Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywracanie ustawień fabrycznych Win 10

Majloooock 30 Lis 2017 23:14 1053 5
  • #1 30 Lis 2017 23:14
    Majloooock
    Poziom 4  

Tak jak w temacie, zamierzam przywrócić ustawienia fabryczne w lapku. Dodam że orginalnym systemem był Win 8.1. Chciałbym wiedzieć czy jak przywrócę ustawienia fabryczne, to wróci mi system Win 8.1 czy będzie ciągle Win 10?

1 5
  • #2 01 Gru 2017 00:15
    gibon910
    Poziom 7  

Jeżeli uaktualniłeś system 8.1 do 10 to masz tylko 30 dni na powrót do starego systemu co powinno być wyświetlone w zakładce:
    Ustawienia -> odzyskiwanie
    Jeżeli ten czas minął to raczej nie ma już takiej możliwości. Chyba, że reinstalacja systemu i ponowne wpisanie klucza od 8.1

0
  • #3 01 Gru 2017 00:17
    ForeverYoung09
    Poziom 9  

Kiedyś pamiętam czytałem, że po roku od premiery, po zainstalowaniu darmowej aktualizacji do Win 10, gdyby chciało się przywrócić ustawienia fabryczne bądź przeinstalować system, traci się na niego licencję, jednak nie wiem czy to prawda na 100% :wink:

0
  • #4 01 Gru 2017 00:25
    _Mech_
    Poziom 7  

Spróbuj wejść w recovery mode przed uruchomieniem jeszcze kompa. możliwe, że tam będziesz miał opcję przywrócenia kompa do fabryki. Ja tak mam w lenovo one. Chociaż to tablet, to na pełnowartościowym win 10.

1
  • Pomocny post
    #5 01 Gru 2017 00:57
    safbot1st
    Poziom 43  

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

Dodano po 18 [minuty]:

Oczywiście, jak to Micro$oft, bardziej namieszać się nie dało:
    Powrót do poprzedniej wersji systemu Windows:
    Przez 10 dni od uaktualnienia do systemu Windows 10...bla, bla, bla...
    Aby wrócić do poprzedniej wersji systemu:
    Zachowanie wszystkich elementów w folderach windows.old i $windows.~bt po uaktualnieniu.
    Usuń wszystkie konta użytkowników dodane po uaktualnieniu.

Czyli limit 10 dni odnosi się tylko do sytuacji, kiedy chcemy zachować swój nowy W10 w zapasie,
    ale chcemy też z powrotem swój stary W8 (razem ze "śmietniskiem" ;) zaraz z przed aktualizacji).
    Za to mamy:
    Resetowanie ustawień komputera do stanu początkowego

gdzie interesuje Ciebie @Majloooock Przywracanie ustawień fabrycznych
    czyli użycie partycji z kopią systemu, który miałeś przy zakupie komputera (jak pisał @_Mech_).

W tym drugim przypadku limit 10 dni nam lata koło... w dodatku nie otrzymamy swojego starego "śmietniska",
    tylko czysty fabryczny W7/8/8.1. Taki z jakim kupiony był komputer.
    Nie wiem jaki @Majloooock dokładnie chciałeś przywracać do "fabryki", ale opcje masz wszystkie jakie dusza zapragnie.

0