Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć tv Samsung 6770 z kinem domowym Manta Thor

bartekbm 02 Gru 2017 20:24 333 4
  • #1 02 Gru 2017 20:24
    bartekbm
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Mam tv Samsung 6770 i w nim tylko jedno wyjście OUT tj. digital audio out (optical) i chciałbym podłączyć do tego TV starsze kino domowe z Manta Thor DVD-011. Kino posiada kable do podłączenia typu chinch, biały, czerwony i żółty. Aktualnie kino jest podłączone do dekodera Horizon z UPC, ale ten dekoder nie steruje głośnością w sobie tylko w TV więc trzeba wstawać i kręcić pokrętłem w kinie. Chcę podłączyć to kino do telewizora bo pilot z Horizona steruje telewizorem, ale nie jestem pewien jak to połączyć. Czy konwerter sygnału optycznego (OPTICAL) do sygnału analogowego audio stereo L+R po podłączeniu do mojego TV do wyjścia optycznego i podpięciu kina chinchami białym i czerwonym będzie działać że pilotem od TV będę regulował głośność kina domowego słysząc to co oglądam właśnie w telewizorze?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 03 Gru 2017 03:35
    Polon_us
    Poziom 41  

bartekbm napisał:
    Czy konwerter sygnału optycznego (OPTICAL) do sygnału analogowego audio stereo L+R po podłączeniu do mojego TV do wyjścia optycznego i podpięciu kina chinchami białym i czerwonym będzie działać że pilotem od TV będę regulował głośność kina domowego słysząc to co oglądam właśnie w telewizorze?

Nie, regulacja poziomu dźwięku w telewizorze nie ma wpływu na wyjście optyczne.

Telewizor nie ma gniazda na słuchawki?

"Samsung 6770" to trochę mało danych, brakuje liter.

0
  • Pomocny post
    #4 03 Gru 2017 14:07
    Polon_us
    Poziom 41  

bartekbm napisał:
    Posiada wyjście słuchawkowe.

W takim razie proszę zaopatrzyć się w przewód minijack stereo -> 2xCINCH.
    Połączyć te gniazdo z wejściem AUX w kinie i powinno być po sprawie.

0
  • #5 03 Gru 2017 16:30
    bartekbm
    Poziom 2  

Dzięki, mam pod nosem M.Markt więc za chwilę skoczę i poszukam takiego kabelka.
    Dam znać co i jak.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

No i pięknie działa, ten przewód pomógł, dzięki ogromne.
    Pozdrawiam.

0