Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peavey kb4 - wymiana głośnika

jakze 03 Gru 2017 01:02 429 2
  • #1 03 Gru 2017 01:02
    jakze
    Poziom 8  

Witam. Mam wzmacniacz (combo) dedykowany do klawiszy peavey kb4 https://peavey.com/products/index.cfm/item/1067/72491 . Używam go do gry na gitarze i basie, ale na basie nie zadowala mnie jakość dźwięku (w niskich częstotliwościach) więc pomyślałem, że może można kupić lepszy głośnik by poprawić jakoś dźwięku. Ciekaw jestem Waszych opinii, czy taka operacja ma sens czy kupując lepszy głośnik uzyskam wymierną korzyść?

tutaj specyfikacja peavey kb4 peavey kb4 - wymiana głośnikaScreenshot...-47-47.png Download (246.85 kB)

a tutaj nalepka na głośniku fabrycznie zamontowanym: peavey kb4 - wymiana głośnika20171202_2..424.jpg Download (1.46 MB)

Jeśli myślicie, że dla poprawy dźwięku warto przeprowadzić taką operację to proszę o jakieś propozycje/sugestie jaki głośnik 15calow kupić.

pozdrawiam

0 2
  • #2 05 Gru 2017 19:13
    DjMapet
    Poziom 43  

Wrzuć fotki frontu i od strony ukł. magnetycznego głośnika - zobaczymy co ta za Eminence. Chyba że będzie to jakiś OEM, niepodobny do niczego z ich stajni. Spróbuj też określić średnicę cewki głośnika - zmierz między resorem a membraną.
    Zastosowanie lepszego głośnika, może nie przynieść spodziewanego efektu, ale może i Cię zadowolić. Nie ma większego sensu, pakowanie do tej kolumny innego midbasa a typowy niskotonowiec, nie rozwinie skrzydeł w tak małej pojemności. Podaj wewnętrzne wymiary komory głośnika.
    Może lepszym wyjściem, było by podeprzeć to dodatkową kolumną z typowo niskotonowym głośnikiem?
    Określ też dokładniej, o co chodzi z tą jakością basu z tej kolumny.

Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Gru 2017 23:44
    jakze
    Poziom 8  

Witam. dzięki za odpowiedz.

To jest jakaś wersja OEM, z tyłu nie ma żadnej nalepki. Średnicy cewki teraz nie określę bo wszystko poskręcałem, jedyne co udało mi się zmierzyć (przez otwór bassreflex :)) to średnicę magnesu z tyłu, ma ok 13cm średnicy. Między resorem a membraną jest ok 13,5 cm a wymiaryć komory głośnika to mniej wiecej 28×55×38.

Co do jakości Bass: jest dość płytki, a jeżeli zwiększę bass na EQ to zaczyna głosnik pierdzieć (z tego co czytałem to jest zwiazane z wychyleniem membrany).

Pozdrawiam

0