Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz joy 1999 odpala-gaśnie na benzynie

Angelika-dg 03 Dec 2017 19:58 471 3
Automation24
 • #1
  Angelika-dg
  Level 2  
  Witam
  Ostatnio był wymieniany pasek klinowy od tej pory mam problem matiz odpala i gaśnie na zimnym silniku i na benzynie i tak jest kilka razy zanim ruszy później jak silnik jest rozgrzany jest ok odpala bez problemu rowniez na lpg jezdzi bez zarzutu dodam jeszcze że na warsztacie włączył się alarm który został wyłączony po przez wyciągnięcie bezpiecznika od alarmu i czy to może mieć jakiś wpływ bo alarm podczas tej czynności był aktywny
 • Automation24
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witaj.
  Usterka chyba nie ma związku z alarmem, chociaż głowy nie dam, mogła tam być założona blokada rozruchu, która nadal jest aktywna, a jakieś późniejsze ingerencje w auto, na przykład montaż LPG, utworzyły obejście tej blokady. Powtarzam, to bardzo ale to bardzo naciągana teoria. Przez lata pracy widziałem jednak i takie przypadki. Skoro nie używasz alarmu, podjedź do elektryka, niech go fachowo usunie.
  Przy okazji niech zrobi diagnostykę, sprawdzi np jaką temperaturę "widzi" sterownik silnika. Niech zajrzy też w jakim stanie jest aparat zapłonowy, przewody zapłonowe i świece. Z resztą dobry diagnosta sam będzie wiedział, co i jak sprawdzić.
 • Automation24
 • #3
  Angelika-dg
  Level 2  
  Witam
  Ślicznie dziękuję za poradę a jak to wygląda cenowo tak mniej wiecej z odłączeniem tego alarmu może się Pan orietuje ?
 • #4
  Angelika-dg
  Level 2  
  Alarm okazał się sprawcą problemu .