    Przekopałem pół Internetu i niestety silnik wydaje się mało popularny u nas, więc druga używka (jeśli będzie to coś poważnego) nie występuje.

Chcę się dowiedzieć za wczasu, czy jest możliwość dopasowania chińskiego silnika do "budy", bez żadnych drastycznych "rzeźb", np. taki: Allegro - 6845437516

* Pojemność silnika 196 ccm

* Moc - 6.5KM

* Ciężar - ok. 16kg

* Prędkość obrotowa - 3600 obr/min

* Grubość wałka - 20mm

* Silnik - spalinowy czterosuwowy, chłodzony powietrzem,

Nowy Briggs jest to zbyt duży koszt, a używek nie ma. Glebogryzarki używam max 10-15 motogodzin w roku, więc nawet taki słabej jakości silnik powinien trochę pochodzić, w moich rękach tandetna kosa z marketu działa 4 rok. A ma co robić. Wracając do tematu, czy jest opcja coś dopasować do tego sprzętu, co mnie nie zrujnuje finasowo? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 35  
    Spróbuj "pobuszować" po bazarach samochodowych (giełdach), gdzie można nabyć takie silniki za 150 - 200 zł. Mogą być one nieco zdekompletowane np. brak gaźnika, zbiornika, szarpaka, cewki WN itd.. Mając własny silnik można skompletować zakupiony. Można też podebrać "chińską podróbkę" Hondy z wałkiem poziomym (walec nie stożek), zwracając uwagę, by mocowanie (rozstaw śrub) pasowało do posiadanego sprzętu np. mocowanie sprzęgła odśrodkowego i mocowanie silnika.
    Jeśli masz zdolności w majsterkowaniu, to niemal każdy (podobny) silnik z wałkiem poziomym dopasujesz do glebogryzarki.
  • Poziom 39  
    A co jest ze starym silnikiem? Serwisant powiedział coś?
  • Poziom 16  
    Także chyba tak zrobię, że pójdzie podróbka Hondy chińska i tyle.

Mamy tutaj taki niefabryczny serwis, serwisant szarpnął za starter i stwierdził, że na 100% brak kompresji. Gdyby tylko pękł pierścień to pół biedy, ale może się okazać, że problem jest poważniejszy. A ja już na wypadek tego chcę mieć zrobiony "risercz" co i za jakie pieniądze można tu wpakować, bez żadnego szukania po bazarach i składania z kilku. Nie mam na takie coś czasu. Ma chodzić.

Na degradację tego silnika przyczyniło się sporo rzeczy:

Powiem szczerze, sprzęt jest z 2009 roku i miał wymieniony olej RAZ (tak, raz- po roku) i użytkownik (tak go nazwijmy- nie byłem to ja), także awaria na własne życzenie. Olej wymieniłem dzień przed awarią, kupiłem 3 butelki po 600 ml i dokonałem dwukrotnego płukania. Silnik pracował około 3 mh. Na drugi dzień już nie dał się uruchomić.

Powód może być jeszcze taki, że zbiornik paliwa był rozszczelniony przy korku i użytkownik doszczelniał sobie ten korek folią. Folia prawdopodobnie rozpuszczała się od benzyny i osadzała się w gaźniku. Gdy rozebrałem gaźnik do czyszczenia, było w nim przy pływaku do 1/3 objętości takiej mazi, kleistej, która nie dawała się rozpuszczać benzyną. Musiałem niestety szybko wymoczyć wszystko w Nitro i złożyć na nowo.

Silnik przy próbie odpalania był zalewany paliwem, wyrzucane było przez kolektor ssący w kierunku filtra powietrza, czasem następował wystrzał w tłumik, ale silnik nie chciał już odpalić. (Przed i po czyszczeniu)

Używek nie ma, a nie dam za nowy silnik 1500 zł, żeby stał cały rok i w sezonie obrobił 3 tunele z różami na jesień.
  • Moderator Samochody
    Ja bym jednak rozebrał silni w celu weryfikacji zużytych części.
  • Poziom 16  
    Oczywiście poczekam na werdykt, serwis ma dzwonić. Chciałem się po prostu upewnić, czy można ten silnik zastąpić chińczykiem, a jeśli tak, to jakim.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Angry_Us3r napisał:
    silnik w glebogryzarce stracił kompresję,
    Mierzone ? Zapłon sprawdzony ?
    link: https://www.alibaba.com/product-detail/Alibab...tml?spm=a2700.7724857.main07.65.c997989nbuTCS
    znam ten silnik, mam w ,,traktorku" i zupelnie dobry silniczek.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3379251.html

Angry_Us3r napisał:
    serwisant szarpnął za starter i stwierdził, że na 100% brak kompresji.
    G....no prawda, działanie odprężnika.
  • Poziom 16  
    Dzięki, czyli to cudo za 3,5 stówki z Allegro będzie ratunkiem, jak "fachowcy" nie ogarną kuwety.
  • Poziom 16  
    Sprawa załatwiona, stanął zawór, nie było kompresji. Silnik naprawiony za 100 zł i śmiga. Pozdrawiam.