Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router+antena(Specyficzne zastosowanie)

Stranek 03 Gru 2017 18:05 249 4
  • #1 03 Gru 2017 18:05
    Stranek
    Poziom 7  

Witam
    Czy możecie mi podesłać linki do routera(żeby udostępniał wifi) + anteny do niego może być to prosta konfiguracja.
    Musi mieć jedynie możliwość zmiany częstotliwości , żeby łączyć się na różnych częstotliwościach.
    Jeśli możecie zapodajcie jakieś linki takich zestawów oraz miejsca gdzie szukać ich najtaniej
    Nie zależy mi na szybkości internetu jedynie na tym , żeby uzyskać jak najwięcej ip z rożnych sieci komórkowych.
    Router nie może mieć simlocka.

Chodzi mi o jak najtańszy router + jak najtańsza antena, żebym mógł podlączać sobie po prostu nowe karty różnych operatorów.
    Zapewne zapytacie po co? Do głosowania w grze przeglądarkowej potrzebuje jak najwięcej różnych IP różnych operatorów z różnych nadajników z różnymi początkami IP.
    Ktoś coś poleci ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2017 12:10
    waluszek
    Poziom 19  

Pomijając kwestię oszukiwania w grze to takie rozwiązanie o którym piszesz można osiągnąć przez zaawansowany loadballancing, niestety takie rzeczy można robić tylko na zaawansowanych routerach, mikrotik, fortigate, cisco i tak dalej, ale nawet to nie rozwiąże twojego problemu, nie znam routera pozwalającego podłączyć kilka modemów sieci komórkowej. Można co prawda podłączyć kila modemów do kilku routerów, a te z kolei do jednego dużego routera z loadballancingiem. Przy dobrych wiatrach uzyskasz może 2-3 adresy IP. Pamiętaj że podłączając się pod kilka modemów nie skutkuje uzyskaniem kilku publicznych adresów IP, każdy operator komórkowy korzysta z NAT a wieże nadawcze ustawiają sieć tak aby zasoby wykorzystać jak najbardziej optymalnie, a to oznacza że wielu użytkowników jest puszczanych tym samym adresem IP. Możesz wykupić publiczne adresy IP ale to kosztuje.

Moim zdaniem do tego, jedyne sensowne rozwiązanie to konta w jakichś serwisach oferujących vpn daje ci to wejście przez różne adresy IP, albo sieć TOR.
    Na modemach sieci komórkowej raczej tego nie osiągniesz.

0
  • #3 05 Gru 2017 17:03
    Stranek
    Poziom 7  

A czy mozecie mi poleciec konfiguracje modem+router lte+antenta.
    W routerze potrzebowalbym jedynie mozliwosci zmiany pasma zebym mogl korzystac z roznych pasm.
    Czy mozecie poleciec jakas najtansza konfiguracje ?

0
  • #4 06 Gru 2017 15:41
    waluszek
    Poziom 19  

Modem to http://www.dlink.com/pl/pl/products/dwr-921-4g-lte-router a antena do tego bardzo dobrze się sprawdzająca to http://www.proscan-antenna.com/diablo

Antena się świetnie sprawdza z tym routerem, tylko lepiej działa jak antenki z routera przekręcisz do podstawki anteny.
    Kupując ten zestaw zwróć tylko uwagę jakie końcówki ma antena bo występuje z różnymi, zarówno do podłączenia bezpośrednio do modemu jak i do tego routera bodajże rsma albo rpsma, nie pamiętam dokładnie.

Inna opcja to router np tplink, TL-WR1043ND + modem USB + Antena. Koszt podobny ale z doświadczenia wiem że ten Dlink bardzo dobrze sobie radzi z sieciami komórkowymi.

0
  • #5 06 Gru 2017 18:09
    Stranek
    Poziom 7  

A modem jakis ze zmiana czestotliwosci ?
    I jeszcze pytanie czy nie zdalby sie do tego jakis telefon + aplikacja na android powiedzmy lub jakas aplikacja pod modem /router zeby to zmieniac programowo ?

0
  Szukaj w 5mln produktów