Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch logixx 7 WLM 24441PL/04 nie działa po wymianie elektrozaczepu

SGrzesiek 02 Gru 2017 18:38 765 4
  • #1 02 Gru 2017 18:38
    SGrzesiek
    Poziom 2  

Urwałem element uchwytu otwierania drzwi pralki, podczas otwierania zepsułem elektro zaczep. Zamówiłem na north.pl nowe części, zamontowałem i ... żona mnie wyśmiała, (a nie mówiłam)! Po uruchomieniu pralki słychać, że elektrozaczep się blokuje, po kilku sekundach jednak zwalnia blokadę i pralkę można normalnie otworzyć, zaczyna "piszczeć" i mruga kontrolka odpowiedzialna za blokowanie i zwalnianie zamka. Przeglądałem różne tematy dotyczące pralek Bosch i zastanawiam się czy może reset by pomógł? Jakieś pomysły, a może ktoś wie jak zrobić reset tego modelu?

0 4
  • #2 02 Gru 2017 18:46
    kokapetyl
    Poziom 43  

SGrzesiek napisał:
    Zamówiłem na north.pl nowe części, zamontowałem

Te części są oryginalne i sprawne, a montaż przeprowadzony poprawnie? :arrow:

0
  • #3 02 Gru 2017 19:43
    SGrzesiek
    Poziom 2  

W opisie elektrozaczepu było napisane że jest on oryginalny, natomiast"klamka" do drzwi to tylko część mechaniczna więc nie sądzę żeby to było powodem.
    A czy montaż wykonałem poprawnie?! Hmmm, raczej tam nie ma filozofii, no chyba że wtyczkę można zamontować odwrotnie, to mogło się zdarzyć.

0
  • #4 02 Gru 2017 20:55
    Pawpraw
    Poziom 10  

Proponowałbym sprawdzić czy wiązka przewodów nie jest uszkodzona/rozpięta no i dobrze by było wrzucić kilka fotek. Zawsze może być tak że w nowej części jest usterka. Wtyczka raczej nie można wpiąć odwrotnie bo ma przecież wypusty

0
  • #5 04 Gru 2017 08:19
    SGrzesiek
    Poziom 2  

Wygląda na to, że wszystko zmontowałem prawidłowo.
    Jakieś nowe, konstruktywne pomysły?

0