Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes Benz CM2294 - Jak odczytać eeprom S24S4 inaczej X24C44

01 Gru 2017 21:50 960 7
  • Poziom 21  
    Dobry wieczór, posiadam Revelprog is, mam radio jak w temacie i za nic nie mogę odczytać tej pamięci. Macie może jakiś pomysł, nie sugerujący wymianę programatora ;)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Witam
    A może jednak szybciej będzie "skleić" Ponego.
    Pozdrawiam
  • Spec od car audio
    A może można to czytać jako Catalyst CAT24c44 lub Xicor X2444 - (32x8) ?
    Jak chodzi o kartę, to podając dane PC-ta (płyta główna, system) zadałbym pytanie w dziale komputery.
  • Poziom 21  
    ikar55 napisał:
    A może można to czytać jako Catalyst CAT24c44 lub Xicor X2444 - (32x8) ?
    Jak chodzi o kartę, to podając dane PC-ta (płyta główna, system) zadałbym pytanie w dziale komputery.

Dzięki za pomoc, jutro sprawdzę, nurtuje mnie jeszcze pinologia tej pamięci.., Jeżeli nie odczytam to napiszę w w/w dziale i zobaczymy co koledzy odpowiedzą, w temacie karty, rzecz jasna.
  • Poziom 22  
    darens napisał:
    Patrzę jeszcze na noty katalogowe x24c44 względem np. 24c04
    Raczej względem 93C06.

darens napisał:
    czy karta: https://www.eliptor.pl/p775,kontroler-2-porto...-zlacze-pci-moschip-mcs9865-niski-profil.html będzie ok? Mój komp nie ma złącza LPT i mogę skleić Ponyprog jeżeli to ruszy z w7 .
    Co do karty, to zakup i przesyłka wyjdzie dwa razy drożej niż zlecenie usługi w punkcie radio-code. Dodatkowo mogą się pojawić niespodzianki przy współpracy programatora i karty pod w7.
  • Poziom 21  
    Temat zamykam, niestety pamieć uszkodziłem poprzez błędne jej podłączenie.
    Pinologia s24s4 różni się od x24c44 .

Jest to zapewne na forum ale:

s24s4

pin1 - store
    pin2 - vcc
    pin3 - ce
    pin4 - sk
    pin5 - di
    pin6 - do
    pin7 - gnd
    pin8 - recall

x24c44

pin1 - -ce
    pin2 - sk
    pin3 - di
    pin4 - do
    pin5 - gnd
    pin6 - recall
    pin7 - store
    pin8 - vcc

pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Temat rozwiązany po części, pinologia pasuje ale zaniedbanie układu który walał się po warStacie spowodowało jego uszkodzenie, tj. ułamanie nóżek. Dostałem mega dużą pomoc dotyczącą podłączenia "na krótko" ale na teraz niem mam jak ogarnąć tematu...zaczął się sezon car audio :) Jak zrobię to podbiję temat udostępniając oryginalny wsad którego nie potrafiłem odszukać w czeleściach internetów poza stronami .ru a tam jakoś nie chcę się rejestrować.