Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VAILLANT ecoTEC plus VC + calorMATIC 430 + L-8 TECH STEROWNIKI

03 Dec 2017 13:25 3438 4
  • Level 9  
    Mam piec jednofunkcyjny z zasobnikiem VAILLANT ecoTEC plus VC PL 246/3-5 R z regulatorem calorMATIC 430, niestety sterowanie jednym czujnikiem temperatury na cały dom przestało mi wystarczać i postanowiłem dokupić nowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym - wybrałem System serii 8 firmy TECH STEROWNIKI (zdjęcie 1, https://www.techsterowniki.pl/products/seria-8), w związku z powyższym uprzejmie proszę o pomoc w konfiguracji pieca:

Rozumiem, że muszę zdjąć zworkę ze styków „3” i „4” na płytce głównej pieca (zdjęcie 2) i podłączam w to miejsce (zdjęcie 3) styk beznapięciowy sterownika "L-8" (zdjęcie 4), który to zwiera styk w momencie impulsu niedogrzania przynajmniej jednej ze stref.

Moje pytanie jest następujące: jakie powinny być ustawienia calorMATIC’a dla takiego sterowania? Czy na calorMATIC'u ustawiam temperaturę max? Czy ewentualnie mogę go w ogóle zdemontować?
    VAILLANT ecoTEC plus VC + calorMATIC 430 + L-8 TECH STEROWNIKI VAILLANT ecoTEC plus VC + calorMATIC 430 + L-8 TECH STEROWNIKI VAILLANT ecoTEC plus VC + calorMATIC 430 + L-8 TECH STEROWNIKI VAILLANT ecoTEC plus VC + calorMATIC 430 + L-8 TECH STEROWNIKI
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Witam. Mam dokładnie taki sam piec i taki sam pomysł i w związku z tym to samo pytanie. Widzę, że Twój wpis jest z przed dwóch lat, więc pewnie już wiesz jak ustawić Calormatica. Mógłbyś się tą wiedzą podzielić ? Z góry dziękuje
  • Level 34  
    CalorMatica nie musisz odpinać. On będzie dalej sterował CO i CWU oraz konfigurował cały układ.
    Jeśli głównym sterowaniem ma być listwa sterująca TECH (lub inna) to na regulatorze pogodowym powinna być wyłączona regulacja temp. pomieszczeniowej, czyli ustawić wpływ temp. pom. na "BRAK". Zostaje tylko regulacja pogodowa - tak by kocioł pracował z jak najniższą temperaturą wymaganą w danym momencie zależnie od temp. zewnętrznej. Ewentualnie można pobawić się w ustawienie jednego "Przedziału czasowego" na grzanie "temperatura zadana dzień" - chyba że na noc we wszystkich pomieszczeniach masz obniżenie temp. pokojowej, to można na CalorMaticu ustawić żeby na noc też miał ustawioną niższą temp. zadaną.
  • Level 2  
    ls_77 wrote:
    CalorMatica nie musisz odpinać. On będzie dalej sterował CO i CWU oraz konfigurował cały układ.
    Jeśli głównym sterowaniem ma być listwa sterująca TECH (lub inna) to na regulatorze pogodowym powinna być wyłączona regulacja temp. pomieszczeniowej, czyli ustawić wpływ temp. pom. na "BRAK". Zostaje tylko regulacja pogodowa - tak by kocioł pracował z jak najniższą temperaturą wymaganą w danym momencie zależnie od temp. zewnętrznej. Ewentualnie można pobawić się w ustawienie jednego "Przedziału czasowego" na grzanie "temperatura zadana dzień" - chyba że na noc we wszystkich pomieszczeniach masz obniżenie temp. pokojowej, to można na CalorMaticu ustawić żeby na noc też miał ustawioną niższą temp. zadaną.

Dzięki wielkie ls_77 :-). System działa pięknie, no, zobaczymy jak przyjdzie rachunek za gaz, czy było warto ;-).
  • Level 11  
    borajstwo22 wrote:
    ls_77 wrote:

Dzięki wielkie ls_77 :-). System działa pięknie, no, zobaczymy jak przyjdzie rachunek za gaz, czy było warto ;-).

Hej i co przyszedł rachunek za gaz? Warto było? Zwraca się ten zakup? Ja kończę budowę piec vaillant i zamierzam wziąć tego tech ale już model l9r. Coś masz oprócz sterownika? Sterowanie mieszaczem, pompa? :)