Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkosuszarka Candy Alise GVW 485TC - nie dosusza prania

gold-game 30 Lis 2017 21:46 216 0
  • #1 30 Lis 2017 21:46
    gold-game
    Poziom 18  

Witam. Proszę o pomoc kolegów, bo jestem słaby w AGD. Mam pralkosuszarkę Candy Alise GVW 485TC. Problem jest z dosuszaniem prania. Mianowicie pranie nie jest wysuszane do sucha. Jest ciepłe, ale sporo wilgotne, nawet mokre. Co do tematu technicznego i pomiarów, to wentylator nadmuchu gorącego powietrza jest sprawny - silnik kręci się. Tunel nadmuchu jest drożny. Grzałka sprawna i grzeje. Oprócz tego są na tym nadmuchu łącznie trzy termistory. Dwa obok siebie rozwierne przy 180 stopniach. Oba sprawne. Trzeci jest przy samym wylocie tunelu. Raczej do pomiaru temperatury nadmuchu. Nie wiem czy sprawny. Wydaje mi się, że problem u mnie leży w odczycie temperatury nadmuchu gorącego powietrza lub programie sterującym, bo tunel się intensywnie nagrzewa przy suszeniu, ale proces suszenia trwa jakby za krótko. Na programatorze obliczony czas suszenia przez komputer jest krótszy, niż ten szacowany przez komputer gdy wszystko działało prawidłowo. Moja żona też wspominała, że zaraz przed awarią zmieniała programy suszenia i po powrocie do dawnego programu już pojawił się ten problem. Proszę o pomoc. Może należy wykonać jakiś reset do ustawień fabrycznych o którym nie wiem. Pozdrawiam

0 0