Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki serwer wirtualny wybrać?

mayllo 30 Lis 2017 18:23 189 5
  • #1 30 Lis 2017 18:23
    mayllo
    Poziom 8  

Witam kolegów.
    Mam pytanie odnośnie doradztwa jaki mam wybrać serwer wirtualny do tego co potrzebuję. Bo jest tego sporo vps, cloud, dedykowany itp itd a nie mam zbyt dużego pojęcia o tych serwerach. Ważne aby serwer był na Windows, i mógłbym się z nim połączyć przez zdalny pulpit albo coś podobnego.
    Nie chcę blokować sobie laptopa przez 24h, i dlatego potrzebuję taki serwer aby zastąpił mi komputer do wykonania zadania przez jakiś okres czasu, nie blokując mi laptopa.
    Czekam na poradę.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

0 5
  • Servizza
  • #2 30 Lis 2017 18:35
    Tommy82
    Poziom 39  

Wymóg Windowsa troszkę ogranicza wybór.
    Zastanów się jakie będziesz miał zapotrzebowanie na moc obliczeniową czy transfery to w kwestii wyboru parametrów i modelu płatności.
    VPN chodzi Ci o to żeby to ktoś za Ciebie zrobił czy o postawienie sobie samemu klienta.
    Co do zdalnego pulpitu to to też potrzebuje powiedzmy ze pewien zapas na łączu i odpowiednie pingi do komfortowej pracy to najczęściej dziś nie jest problemem ale kiedyś ludzi mogło na skraj załamania nerwowego doprowadzać.

No i pamiętać trzeba ze na wirtualizowanych środowiskach systemy graficzne pracują tak sobie (to oczywiście wszystko kwestia względna co zaznaczam i pole do polemik, zależy czego kto oczekuje). Zresztą karty serwerowe to też żadne demony prędkości czasem wręcz zintegrowane z układami IPMI tak by ułatwić przechwytywanie obrazu przy pracy za pomocą zdalnej konsoli. Do tego dochodzi porblem pracy przy dużych rozdzielczościach (transfery). Jednak najczęściej to wszystko działa co najmniej zadowalająco.

0
  • Servizza
  • #3 30 Lis 2017 18:54
    mayllo
    Poziom 8  

Witaj
    Dziekuje za odpowiedź. Konkretnie chodzi mi o to aby mieć zdany prosty komputer. Będzie tam zainstalowany programik który będzie zbierał adresy email z branżowej strony. Nie potrzebne są żadne wodotryski, myślę że ze spokojem procesor 1 rdzeń i 1GB ram bezproblemowo załatwi sprawę. Tylko właśnie nie wiem czy ma to być zwykły VPS z Windows czy serwer dedykowany , czy cloud..Jaki mam wybrać aby był po prostu dla mnie zdalnym komputerem, którym będę mógł sterować od siebie, zainstalować program pod windows i go zapuścić i niech on sobie tam tydzień czy 2 tygodnie leci i zbiera co ma zbierać.

0
  • #4 30 Lis 2017 19:46
    Tommy82
    Poziom 39  

Z nazewnictwem to jest troszkę galimatias.
    Kiedyś wiadomo było co co oznacza. Dziś różne rzeczy różni ludzie nazywają inaczej z rożnych powodów.
    VPS to powinien być wirtualny serwer prywatny w założeniu jakaś maszyna wirtualna na jakiejś większej na której masz z wirtualizowane swoje poletko tak że innym w drogę nie wchodzisz.
    Serwer dedykowany to powinna być fizyczna maszyna ale ze względów np marketingowych ale tez takich że w jednej maszynie da się upchać coraz więcej mocy powyższe zostało rozszerzone na poprzednie.
    Cloud to w zasadzie nazwa marketingowa pod którą sprzedawane jest co się komu podoba. Często to też model rozliczenia tj za wykorzystane zasoby.
    Na Twoim miejscu szukał bym serwera vps z preinstalowanym windowsem jakiego szukasz. Raczej będzie to wersja serwerowa bo na takowe klienci są najczęściej po co komu windows 10 na serwerze.
    Dobrze żebyś sprawdził ping i mtr przed zakupem żeby się nie okazało że akurat u Ciebie nie wydala remote desktop. Do pracy na zdalnym pulpicie nie oddalał bym się bardzo geograficznie (chodzi o serwerownie a nie o lokalizacje firmy).
    Istotnym może być też czas trwania umowy.

0
  • #5 30 Lis 2017 19:51
    mayllo
    Poziom 8  

Dzięki za pełne info. Umowa jest miesięczna. Wiec z tym nie ma problemu.
    Znalazłem jeden myślę ze będzie OK - 1 vCPU Intel Xeon + 1 GB RAM + System Windows Server 2008 Datacenter lub 2012 R2 + 1 x Dedykowany adres IP , bez limitu transferu i 40 GB dysku, myślę że powinno być wystarczające.
    Pozdrawiam

0
  • #6 30 Lis 2017 19:58
    Tommy82
    Poziom 39  

Jak Ci procka wystarczy to nie wygląda źle.

0