Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozdzielacz HDMI na TV i komputer

Smieszny 01 Gru 2017 13:11 1308 3
  • #1 01 Gru 2017 13:11
    Smieszny
    Poziom 11  

Witam

Mam komputer który połączyłem z telewizorem kablem HDMI. Normalnie działam na monitorze połączonym z komputerem kablem VGA. Lecz jak oglądam film na komputerze to idę do drugiego pokoju na TV. Po włączeniu TV obraz był i na monitorze i na telewizorze, ale dźwięk był tylko na TV. I wszystko było jak najbardziej ok.

Teraz w końcu kupiłem nowy monitor z wejściem HDMI. Mógłbym go również pewnie podpiąć kablem VGA, ale wydaje mi się, że nie wykorzystam w pełni jego potencjału. Jeśli się mylę to mnie poprawcie i temat od razu do zamknięcia, bo wszystko powinno działać tak jak wcześniej.

W komputerze mam tylko jedno wyjcie HDMI i podpiąłem tam monitor. Co muszę kupić aby najlepiej obraz i dźwięk był jednocześnie na TV i komputerze? W najgorszym wypadku może być tak jak ostatnio czyli po włączeniu TV dźwięk byłby na TV, a po wyłączeniu na komputerze. Jedynie obraz musi być na obu wyświetlaczach na raz, bo TV jest w innym pokoju i nie potrafię włączyć filmu bez obrazu na monitorze :) Myślę, że zrozumiecie o co mi chodzi. Prawdę mówiąc zastanawiam się nawet nad kupnem nowego TV, bo jest dla mnie uciążliwe to że mam kabel rzucony po podłodze przez pół domu, a chyba jest już jakieś wyjście połączenia tego bezprzewodowo? Czy zwykły rozdzielacz HDMI za 10zł na razie mi wystarczy i będzie dźwięk i obraz na TV i monitorze?

0 3
  • #2 01 Gru 2017 13:35
    czareqpl
    Poziom 28  

Smieszny napisał:
    ale wydaje mi się, że nie wykorzystam w pełni jego potencjału.

A jaki ukryty potencjał chciałbyś wykorzystać?

Smieszny napisał:
    Jedynie obraz musi być na obu wyświetlaczach na raz

Tanio tego nie załatwisz na HDMI.

Te rozdzielacze za 10 zł wybierają pierwsze urządzenie odbiorcze, które zostanie włączone.

1
  • Pomocny post
    #3 01 Gru 2017 13:39
    viper19861
    Poziom 18  

Osobiście używam takiego rozdzielacza: ma wybór na którym kanale chcemy wyświetlać obraz (np. ustawiasz wszystko na monitorze, a potem przełączasz na telewizor). Nie ma możliwości wyświetlania w jednym czasie na dwóch ekranach. Zaletą jest że działa na długich przewodach. Te pasywne, które proponujesz potrafią nie działać na przewodach dłuższych od 10m.

2
  • #4 01 Gru 2017 19:35
    Smieszny
    Poziom 11  

czareqpl napisał:
    Smieszny napisał:
    ale wydaje mi się, że nie wykorzystam w pełni jego potencjału.

A jaki ukryty potencjał chciałbyś wykorzystać?

Chodziło mi o to, że chyba po kablu VGA obraz na monitorze ma chyba straty jakości w porównaniu do HDMI.
    -----
    Kupiłem dokładnie takie coś jak polecił Viper. Zobaczymy jak się to sprawdzi. Dzięki za pomoc.

Dodano po 4 [godziny] 47 [minuty]:

No i mam kolejny problem. Jak na razie nie działa. Ale może uda się to jakoś rozwiązać. Czy te urządzenie potrzebuje jakieś zasilanie? Nie dostałem żadnego kabelka w komplecie. Rozumiem że muszę podłączyć to tak. Komputer kablem HDMI do urządzenia (dziwne jest, że gniazdko nazywa się output), a później kablem z np input1 do TV i kolejnym kablem z input2 do monitora? Po podłączeniu w urządzeniu nic się nie świeci tak jakby nie było prądu więc wciskanie tego przycisku nic nie daje. Czy dobrze rozumuje czy jakoś inaczej to podłączyć?

0