Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAS28442 Logixx 8 invert - padniety transformator.

01 Gru 2017 16:55 2844 13
  • Poziom 9  
    Witam i mam prośbę. W mojej pralce padł inverter. Spalone części zostały wymienione, ale pralka nadal pokazywała problem F57. Po dalszych pomiarach doszedłem do transformatora Hahn V17423. Stwierdziłem przejście tylko na złączach 6 i 7, ale myślę, ze to zworka. Poza tym nie ma przejścia ani na pierwotnym ani na wtórnym. Czy ktoś mógłby mi podać dane, na których nóżkach jest uzwojenie pierwotne i wtórne? Jakie napięcie powinno wychodzić z transformatora. W handlu jest on nie dostępny, może ktoś zna zamiennik? Pozdrowionka.
    Bosch WAS28442 Logixx 8 invert - padniety transformator. Bosch WAS28442 Logixx 8 invert - padniety transformator.
  • Specjalista AGD
    Wykonaj fotki modułu z obu stron łatwiej będzie rozmawiać.
  • Moderator AGD
    yoshi62 napisał:
    Spalone czesci zostaly wymienione ale pralka nadal pokazywala problem F57

Pewnie LNK 304 był spalony i trzy rezystory. Nic z tym nie zrobisz - moduł do wymiany.
  • Poziom 9  
    Wszystko wymienione. Nie ma tylko napiecia z transformatora.
  • Specjalista AGD
    Co do tego transformatora to chyba jest to dławik filtra przeciw zakłóceniowego.
    Na foto widać elementy,które wymieniłeś (zaznaczyłem na czerwono).
    Mimo tego inwertor nie działa.Aby inwertor pracował musi mieć prawidłowe zasilanie
    +5V na procesor z zasilacza (układ w nim wymieniłeś). Sprawdziłeś to?
    Prawdopodobnie przy uszkodzeniu zasilacza uszkodził się również procesor.
  • Poziom 9  
    Z tym dlawikiem pewno masz racje. Pracuje w ciemno bo oczywiscie schematu nie mam. Pewno laickie pytanie , ale jakie jakie elematy wchodza w sklad zasilacza? Jest na plycie invertera?.
  • Poziom 9  
    Układ przetwornicy został wymieniony, ale musze zmierzyć napięcie na kondensatorze.
  • Poziom 9  
    Z pomiarow wynika , ze nie ma zasilania 5V. Napiecie wejsciowe mam 5V a na wyjsciu 0V. Jakie powinno byc napiecie wejsciowe?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Zmierz na zasilaniu procesora .Na 99% jest uszkodzony.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Szkoda Twego czasu. Nie chciałem wcześnie o tym pisać, ale w tych modułach jest tak, że przy uszkodzeniu układu przetwornicy uszkadza się procesor.
  • Poziom 9  
    Znalazłem następną usterkę :) Zwęglone przejście z jednej na druga stronę płytki + zasilający LNK304PN. Na wyjściu mam teraz 15V. Troszkę za wysokie :) Jeśli będzie trzeba to wymienię tez procesor. Czy zaznaczony element to kondensator (bo tak wygląda) mam zwarcie na tym elemencie.
  • Moderator AGD
    yoshi62 napisał:
    Jesli bedzie trzeba to wymienie tez procesor.

Masz ewidentnie padnięty procesor. Ciekawe jak i czym zaprogramujesz nowy ?
  • Poziom 9  
    Chyba macie racje i szkoda czasu. Dzieki za pomoc.