Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

15 milionów dolarów dla firmy zajmującej się azotkiem galu

ghost666 30 Nov 2017 15:20 822 0
 • 15 milionów dolarów dla firmy zajmującej się azotkiem galu
  Firma Transphorm, zajmująca się wysokonapięciowymi układami półprzewodnikowymi wykonanymi z azotku galu (GaN) otrzymała 15 milionów dolarów od japońskiej spółki Yaskawa Electric. Całkowita kwota zebranych funduszy inwestycyjnych zamyka się obecnie w kwocie 230 milionów dolarów.
  Transphorm ma swoją siedzibę w mieście Goleta w stanie Kalifornia w USA. Firma ta została założona w 2007 roku. Obecna runda finansowania służy zdobycia środków na rozwój kolejnej generacji produktów opartych o azotku galu (GaN). We wrześniu tego roku firma poinformowała, że spółka Yaskawa wykorzystuje układy Transphorma - 650 V. GaN-owe tranzystory polowe - w swoich sterownikach serwomotorów ?-7 F. To pierwszy sterownik silnika elektrycznego, który wykorzystuje wysokonapięciowe tranzystory GaN do sterowania silnikiem elektrycznym.
  Wysokonapięciowe tranzystory wykonane z azotku galu mają szereg zalet sprawiających, że nadają się doskonale nie tylko do zastosowań w systemach sterowania silnikami elektrycznymi, ale także do wykorzystania w motoryzacji, czy w zasilaczach przemysłowych, jak i innych aplikacjach w przemyśle.
  "Widzimy wiele zysków z wykorzystania azotku galu w szeregu aplikacji, takich jak systemy fotowoltaiczne czy zintegrowane sterowniki serwomotorów" - mówi Yukio Tsutsui, menedżer działu badawczo-rozwojowego w Yaskawa Electric.
  W poprzednich rundach finansowania Transphorm zebrał ponad 220 milionów dolarów na inwestycje i rozwój. Firma ta posiada ponad 600 różnych patentów i technologię do produkcji jedynego na rynku tranzystora FET wykonanego z azotku galu, który spełnia normy JEDEC i AEC-Q101.
  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1332670&

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11024 posts with rating 9362, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.