Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S60 - podłączenie CEM na stole.

03 Gru 2017 13:01 1854 9
  • Poziom 11  
    Volvo S60 - podłączenie CEM na stole.

Witam serdecznie.

Walczę z zegarami z S60 i chciał bym uruchomić je na stole sterując z CEM.

Wymyśliłem sobie że po podłączeniu w CEM zasilania (E3,E6 i E1) oraz CAN (D2 D3) jakoś to zagada

Tymczasem sprawa wygląda tak, że zapala się podświetlenie środkowy i prawy ekran wszystkie segmenty a BC martwy i podświetlenie pod nim też.

W zasadzie zachowuje się tak nawet bez CEM wystarczy podać zasilanie na DIM (1, 14).

Coś jeszcze pominąłem?

D1,2 i 3 podłączone do "ign".
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Mam emulator do takiego licznika (zielone złącze) nic oprócz can i zasilania więcej nie potrzeba .
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Wydawało mi się ze jak podłącze CEM to zagada :/ siedzę od rana nad schematami i już mi się w oczach mieni. Wydaje mi się że wszystko podłączone zasilania do CEM'a , CAN Low kurde no nie możliwe zęby to nie gadało.

Motka nie ma pada pod 53 nóżką będą ją chciał wyciągnąć bo jeszcze kilka jest pozaginanych i dotyka sąsiednie - wszystko usmarkane jakimś ... czymś że jak by Kalafonia chyba to kolbą do rynien ktoś próbował naprawić przedtem.

Gość twierdzi że w aucie czasami działały czasami nie :/ łatwiej by było gdyby nikt tu nie grzebał sami wiecie :/

Teraz mnie tkneło że mam gdzieś jeszcze zegary z angola sprawdzę czy one działają na takim podłączeniu - może po prostu Motka się wykrzaczyła - chociaż w naturze to chyba się nie zdarza.

Dodano po 1 [minuty]:

Daro122 napisał:
    Mam emulator do takiego licznika (zielone złącze) nic oprócz can i zasilania więcej nie potrzeba .

Do zegarów podłączam zasilanie (1 i 14) i CAN Low (8 i 9) zielona wtyczka oczywiście - tylko jedna w zasadzie jest
  • Poziom 11  
    O kolego chyba mi sporo pomogłeś, w tej dokumentacji wspomniane jest że trzeba podłączyć Can H i Can L ja podłączałem tylko Can L

Sprawdzałeś to podłączenie działa???

bo ja w schematach mam cos takiego

Hmmm
    pin 1 - + 12V
    pin 14 - GND

Can H na pinach 2 i 3 czyli tak jak pokazują u Ciebie
    Can L na pinach 8 i 9 i tak podłączałem komunikację z CEMa właśnie

spróbuje zrobić

Widziałem już ten emulator kiedyś jak robiłem Scenica myślałem o tym ale uruchomiłem sobie z UCH na stole bez emulatora - jak nie ogarnę tego CEM'a to trzeba będzie nad czymś takim pomyśleć
  • Poziom 31  
    Niestety nie podłączałem tego konkretnego licznika ale scenicu działało to poprawnie .
  • Poziom 11  
    nieeee - źle napisałem DIM nie ma wcale połączenia z CAN H już sam nie wiem czemu wierzyć :/ na pinach 2 i 3 tez jest CAN to komunikacja DIM z CCM, AUM, SWM
    Generalnie to wychodzi ze Can H to idzie tylko między układem napędowym (ABS, TCM, ECM ) a CEM'em

zgłupiałem już całkiem teraz. heheh
  • Poziom 16  
    W s80 aby odpalić licznik musiałem podłączyć jeszcze tylny moduł, auto z 99r, w s60 jest chyba ta sama platforma.
  • Poziom 11  
    hmm nie mam REC'a na warsztacie :/ s60 i s80 to to samo przynajmniej tak wygląda w mojej bazie schematów :/ wydawało mi się ze gdzieś tutaj na elektrodzie czytałem że ktoś odpalał zegary z CEM'a
  • Poziom 16  
    Miałem całe auto z uwalonym immo i pół żywym licznikiem, bez rec nie wstawał cem i licznik, po dołączeniu rec'a wstał licznik i pojawiła się diagnoza obd.