Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C3 2008 - Brak sterowania lusterkami bocznymi

tygrysss 03 Dec 2017 10:51 3867 5
    tygrysss
    Level 21  
    Witam wszystkich,

kilka tygodni temu zakupiłem Citroena C3 - rocznik 2008. Jest to wersja z climatronikiem, elektrycznie składanymi i regulowanymi lusterkami.
    Od początku niestety nie działa regulacja lusterek. Przy próbie ich regulacji (pokrętło ustawione na lusterko lewe/prawe) i ruszeniu dzojstickiem lusterka się składają, a kiedy odpuszczę dzojstick - rozkładają. Brak reakcji luster. Początkowo myślałem, że problemem jest pokrętło sterowania. Zakupiłem takie na szrocie (z pozycją 4 czyli na dole strzałka po wybraniu której składają się lusterka) i niestety efekt ten sam. Podłączyłem również sprawny przełącznik ale od wersji bez składanych elektrycznie lusterek. W tym wypadku 0 reakcji. Ani się nie składały, ani lustra nie regulowały. Tak więc usterka tkwi gdzieś dalej. Jak w tym aucie rozwiązane jest elektryczne sterowanie lusterek? Odpowiedzialny jest za to jakiś dodatkowy moduł? Gdzie szukać usterki? To typowa przypadłość? Dysponuje może któryś z kolegów schematem elektrycznym tego obwodu? Dodam, że elektryczne składanie lusterek działa - przy zamknięciu/otwarciu auta lusterka odpowiednio składają/rozkładają się.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
    robi1214
    Level 31  
    Trzeba sprawdzić konfigurację bsi.
    tygrysss
    Level 21  
    Możesz wyjaśnić jak to sprawdzić? Zamawiam dzis wieczorem lexie wiec jak dojdzie chciałbym sprawdzić to co mówisz. Jakie inne przyczyny mogą być takiego zachowania?
    buba41
    Level 9  
    Witam, mam bardzo podobny problem ....tzn. u mnie jest regulacja tylko nie składają sie lusterka ( raz jedno się nie składa lewe a po pewnym czasie drugie prawe ) napisz jak rozwiązałeś swój problem
    ijgrabs(malpa)wp.pl

dzięki.
    tygrysss
    Level 21  
    U mnie problemem był bezpiecznik. Podejrzewam, że w zimie lusterka przymarzały i spaliło go. Po wymianie wszystko działa.
    tygrysss
    Level 21  
    U mnie problemem był bezpiecznik. Podejrzewam, że w zimie lusterka przymarzały i spaliło go. Po wymianie wszystko działa.

Dodano po 6 [minuty]:

Jak wyżej.