Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55MU6172 4K dobry wybór?

sebaele22 20 Dec 2017 07:27 23652 101
    darek170
    Level 10  
    Wczoraj zakupiłem ten model i chciałbym potwierdzić, że jest tam matryca VA. Akurat w sklepie trafiłem na "promotora" marki Samsung więc trochę porozmawiałem z kimś kto raczej miał większe rozeznani w tym temacie niż losowy pracownik wielkiego sklepu. On również potwierdza, że w tym modelu jest VA, matryca IPS niby była montowana gdzieś w pierwszych modelach i, że jeżeli ktoś taką trafił to po prostu był to model z pierwszych partii.

Po pół godzinnym teście nie ma do czego się przyczepić, tv bardzo fajny, możliwości komunikacyjne z telefonem niesamowite, nie wiem czy to kwestia telefonu marki samsung czy app którą można zainstalować na każdy telefonie.
    wioslo
    Level 12  
    jak ja do tej pory sprawdzalem to we wszystkim sklepach w wersji 55 cali zawsze byl IPS a w 50 cali VA w euro agd mowili ze chyba tylko w 1 na 7 bylo VA przy 50 cali
    sebaele22
    Level 30  
    U mnie również 2 te same telewizory zakupione kilka dni temu posiadają matrycę VA :-)
    wioslo
    Level 12  
    poprawka wczoraj wszedlem na delegacji do euroagd i w koncu spotkalem UE55MU6172 na VA :)
    wioslo
    Level 12  
    no najgorzej z tym 55"" chetnie bym go wzial ale juz wole 50 bo do tej pory wszystkie co widzialem byly na VA

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

a jest jakas roznica w jakosci jak puszczam film 4K z pendrive itp a z lapka przez hdmi? Bo przy jednym filmie mi wywala na tym samsungu ze brak jakiegos kodeka i jest sam obraz bez dzwieku...

Dodano po 19 [godziny] 8 [minuty]:

uzupełniając ten samsung nie obsługuje filmu z dzwiekiem w DOLBY TrueHD - sa jakies normalne cenowo tv-ki obsługujące ten format czy trzeba to konwertować żeby moc obejrzeć na tv?

Dodano po 1 [minuty]:

albo czy mozna jakos to obejsc? moze sie tak zdarzyc ze samsung doda to w jakiejś aktualizacji?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Nie licz na dodanie w aktualizacji.
    To najczesciej kwestia drogich licencji. Nikt tego jie doda do modelubwychodzacego lub nie bedacego juz w produkcji.
    wioslo
    Level 12  
    no to pytanie czy jest sens kupowac teraz tv 4k skoro jak widze wiekszosc nowych filmow w 4k ma dzwiek w tym formacie...
    wioslo
    Level 12  
    ale ja na razie puszczam filmy z pendrive'a zreszta nie najnowsze odtwarzacze tez nie wszystkie obsługują ten format. Ten samsung nie odtwarza tylko dzwieku w formacie TrueHD, DTS i DTS-HDMA smigaja bez problemu. Wiec przy filmach z TrueHD pozostaje tylko wyciagniecie sciezki z mkv jej konwersja na dts i wsadzenie z powrotem do mkv
    wioslo
    Level 12  
    no kolego czemu do razu piracisz moge nie miec np odtwarzacza bluray do tv i wtedy musze zrzucic film na pendrive ;)

jeszcze jedna niemila niespodzianka jaka mnie spotkala w tym modelu to brak flasha w przegladarce ale jak czytam to juz niestety standard od jakiegos czasu. A nie wie moze ktos czy za posrednictwem ktorej z aplikacji do pobrania w Tizen jest mozliwosc ogladania polskich kanalow tv tak jak np wp pilot? Bowiem widze tego od groma z innych krajow rosyjskie, bulgarskie, albanskie ale polskiej chyba nie ma...?
    User removed account
    Level 1  
    medyq
    Level 2  
    Witajcie, też się do tego modelu przymierzałem. Czyli mówicie że teraz w 2018 to już matryca VA? Bo do tej pory celowałem w model 50 cali bo na bank miał VA a na displayspecifications.com/en/model/3a83b9e nadal 55 cali widnieje jako pls/ips.

