Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ModeCom FreeTab 1035 - Nieprawid這wa praca panelu dotykowego pod Windows 10

Maxit 03 Dec 2017 00:08 2625 8
    Maxit
    Level 11  
    Witam,

Mam k這pot z tabletem ModeCom FreeTab 1035. Zainstalowa貫m na nim Windows 10 i mam k這pot z uruchomieniem panelu dotykowego.
    圭i庵n掖em sterowniki i wszystko inne dzia豉 dobrze.

Panel dotykowy w poziomie dzia豉 ok, natomiast w pionie jakby odwrotnie. Czyli dotykaj帷 ekran na dole wida 郵ad na g鏎ze i odwrotnie. Nie daje si skalibrowa panelu.

Pr鏏uj znale潭 nowszy sterownik (na stronie producenta jest 1.2.1.5 (Goodix Touch HID Driver), ale w wersji 32 bity nie mog si dokopa.
    Ma kto jaki spos鏏 na to? Fajnie by這by uruchomi ten tablet. Mo瞠 komu by si przyda.
    Aimshot
    Level 10  
    Witam,
    Musia這 p鎩嗆 co nie tak podczas instalacji Winy 10.
    Po zainstalowaniu nie ma potrzeby doinstalowania sterownik闚, Windows Update sam wyszuka i zainstaluje odpowiednie sterowniki na tym urz康zeniu.
    My郵 po prostu, 瞠 by貫 niecierpliwy i nie da貫 dla tabletu tego wszystkiego zmieli po instalacji.
    Prawdopodobnie sterowniki na siebie naskoczy造 z jakim b喚dem.

M鏬豚y nam pokaza, czy wyskakuj jakie b喚dy w sterowniku, lecz najszybciej, zrobi twardy reset systemu do przywr鏂enia surowego. Wind 10 najlepiej pobiera si z oficjalnej strony MS, chyba, 瞠 to aktualizacja z Win 8.1 na Win 10, z czym zawsze jakie nietypowe problemy wychodz.
    Maxit
    Level 11  
    Witaj,

robi貫 to o czym piszesz sam, czy m闚isz jak by powinno?

Reinstalowa貫m Win 10 3 razy, pobiera貫m najnowsze wydanie. Windows Update nie radzi sobie ze wszystkimi sterownikami (cz窷 ma b陰d po instalacji, cz窷 jest niezainstalowana). Sterowniki pobra貫m ze strony producenta i one si instaluj jak nale篡, tyle, 瞠 wadliwie dzia豉 dotyk.

Twardy reset nie wyst瘼uje, bo wykasowa貫m partycj recovery.

Reasumuj帷 - w managerze urz康ze nie ma b喚d闚. Wszystko inne dzia豉 poprawnie. 圭i庵n掖em sterownik dotyku ze strony Acera (od Iconia W1-820), ale pomimo, 瞠 sterownik jest nowszy nic si nie zmienia.

Troch nie chce mi si wierzy, 瞠 akurat zepsu si dotyk, ale nie mam pomys逝, co z tym zrobi.

BTW. Mia貫m inny (starszy) tablet ModeComa i tam po instalacji Win10 nie by這 瘸dnych problem闚 z dotykiem... Od razu dzia豉.
    Aimshot
    Level 10  
    Maxit wrote:
    Witaj,

robi貫 to o czym piszesz sam, czy m闚isz jak by powinno?

Reinstalowa貫m Win 10 3 razy, pobiera貫m najnowsze wydanie. Windows Update nie radzi sobie ze wszystkimi sterownikami (cz窷 ma b陰d po instalacji, cz窷 jest niezainstalowana). Sterowniki pobra貫m ze strony producenta i one si instaluj jak nale篡, tyle, 瞠 wadliwie dzia豉 dotyk.

Mia貫m ten teblecik, wszytko 鄉iga這, wpad貫m jeszcze na dwa pomys造, 軼i庵nij stery od Wind 8.1 i je zainstaluj na win 10 za pomoc menad瞠ra urz康ze, jak nie pomo瞠 to mo瞠 taki ma造 prosty trik z rotacj ekranu opisany poni瞠j:
    Jak zmieni orientacj ekranu

sprawd jeszcze opcje w Win 10 >> Prawy dolny r鏬 ekranu powiadomie >> Tryb Tabletu

nie mam niestety wi璚ej pomys堯w.
    Maxit
    Level 11  
    Napisa貫m do serwisu. Oto jak odpowied otrzyma貫m....:

"Wykona Pan instalacj systemu, kt鏎y nie jest przeznaczony dla tabletu FreeTAB 1035, serwis dysponuja takim obrazem systemu, jednak nie udst瘼niamy go do instalacji we w豉snym zakresie. Serwis mo瞠 wykona us逝g polegaj帷 na wgraniu systemu operacyjnego Windows 10 z poprawnie dzia豉j帷ym panelem dotykowym, koszt takiej us逝gi 陰cznie z przesy趾 kuriersk to 98,40z brutto."
    Maxit
    Level 11  
    Problem uda這 si "obej嗆". Nie jestem do ko鎍a zadowolony z rozwi您ania, ale wobec takiej, a nie innej postawy producenta trzeba sobie radzi.

Przegl康a貫m FTP z zasobami ModeComa i przy innym tablecie natrafi貫m na notk, kt鏎a m闚i, 瞠 instalacja czystego systemu jest z g鏎y skazana na niepowodzenie i nale篡 robi aktualizacje do Windows 10 przez Windows Update. 圭i庵n掖em recovery do Freetaba 1035 (z Windows 8.1 Bing) a nast瘼nie w這篡貫m no郾ik z Windows 10 i dokona貫m aktualizacji.

Fina: panel dotykowy dzia豉 poprawnie (mimo, 瞠 w sterownikach wszystko wygl康a tak, jak przy czystej instalacji). Inne rzeczy te wygl康aj OK. Jak捷 wad jest podzia na partycje, oraz katalog Windows.old. Po aktualizacji zosta這 jedynie oko這 9GB wolnego miejsca na dysku. Usuni璚ie preinstalowanego Office 365 i katalogu Windows.old poprawia ten stan. Pozostaje jedynie 4-GB-owa partycja przywracania...

Og鏊nie temat mo積a zako鎍zy. Moje osobiste zdanie jest takie, 瞠 zakupu produkt闚 ModeComa te nale篡 zako鎍zy.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Zr鏏 sobie teraz kopie sterownik闚 np. programem Double Driver. Maj帷 kopi sterownik闚 po wgraniu czystego Windowsa 10 i instalacji sterownik闚 z tej kopi wszystko powinno dzia豉 prawid這wo.
  • Helpful post
    kolcz040
    Level 1  
    Witam serdecznie wielkie podzi瘯owania dla u篡tkownika Maxit za wsp馧prac i wsp鏊ne rozwi您anie problemu Panelu dotykowego w naszych ModeCom-ach

Prostym zabiegiem jaki b璠ziemy musieli wykona po instalacji nowego systemu Windows 8/10 na naszych urz康zeniach. B璠zie podmiana pliku TouchSetting.gt znajduje si on w katalogu C:Windows/INF, po zamianie uruchamiamy ponownie system i gotowe. Nasz tablet b璠zie z nami wsp馧pracowa.
    Maxit
    Level 11  
    Fina jest taki, 瞠 ModeCom sporo kasy chce za jedn zmian w pliku konfiguracyjnym.
    Temat zbadany i om闚iony w ca這軼i. Dzi瘯uj za pomoc i zamykam w徠ek.