Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem, router, antena zewnętrzna

ergie 02 Gru 2017 18:07 1122 12
  • #1 02 Gru 2017 18:07
    ergie
    Poziom 28  

Cześć

Miałem zestaw z plusa, patyczek usb, router i tragiczny zasięg.
    Router się 'spalił', patyczek usb (modem) też dostał z prądu i.. chciałbym wymienić całość na coś, co będzie radziło sobie ze słabym zasięgiem.

Ostatnio widziałem u kolegi zestaw z plusa, modem/antena zewnętrzna (z diodą sygnalizującą status połączenia i jakość połączenia). Czy ktoś orientuje się, co to za modem/antena, co to za router? Zakupiłbym, ale nie przez umowę w plusie, tylko na wolnym rynku. Z tego co mi powiedział, to karta sim znajduje się w modemie/antenie (u niego.. zamontowana n kominie)

Jak da radę, to chciałbym się zmieścić w 400-500zł
    Dziękuję za pomoc

0 12
  • #2 02 Gru 2017 18:34
    ogr30
    Poziom 11  

Pewnie chodzi ci o Odu 200 .
    Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby przerobiony Odu z dodatkowa anteną .
    Nie jestem biegły w temacie , ale swego czasu trochę się tym interesowałem i sporo dowiedziałem się od tego Pana .
    https://www.youtube.com/watch?v=HVPnYwF4Egs

0
  • #3 02 Gru 2017 19:53
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zacznij od podania własnej lokalizacji, zrób testy na zewnątrz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i pokaz zakładkę DANE z parametrami sygnału, eNB i ECI BTS-a, zrób speedtesty. Pomysł z IDU-ODU200 tragiczny, słaby sprzęt , antena w ODU to dookólny szajs o praktycznie zerowym zysku. Od testów zależą dalsze kroki. Masz abonament internetowy w Plusie?

0
  • #4 02 Gru 2017 20:59
    ogr30
    Poziom 11  

W takim razie podepnę się do pytania .
    Mieszkam w bloku , miałem na testy internet LTE z plusa z modemem Huawei B315 i oddałem po kilku dniach .
    Do BTS mam ok 800-900m , GSM1800 GSM900 UMTS2100 sygnał 3 kreski .
    Co do ODU to sam w sobie szmelc , myślałem o przerobieniu i dokupieniu anteny kierunkowej .
    W moim przypadku jaki modem i antenę by kolega specjalista polecił ?

0
  • #5 02 Gru 2017 21:20
    matek451

Połączenie w agregacji LTE1800+800 z BTS-a przy Kosmonautów 1 w D.Górniczej. Jako pasmo podstawowe LTE1800Aero2 do niego LTE800sferii. Parametry sygnału słabe, zrób test z telefonem na zewnątrz. Prędkości jak na LTE-A nie powalają ale to normalne bo to Plus.To abonament w Plusie? Po co brać/kupować szmelc do którego trzeba dokupować antenę zewnętrzną. Obsługuje tylko LTE2600, LTE1800 i LTE800. Nie działa w 3G oraz w przyszłości nie obsłuży LTE900 i LTE2100 z których zamierza korzystać Plus. Oczywiście nie agreguje pasm LTE. Lepiej kupić / brać router z LTE-A i do niego dokupić antenę zewnętrzną.

1
  • #6 02 Gru 2017 21:39
    ogr30
    Poziom 11  

Ten test robiłem z telefonu w którym mam też pakiet internetowy .
    Miałem na testy internet z wymienionym wyżej modemem , ale osiągałem podobne prędkości i z tego zrezygnowałem .
    W tygodniu przy ładnej pogodzie i godzinach przedpołudniowych , miałem lepsze wyniki ok 45 max 60Mbps pobierania .
    Tak jak teraz w sobotę wieczorem to jest tragedia , musi być mocno obciążony .
    Co do tego ODU to masz rację , dzięki .

0
  • #7 02 Gru 2017 21:45
    matek451

Takie różnice w prędkościach w południe i teraz świadczą o jednym, sieć jest masakrycznie przeciążona. To Plus, operator pozorujący rozbudowę sieci LTE a więc efekt taki jak u ciebie. To nie jest operator na twoją lokalizację.

0
  • #8 02 Gru 2017 21:52
    ogr30
    Poziom 11  

O tym już się przekonałem , jedyne co ich ratuje w moich oczach to ten smartdom .
    W przypadku gdy mam u nich telefon to najwyższy pakiet 100GB wychodzi 45 zeta .

0
  • #9 02 Gru 2017 22:47
    matek451

Nic ich nie ratuje bo usługa nawet w ramach SmartDom za 45zł na takim poziomie to żenada. To żadne LTE a cena i tak z kosmosu bo to 45 zł to bez sprzętu. W T-Mobile usługa z bez limitu z DL do 20Mb/s kosztuje 45 zł/m-c w tym 20 zł to rata za router LTE-A B525(sama usługa kosztuje 25zł). Za no limit DL do 60Mb/s płacisz 55 zł/m-c ( rata za router 20zł+35 zł za usługę). Na start za B525 płacisz 1 zł. I to bez jakiś SmartDom. Żeby było ciekawiej to w Play można mieć minimum 100GB z pełną dostępną prędkością LTE , bez umowy, na kartę za 5 zł na m-c.

0
  • #10 02 Gru 2017 23:00
    ogr30
    Poziom 11  

matek451 napisał:
    w Play można mieć minimum 100GB z pełną dostępną prędkością LTE , bez umowy, na kartę za 5 zł na m-c.

O tym to nie wiedziałem :)
    Wychodzi na to że Plus został daleko w tyle za konkurencją .
    Ok tyle że to nie wszędzie działa tak jak u mnie .
    Przykładowo W Tychach gdzie pracowałem jakiś czas temu , robiłem testy kilka razy w tygodniu i o rożnych godzinach , nigdy download nie spadł poniżej 100Mb/s .

0
  • #11 02 Gru 2017 23:06
    matek451

Dlatego zanim weźmiemy abonament od operatora robimy testy w konkretnej lokalizacji. Z pre-paidem nie ma problemu, jak coś nie halo karta na pól i po problemie.

0
  • Pomocny post
    #13 03 Gru 2017 20:46
    matek451

A co wspólnego ma Orange z Plusem ? Test Orange nic nie powie o Plusie, 60 zł za 60GB to kiepski żart z klienta. Masz już negatywne doświadczenia z Plusem, do kiedy ten abonament? Lokalizacja jest trudna, to połączenie w Orange to z BTS-em LTE1800NetWorks przy Tartacznej 9 w Szczecinie, korzysta z niego też T-Mobile. Ci operatorzy mają też BTS przy Spokojnej i na nim LTE1800NetWorks i każdy swoje LTE2600 i LTE800 oraz agregację tych pasm. Parametry sygnału słabiutkie mimo to niezłe prędkości. Jak to wyglądało w Plusie? Zasięg pewnie z BTS-a Plusa przy Szosie Stargardziej 38/40, na nim LTE1800Aero2 i LTE800Sferii, taki sam w Motańcu. Nie wiadomo czy działa LTE1800, LTE800 na BTS-ie przy Wiewiórczej. Play ma zasięg z BTS-a przy Tartacznej 9, na nim pozwolenia na LTE1800, LTE2100, LTE2600 i LTE800. Testy Plusa konieczne, oczywiście tak samo jak antena zewnętrzna.

0
  Szukaj w 5mln produktów