A powiedzcie mi czym w sklepie (euroagd) mogło być spowodowane że na tych filmikach z widoczkami czy motylkami czy nawet animacja rtv euro agd dynamicznumi klockami rabatowymi :P wszystkie samsungi serii MU do 3 tys strasznie mikroklatkowały? Stojący obok Sony czy Panasonic nie i nawet gdyby nie ubogie smart do dziś rozważałem Sony KD-55XE7005. Oczywiście jak w warunkach domowych nie odczuwacie w dynamicznych scenach takich przycięc do jest to dla mnie decydujące - może nowy soft pomaga i sklepowe sa niezaktualizowane? może w sklepie na maksa wyostrzyli obraz tymi bajerami? Bo nawet moja żona jak stała obok stwierdziła że samsungi strasznie klatkowały na tych filmikach 4k z drona.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Panasonic ma najlepsze systemy upłynniania obrazu w tanich tv. Sony jest zaraz za nim.
    Potem LG i Samsung.
    Reszta producentów jest daleko za czołówką.
    User removed account
    Level 1  
    medyq
    Level 2  
    Już chyba sprawa jasna - na forum samsunga jest kilka tematów o tym shutteringu w serii MU. Wychodzi na to że ostatnia aktualizacja firmware 2018.03.05 Upgrade File(USB type) Wersja 1201.0, All Windows niweluje te przycinki - widac w sklepie nadal stary soft jest - a szkoda zniechęca to Klientów.
    User removed account
    Level 1  
    Vube
    Level 1  
    to ja się jeszcze podepne pod temat, czy któryś z posiadaczy UE55MU6172 lub UE55MU6102 używa może klawiatury? Bo moje informacje są sprzeczne, w media expercie sprzedawca twierdzi, że na Samsungu klawiatura działa tylko w przeglądarce natomiast w ocenach na stronie ktoś pisze, że te tv nie są w ogóle kompatybilne z klawiaturą.

I jeszcze jedno, czy przy kupnie tv w sklepie, oferowano komuś sprawdzenie matrycy pod kątem spalonych pikseli za 50zł? Brzmi to troche lichwiarsko ale z drugiej strony może lepiej zrobić to przy zakupie niż później odwozić i oddawać tv (kłopotliwe). Bo wiadomo, że gwarancja jest od kilku spalonych pikseli w każdej strefie a w sklepie zaoferowano mi, że będą szukać i sprawdzać każdy telewizor dopóki nie znajdą idealnego. Oczywiście odpłatnie.
    sebaele22
    Level 30  
    Jestem posiadaczem już od 4 miesięcy Samsunga UE55MU6172
    Na dwóch tych samych modelach u mnie oraz u szwagra pojawia się dziwny obraz tak jakby zdjęcie rentgenowskie i po chwili wszystko wraca do normy.
    U mnie zdarzyło się to tylko raz, nawet nie zdążyłem zdjęcia zrobić, a u szwagra pojawia się częściej.
    User removed account
    Level 1  
    sebaele22
    Level 30  
    Hmmm jak mam zgłosić jak nie pojawia się problem?
    User removed account
    Level 1  
    sebaele22
    Level 30  
    Coś takiego się robi:

Samsung UE55MU6172 4K dobry wybór?

I po czasie znika.
    User removed account
    Level 1  
    werde
    Level 6  
    Witam
    Kupiłem ten telewizor - Samsung UE50MU6172. Po kilku dniach użytkowania mam wstępne zdanie. Ogólnie OK, bardzo przyjaźnie działają funkcje SMART TV, ale nie chcę rozpisywać się o detalach, bo nie taki cel tego postu.

Na jedną rzecz chcę zwrócić uwagę. Telewizor ma tragiczne dysproporcje jakości obrazu oglądanego pod różnymi kątami. Nie chodzi tu o jasność obrazu (co by go wykluczyło totalnie), a o nasycenie barw.

Stoisz na wprost telewizora i ustawiasz zadowalające proporcje barw. Jest OK. Przemieszczasz się w bok o zaledwie 15 stopni - barwy stają się bledsze. Tak więc realny kąt oglądania prawidłowo ustawionych barw wynosi nie więcej niż 30 stopni od osi telewizora

Proszę sprawdzić przed zakupem

pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    Jericho24
    Level 20  
    werde wrote:
    Telewizor ma tragiczne dysproporcje jakości obrazu oglądanego pod różnymi kątami
    Potwierdzam. Dzisiaj u kolegi sprawdzałem wersję 50 cali - kolory, kąty baaardzo słabe, wręcz tragiczne. Obraz z TV naziemnej bardzo słabej jakości. Youtube 4k też cienko wyglądało. Sam kolega stwierdził, że jego kilkuletnia plazma Panasonica ma zdecydowanie ładniejszy obraz.
    User removed account
    Level 1  
    sebaele22
    Level 30  
    A czy ktoś spotkał się w tym modelu z niepoprawnym odtwarzaniem obrazu? W moim tv jest tak że gdy coś oglądam to tak jakby obraz zwalniał po czym wszystko jest ok.
    Zauważyłem to na meczach.
    Tak się zastanawiam czy to wina tv czy może dekodera...