Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C3 2008 - Brak sterowania lusterkami bocznymi

tygrysss 03 Dec 2017 10:51 3867 5
 • #1
  tygrysss
  Level 21  
  Witam wszystkich,

  kilka tygodni temu zakupiłem Citroena C3 - rocznik 2008. Jest to wersja z climatronikiem, elektrycznie składanymi i regulowanymi lusterkami.
  Od początku niestety nie działa regulacja lusterek. Przy próbie ich regulacji (pokrętło ustawione na lusterko lewe/prawe) i ruszeniu dzojstickiem lusterka się składają, a kiedy odpuszczę dzojstick - rozkładają. Brak reakcji luster. Początkowo myślałem, że problemem jest pokrętło sterowania. Zakupiłem takie na szrocie (z pozycją 4 czyli na dole strzałka po wybraniu której składają się lusterka) i niestety efekt ten sam. Podłączyłem również sprawny przełącznik ale od wersji bez składanych elektrycznie lusterek. W tym wypadku 0 reakcji. Ani się nie składały, ani lustra nie regulowały. Tak więc usterka tkwi gdzieś dalej. Jak w tym aucie rozwiązane jest elektryczne sterowanie lusterek? Odpowiedzialny jest za to jakiś dodatkowy moduł? Gdzie szukać usterki? To typowa przypadłość? Dysponuje może któryś z kolegów schematem elektrycznym tego obwodu? Dodam, że elektryczne składanie lusterek działa - przy zamknięciu/otwarciu auta lusterka odpowiednio składają/rozkładają się.

  Pozdrawiam i z góry dziękuje.
 • #2
  robi1214
  Level 31  
  Trzeba sprawdzić konfigurację bsi.
 • #3
  tygrysss
  Level 21  
  Możesz wyjaśnić jak to sprawdzić? Zamawiam dzis wieczorem lexie wiec jak dojdzie chciałbym sprawdzić to co mówisz. Jakie inne przyczyny mogą być takiego zachowania?
 • #4
  buba41
  Level 9  
  Witam, mam bardzo podobny problem ....tzn. u mnie jest regulacja tylko nie składają sie lusterka ( raz jedno się nie składa lewe a po pewnym czasie drugie prawe ) napisz jak rozwiązałeś swój problem
  ijgrabs(malpa)wp.pl

  dzięki.
 • #5
  tygrysss
  Level 21  
  U mnie problemem był bezpiecznik. Podejrzewam, że w zimie lusterka przymarzały i spaliło go. Po wymianie wszystko działa.
 • #6
  tygrysss
  Level 21  
  U mnie problemem był bezpiecznik. Podejrzewam, że w zimie lusterka przymarzały i spaliło go. Po wymianie wszystko działa.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Jak wyżej.