Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAQ20460PL - Błąd E67 nie ustępuje po resecie, płytki w normie

sheepkeeper 02 Gru 2017 19:56 510 5
  • #1 02 Gru 2017 19:56
    sheepkeeper
    Poziom 2  

Cześć wszystkim,
    w pralce pojawił się bez żadnego wyraźnego powodu błąd E67. Próbowałem wykonać reset zgodnie z instrukcjami znalezionymi w innych postach. Efekt żaden. Nie wiem czy dobrze robiłem ten reset (video pokazuje jedną z moich prób).
    youtu.be/Jq0jjqV_6iI
    W dalszej kolejności wydobyłem obie płytki drukowane z wnętrza, sprawdziłem miernikiem czy "ścieżki" przewodzą (na pewno nie sprawdziłem wszystkich, ale zdecydowaną większość - wizualnie nie potrafiłem wyczuć, które są podejrzane)- nie znalazłem żadnego ubytku. Zdjęcia płytek zamieszczam.
    Bosch WAQ20460PL - Błąd E67 nie ustępuje po resecie, płytki w normieBosch WAQ20460PL - Błąd E67 nie ustępuje po resecie, płytki w normieBosch WAQ20460PL - Błąd E67 nie ustępuje po resecie, płytki w normieBosch WAQ20460PL - Błąd E67 nie ustępuje po resecie, płytki w normie
    Kable łączące obie płytki też przewodzą prawidłowo. Czy to jest moment, w którym moje domowe możliwości się kończą i muszę wezwać firmowy serwis czy przeoczam coś oczywistego (dla osób z doświadczeniem i odpowiednim szkoleniem) co ewentualnie leży w zasięgu moich możliwości?
    Pzdr!

0 5
  • #3 04 Gru 2017 23:33
    sheepkeeper
    Poziom 2  

Mam zupełnie inny panel sterowania, nie mam pola wyboru i strzałek tak jak w załączonym przez Ciebie video.
    Kombinację z przesunięciem na "6", naciśnięciem wirowania i pójściem na "7" robiłem chyba tysiąc razy i nic.

Niemniej załączone video pobudziło mnie do eksperymentów.
    Najpierw przełączyłem na "3", przyciskając wirowanie poszedłem na "4" i wyłączył się komunikat E67, pojawiło się E00 i wtedy każdy naciśnięty przycisk dawał piękny dźwięk "beep beep". Nic nie uzyskałem.

Na "6" opisany powyżej standard po którym nic się nie zmieniało.

Na "9" katharsis. Włączam "9", naciskam wirowanie i przesuwam na "10". Pojawia się opcja "0" lub "1". Pokrętłem intuicyjnie ustawiam "1" i akceptuję środkowym przyciskiem timera. Pralka wyświetla, że się update'uje i gaśnie. Już się ucieszyłem że może wreszcie jakiś reset nastąpił (jak na załączonym przez Ciebie video), ale wyszło coś całkiem nieoczekiwanego. Pralka przestała reagować na jakiekolwiek zachęty. Wyświetlacz nie świeci, zero dźwięków.
    Przekręcam pokrętło - nic. W żadnej pozycji i w żaden sposób. Jakby była martwa. Myślicie, że może być martwa? Miała opcję autodestrukcji, którą odpaliłem? Ktoś ogarnia czy i ewentualnie jak da się to odwrócić?

0
  • #4 05 Gru 2017 00:14
    nares
    Specjalista AGD

sheepkeeper napisał:
    wyłączył się komunikat E67, pojawiło się E00

I po co dalej kombinowałeś, skoro uzyskałeś E00, czyli brak błędów? Trza było wrócić na "0" i zakończyć zabawę.

0
  • #5 05 Gru 2017 00:38
    sheepkeeper
    Poziom 2  

Jak zobaczyłem E00 to wracałem na "0" z nadzieją na koniec zabawy właśnie, ale za każdym razem (prób może ze 20 z różnymi przyciskami w międzyczasie) po ponownym uruchomieniu pokazywał jednak E67.
    Dlatego kombinowałem dalej :)

0
  • #6 06 Gru 2017 08:29
    falo22
    Poziom 25  

Pewnie padła przetwornica od tej zabawy albo soft

0