Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wentylator dospel wk 200 jak podłączyć regulator obrotów

kamyk1985 01 Dec 2017 20:11 2265 11
    kot mirmur
    Level 33  
    Te produkty chyba do siebie nie pasują.
    kamyk1985
    Level 6  
    wentylator mam już zamontowany a teraz chciałem założyć regulator i własnie sie zastanawiam jak ponoć dospel wk 200 to wentylator 3 biegowy, a może jednak mój nie?
    kot mirmur
    Level 33  
    Ze zdjęć wnioskuję- masz wentylator jedno-biegowy. W trzy-biegowym miał byś o dwa kabelki więcej.
    marqqv
    Level 32  
    kamyk1985 wrote:
    wentylator mam już zamontowany a teraz chciałem założyć regulator

Może coś takiego będzie lepiej współpracowało Wentylator dospel wk 200 jak podłączyć regulator obrotów
    kamyk1985
    Level 6  
    Są 4 kable żółto-zielony, niebieski, czarny i brązowy
    marqqv
    Level 32  
    kamyk1985 wrote:
    Są 4 kable żółto-zielony, niebieski, czarny i brązowy

Z wentylatora ? To daj zdjęcie bo coś tego ne widać.Jeżeli tak to według rozpiski masz Wentylator dospel wk 200 jak podłączyć regulator obrotów L to zasilanie ( faza )
    kot mirmur
    Level 33  
    Kolory kabelków to my już znamy. Kolega marqqv ma jakąś propozycję, pewnie regulator oparty na triaku, tylko jakiś dziwnie rozbudowany.
    kamyk1985
    Level 6  
    regulator taki jak na foto, a kable które są w kostce to własnie wychodzą z wentylatora do brązowego i czarnego podpięty kondensator. :/
  • Helpful post
    marqqv
    Level 32  
    kot mirmur wrote:
    Kolory kabelków to my już znamy

Jakie kolory gdzie rozpiska z wentylatora i pod ten schemat wentylatora należy podpiąć regulator . Jeżeli jest inaczej lub nie ma dokumentacji to poprosić elektryka niech się tym zajmie .
    kamyk1985
    Level 6  
    :) ok może tak zrobię bo chłopa jeszcze zabije :D Dzięki za pomoc
  • Helpful post
    kot mirmur
    Level 33  
    Kolego KAMYK, czytaj ze zrozumieniem. My już to wiemy, pomijając fakt że -to nie jest regulator tylko przełącznik trzy-biegunowy do sterowania silnikiem z trzema odczepami + C rozruchowy .