Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV DVB-C na komputerze - podłączenie tunera dvb-c do komputera.

Daniel22 02 Dec 2017 18:04 1287 9
 • #1
  Daniel22
  Level 12  
  Witam

  Mam pytanie posiadam dekoder dvb-c z tv kablowej chciałem go podłączyć do komputera przez wyjście scart tzw euro złącze do komputera.
  W komputerze posiadam kartę tv analogową winfast tx 2000 expert. Podłączyłem do niej dekoder z kablówki przez kabel euro - s-video i mały jack do wejścia niebieskiego karty dźwiękowej w komputerze . Wiem dekoder jest cyfrowy a ten tuner w komputerze analogowy, ale z tego co wiem wyjście euro też jest analogowe na dekoderze z kablówki. Niestety mam brak obrazu i fonii na komputerze. Proszę o odpowiedź czemu nie ma obrazu oraz dźwięku. Proszę o nie hejtowanie tylko o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  bogi
  Level 29  
  Czy masz oryginalny kabel ze złączami chinch z jednej strony a "s-video" z drugiej? Na karcie gniazdo "s-video" nie jest gniazdem s-video w pełnym znaczeniu dlatego piszę je w cudzysłowie.
  Tu masz oznaczenia złącz https://www.opineo.pl/opinie-963049-leadtek-tv2000-xp-expert.html#gallery-image-1 Gniazdo jack nie jest wejściem sygnału audio a wejście z odbiornika podczerwieni pilota. Sygnał audio podłacz do wejścia liniowego lub mikrofonowego w kompie.
 • #3
  Daniel22
  Level 12  
  Do karty podłączam przez przejściówkę dołączoną do karty tv, jacka wpinam do karty muzycznej w kompie :D do niebieskiego do wejścia liniowego :D wiem że jack w karcie to do pilota.
 • #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Daniel22 wrote:
  posiadam dekoder dvb-c z tv kablowej

  Jaki dokładnie dekoder, jakie ma porty WYJŚCIA audio/video?
  Daniel22 wrote:
  Podłączyłem do niej dekoder z kablówki przez kabel euro - s-video i mały jack

  Jaki kabel, jak on wygląda, porty właściwie połączone? - daj fotkę przewodu i by dokładnie było widać opis na przewodzie co wchodzi a co wychodzi z sygnałem.

  Albo kupić to i sprawa wychodzącego sygnału z dekodera załatwiona, potem kable by audio/video doprowadzić do karty telewizyjnej:

  TV DVB-C na komputerze - podłączenie tunera dvb-c do komputera.
 • #6
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Daniel22 wrote:
  kabel jest zakończony euro z jednej strony z drugiej jest s-video i jack

  Tylko pytanie, czy jest polutowany na IN czy na OUT - skoro nie ma obrazu, może być, że sygnał biegnie z S-VHS do wtyczki Euro a nie na odwrót. Dlatego dla pewności zaleciłem taką przejściówkę, bo można sobie ją przestawić i na wyjście i na wejście sygnału.
 • #7
  Daniel22
  Level 12  
  To nawet nie wiedziałem że te kable są kierunkowe :D . Zawsze myślałem że to dwukierunkowy kabel :D ale sprawdzę
 • #8
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Każdy kabel jest dwukierunkowy (sam z siebie ;) ) - czy nim jest w istocie zależy li tylko gdzie/w co/do czego i w jaki sposób go przymocowano :D .
 • #9
  Daniel22
  Level 12  
  Witam zrobiłem według rady ale tylko leci audio bez obrazu . Czy to może być wina kabla?
 • #10
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Daniel22 wrote:
  leci audio bez obrazu . Czy to może być wina kabla?

  Nie.
  KOCUREK1970 wrote:
  Daniel22 napisał:


  kabel jest zakończony euro z jednej strony z drugiej jest s-video i jack  Tylko pytanie, czy jest polutowany na IN czy na OUT - skoro nie ma obrazu, może być, że sygnał biegnie z S-VHS do wtyczki Euro a nie na odwrót. Dlatego dla pewności zaleciłem taką przejściówkę, bo można sobie ją przestawić i na wyjście i na wejście sygnału.