Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Farba czy lakier na obudowę?

DrabU 02 Gru 2017 18:03 474 16
  • #1 02 Gru 2017 18:03
    DrabU
    Poziom 3  

Witam. Chciałbym trochę odświeżyć swojego pc. Mam obudowę dość starą Modecom Step 203 w kolorze czarnym i chciałbym pomalować ją na kolor pomarańczowy. Obudowa jest cała z metalu a przód z plastiku. Jaką farbą najlepiej to pomalować? Nie mam lakiernika w pobliżu i farba najlepiej żeby była w sprayu. Chodzi mi o taki żywy kolor nie wyblakły :) A i ile puszek musiałbym kupić aby pomalować tylko na zewnątrz.

0 16
  • #2 02 Gru 2017 19:03
    Koderr
    Poziom 21  

Kolor pomarańczowy... kwestia gustu.
    Jaka farba? Pomarańczowa, najwygodniej będzie, jeśli będzie w sprayu (plastik proponuję przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym).
    Ile puszek? Hmm, tyle, ile zdołasz na to zużyć, nie tworząc zacieków ;-) (mnie wystarczyłaby jedna 250ml. i jeszcze by zostało).
    Zadajesz kolego bardzo śmieszne pytania :-)

0
  • #3 02 Gru 2017 19:12
    grzegorz041
    Poziom 12  

Witam. Myślę, że każdy spray nitro będzie dobry. Na obudowę i przód powinno wystarczyć 2 duże spraye. Różnica w cenie miedzy małym a dużym to kilka zł. Są spraye matowe, ale są i z połyskiem- farba i lakier w jednym- myślę, że takie będą ok. Wszystkie części malowane trzeba odtłuścić, przetrzeć cienkim papierem ściernym i naprzód! Malować warstwami. Lepiej nie domalować i za chwilę po przeschnięciu poprawić, niż przedobrzyć.

0
  • #4 02 Gru 2017 21:41
    DrabU
    Poziom 3  

Ok dzięki czyli taki samochodowy zwykły wystarczy ?

Dodano po 14 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanko co by ładniej wyglądało cała pomarańczowa i z 2 grafiti na bokach białych jakies czołg czy skrzydla :P czy lepiet przód na pomarańcz i reszta na boki ? Farby znalazłem takie będą ok?

http://allegro.pl/farba-lakier-w-sprayu-400ml-pomaranczowy-deco-i7031668624.html

Opis z aukcji: Uniwersalny lakier na bazie rozpuszczalnika, do malowania powierzchni takich jak drewno, metal, ceramika, szkło, oraz wiele innych tworzyw sztucznych i plastików.

0
  • #5 02 Gru 2017 22:20
    Robert B
    Poziom 43  

DrabU napisał:
    co by ładniej wyglądało

To, co się tobie podoba i tyle. Przecież to nie my będziemy patrzeć na twój komputer :lol:

0
  • #6 02 Gru 2017 22:56
    DrabU
    Poziom 3  

Ale czy ta jedna puszka starczy czyv2 będenmusiał dokupić?

0
  • #7 03 Gru 2017 00:14
    safbot1st
    Poziom 43  

Puszka wystarczy. Ja tylko obawiam się, że trwałość lakieru samochodowego na plastiku i metalu jest żadna. Nawet po przetarciu papierem ściernym może zacząć szybko pękać i odpadać.
    Nie wiem jakie są koszta malowania proszkowego, ale zakładając, że nieduże - jest to bardzo trwały i efektowny sposób.

0
  • #8 03 Gru 2017 07:30
    DrabU
    Poziom 3  

A jakbym to najpierw lakierem pomalował też w sprayu to lepiej jiż by się trzymało?

0
  • #9 03 Gru 2017 20:03
    grzegorz041
    Poziom 12  

Według mnie jedna puszka na pewno nie starczy. Ten co wybrałeś byłby ok. Najlepiej by było, gdybyś podjechał sobie tam gdzie malują samochody. Tam maja farby akrylowe, podkłady również bardzo mocne. Przy okazji jakiegoś malowania, gość Ci pryśnie za dwa piwka i będzie super. Chyba, że chcesz sam poeksperymentować. Na plastiku sprayem- faktycznie może się to trochę nie trzymać. Co do koloru- popróbuj! Ja trochę maluję, ale jeśli chodzi o kolor, to dziewczyny niestety maja najlepsze oko i tu bym się w tym kierunku na twoim miejscu pokierował.
    Lakier na pierwszy raz- niestety zły pomysł. Najpierw podkład, potem kolor, potem lakier. Ale jeśli obudowa jest już pomalowana na kolor ( a zakładam, że tak jest ) , wystarczy kolor i na końcu lakier, lub spray kolor z lakierem, jak pisałem wcześniej.

0
  • #10 07 Gru 2017 17:29
    ds16112017
    Poziom 3  

Dodaj zdjęcia jak wyszło:)

0
  • #11 07 Gru 2017 22:31
    DrabU
    Poziom 3  

Wyszło jak wyszło plastik po porządnym szlifowaniu papierkiem wodnym i porobiły się fale choć wygląda to całkiem ładnie :D zabrakło mi troszkę farby na domalowanie 2 klapek od cd :P Kolor pomarańczowy żeby trochę zlewało się z biurkiem a poza tym mam też pomarańczowe ledy i myślę że to fajnie się zgra. U góry jest wycięty otwór prze zemnie na chłodnice do chłodzenia wodnego :) Musze dokupić jeszcze 1 puszkę i wydrapać kilka miejsc tak jak to na rogu obudowy u góry bo zaciek się zrobił i go ruszyłem :/ Nie mniej jednak trzymam pod biurkiem że widać tylko przód więc ok :D Farba czy lakier na obudowę?Farba czy lakier na obudowę?
    Sorry za słabą jakość ale lepiej nie mg zrobić
    A i kolor jest żywszy tylko tak widać bo światło miałem dość blisko

0
  • Pomocny post
    #12 08 Gru 2017 11:36
    grzegorz041
    Poziom 12  

No i super.!!! Będzie jedyny w swoim rodzaju!! Tylko, że jednak nie posłuchałeś jednej mojej rady i narobiły się zlewki.

0
  • #13 08 Gru 2017 14:39
    DrabU
    Poziom 3  

Niby 2 warstwy ale no to jeszcze do poprawy No zbyt się zapędziłem i to co czarniejsze było to psikałem :P Dzięki !

0
  • Pomocny post
    #14 08 Gru 2017 15:19
    grzegorz041
    Poziom 12  

Zlewki trzeba zeszlifować. Może trochę grubszym papierem niż ''zmatowiałeś'' pod malowanie. Powtarzam- jedna warstwa, nie ważne jak pokryje, może być trochę ''baranek''. Odczekać ze 2 min i następna warstwa. Po 2 min następna. Spokojnie. Kilka warstw i będzie super. Za rok będziemy razem malować samochody!!!!

0
  • #15 08 Gru 2017 21:21
    DrabU
    Poziom 3  

Kolejna puszka zamówiona myślę że teraz będzie lepiej. No i za rok to firmę otwieramy :D

0
  • #17 09 Gru 2017 11:19
    grzegorz041
    Poziom 12  

Mówiłem, że jedna puszka będzie mało... :) Z samochodami trochę gorsza sprawa... :( A może nie do końca...Trochę większy koszt jak się zrobi zlewkę..ha,ha.. Z lakierem bezbarwnym, dobry pomysł.!

0