Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator dospel wk 200 jak podłączyć regulator obrotów

01 Gru 2017 20:11 990 11
  • Poziom 31  
    Te produkty chyba do siebie nie pasują.
  • Poziom 3  
    wentylator mam już zamontowany a teraz chciałem założyć regulator i własnie sie zastanawiam jak ponoć dospel wk 200 to wentylator 3 biegowy, a może jednak mój nie?
  • Poziom 31  
    Ze zdjęć wnioskuję- masz wentylator jedno-biegowy. W trzy-biegowym miał byś o dwa kabelki więcej.
  • Poziom 31  
    kamyk1985 napisał:
    wentylator mam już zamontowany a teraz chciałem założyć regulator

Może coś takiego będzie lepiej współpracowało Wentylator dospel wk 200 jak podłączyć regulator obrotów
  • Poziom 3  
    Są 4 kable żółto-zielony, niebieski, czarny i brązowy
  • Poziom 31  
    kamyk1985 napisał:
    Są 4 kable żółto-zielony, niebieski, czarny i brązowy

Z wentylatora ? To daj zdjęcie bo coś tego ne widać.Jeżeli tak to według rozpiski masz Wentylator dospel wk 200 jak podłączyć regulator obrotów L to zasilanie ( faza )
  • Poziom 31  
    Kolory kabelków to my już znamy. Kolega marqqv ma jakąś propozycję, pewnie regulator oparty na triaku, tylko jakiś dziwnie rozbudowany.
  • Poziom 3  
    regulator taki jak na foto, a kable które są w kostce to własnie wychodzą z wentylatora do brązowego i czarnego podpięty kondensator. :/
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    kot mirmur napisał:
    Kolory kabelków to my już znamy

Jakie kolory gdzie rozpiska z wentylatora i pod ten schemat wentylatora należy podpiąć regulator . Jeżeli jest inaczej lub nie ma dokumentacji to poprosić elektryka niech się tym zajmie .
  • Poziom 3  
    :) ok może tak zrobię bo chłopa jeszcze zabije :D Dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Kolego KAMYK, czytaj ze zrozumieniem. My już to wiemy, pomijając fakt że -to nie jest regulator tylko przełącznik trzy-biegunowy do sterowania silnikiem z trzema odczepami + C rozruchowy .