Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato 3 2009rok - Usterka wycieraczek w trybie czasowym

30 Nov 2017 19:25 3507 6
  • Level 21  
    Dobry wieczór, auto jak w temacie, wycieraczki działają sprawnie ale tylko na 1 i 2 biegu, problem jest z działaniem czasowym, raz działa raz nie. czy w tych autach jest zewnętrzny przekaźnik czasowy czy raczej siedzi to w body lub w silniku wycieraczek.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 17  
    Raczej silnik wycieraczek.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 21  
    Dziękuję za chęć pomocy, ale "raczej" nic mi nie pomogło, proszę o info, jeżeli ktoś miał taki problem, jeżeli to będzie Bsi, Body to nie dotknę, nie mam sprzętu do wysterowania wycieraczek, ale jeżeli jest to "analogowe" tzn przekaźnik wycieraczek, to ogarnę. Proszę o pewne info - w jaki sposób jest sterowanie czasówkami.
    Pozdrawiam.
  • Level 21  
    Dziękuję za pomoc, myślę że schemat bardzo mi pomoże, a szczególnie ustawienia względem czujnika deszczu... myślę że tu może być przyczyna. Serdecznie pozdrawiam.
  • Level 2  
    Witam podłączę się do archiwalnego już posta, ale może ktoś go zauważy...
    Mam ten sam problem z trybem czasowym wycieraczek ale w Dukim z 2014 po lifcie.
    Opis i schemat, który załączony był do posta zaczął klarować mi obraz systemu ale mam prośbę o podpowiedź gdzie dalej szukać przyczyny.
    Żeby było ciekawiej mam auto z czujnikiem deszczu:
    Przy włączeniu trybu przerywanego (automatycznego) jest sygnalizacja załączenia jednym machnięciem wycieraczek (tak jak instrukcja opisuje) ale na ty się kończy. Nie można wymusić trybu manualnego.
    Czujnik deszczu raczej działa, bo przy odłączeniu kostki komp od razu pokazuje awarię czujnika, gdy jest podłączony komp zachowuje spokój.
    Logicznie analizując zachowanie wycieraczek podejrzewam, że może być problem gdzieś na obwodzie do 2 pinu silnika wycieraczek, albo w przekaźniku w skrzynce bezpieczników.
    Nie mogę tylko odczytać jak zlokalizować ten przekaźnik.
    Z rzeczy, które mogę łatwo sprawdzić to stan styków, ale jak znaleźć element uszkodzony, bez podmianek?
    A może w przeskanowanie kompa coś wniesie?
    Na marginesie dodam, że czujniki cofania też mnie działają, ale to chyba nie ma związku?
  • Level 2  
    Dziękuję wszystkim za brak jakiejkolwiek podpowiedzi ;)
    Jednakże udało mi się zidentyfikować problem i go wyeliminować, więc dziele się rozwiązaniem, może komuś posłuży :)
    Okazało się, że w moim aucie od kiedy go kupiłem brakowało jednego drobnego elementu bez, którego czujnik deszczu nie mógł prawidłowo działać.
    Mianowicie chodzi o żelową przekładkę między czujnikiem a szybą :(
    Dzięki niej czujnik powinien szczelnie przylegać do szyby, a co za tym idzie promienie światła powinno przechodzić w sposób ciągły do czujnika.
    Prawdopodobnie, ktoś mało ogarnięty wymieniał wcześniej czujnik, a może była wymieniana szyba i nie dopilnowano tego drobiazgu.
    Jest również prawdopodobieństwo, że fabryczny "żelek" wysechł (co podobno też się zdarza) i wyrzucono go.
    Wspomniana żelowa przekładka do kupienia np. na allegro za kilkadziesiąt zł.
    Po zamontowaniu wszystko zaczęło hulać jak nowe :)
    Pozdrawiam wszystkich !!!
    M.