Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch logixx 7 WLM 24441PL/04 nie działa po wymianie elektrozaczepu

02 Dec 2017 18:38 2199 4
  • Level 2  
    Urwałem element uchwytu otwierania drzwi pralki, podczas otwierania zepsułem elektro zaczep. Zamówiłem na north.pl nowe części, zamontowałem i ... żona mnie wyśmiała, (a nie mówiłam)! Po uruchomieniu pralki słychać, że elektrozaczep się blokuje, po kilku sekundach jednak zwalnia blokadę i pralkę można normalnie otworzyć, zaczyna "piszczeć" i mruga kontrolka odpowiedzialna za blokowanie i zwalnianie zamka. Przeglądałem różne tematy dotyczące pralek Bosch i zastanawiam się czy może reset by pomógł? Jakieś pomysły, a może ktoś wie jak zrobić reset tego modelu?
  • Level 43  
    SGrzesiek wrote:
    Zamówiłem na north.pl nowe części, zamontowałem

Te części są oryginalne i sprawne, a montaż przeprowadzony poprawnie? :arrow:
  • Level 2  
    W opisie elektrozaczepu było napisane że jest on oryginalny, natomiast"klamka" do drzwi to tylko część mechaniczna więc nie sądzę żeby to było powodem.
    A czy montaż wykonałem poprawnie?! Hmmm, raczej tam nie ma filozofii, no chyba że wtyczkę można zamontować odwrotnie, to mogło się zdarzyć.
  • Level 12  
    Proponowałbym sprawdzić czy wiązka przewodów nie jest uszkodzona/rozpięta no i dobrze by było wrzucić kilka fotek. Zawsze może być tak że w nowej części jest usterka. Wtyczka raczej nie można wpiąć odwrotnie bo ma przecież wypusty
  • Level 2  
    Wygląda na to, że wszystko zmontowałem prawidłowo.
    Jakieś nowe, konstruktywne pomysły?