Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamontowanie internetu w domu - karta sim.

SirSparrov 01 Gru 2017 22:35 285 4
  • #1 01 Gru 2017 22:35
    SirSparrov
    Poziom 2  

Witam, otóż chciałem zamontować internet w domu a mam kartę sim z T-Mobile na której jest 50GB a nie korzystam z niej. Pytanie do was bo jestem kompletnym laikiem w sprawie sieci i internetu, jaki modem i router (tak do 500 zł) do tej karty bo chciałem żeby na cały dom był internet. Przeważnie internet będzie służył do rozmów wideo przez skype i najprawdopodobniej do youtube - do ściągania nie wiadomo jakich dużych plików nie będzie. Dom jest oddalony mniej więcej o 3,5-4km od miasta więc też komplikuje sprawę. Dokładna lokalizacja to ul. Nadrzeczna w Złocieńcu. Dziękuje za pomoc.

0 4
  • #2 02 Gru 2017 06:31
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Kolego najlepsze rozwiązanie dla ciebie to antena zewnetrzna i router w domu.

0
  • #3 02 Gru 2017 07:10
    SirSparrov
    Poziom 2  

daro31ie napisał:
    Kolego najlepsze rozwiązanie dla ciebie to antena zewnetrzna i router w domu.

Tylko jaka antena i jaki router tak abym mógł puścić internet przez kartę sim?? Mówię cena do 500 zł :)

0
  • #5 02 Gru 2017 11:24
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Oczywiście nie bierzesz tego zestawu B593u-12 z ta pseudo anteną pod uwagę. Porada kolegi nieprofesjonalna. B593u-12/s-12 to stare routery sprzed 5 lat. Kupione w niemieckim T-Mobile jako elektrozłom, sprzedawane Januszom za kupę kasy. Wart ze 100 z. Posiadają modem LTE 3 kategorii, brak możliwości wymuszania konkretnych pasm LTE. Dołączona antena bez żadnego opisu, nic nie wiadomo w jakim paśmie pracuje i czy ma jakiś zysk i jakie kable. Ale to raczej elektrośmieć. W swojej lokalizacji masz zasięg z sieci LTE1800NetWorks z BTS-a Piastów 2 w Złocieńcu. Taki sam przy Kościelnej 1. Możesz korzystać też z LTE800 T-Mobile z BTS-a Bobrowo. Włóż kartę do telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info i pokaż zakładkę DANE z parametrami sygnału , ECI, eNB BTS-a. Zrób speedtesty.

0
  Szukaj w 5mln produktów