Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE na różnych urządzeniach

golec2604 03 Gru 2017 20:02 282 6
  • #1 03 Gru 2017 20:02
    golec2604
    Poziom 16  

Wykonałem pomiary przepustowości na kilku urządzeniach kilka razy w tym samym czasie, w tym samym miejscu i ten sam operator komórkowy. Oto wyniki:
    Mobilny modem: huawei E5377Ts-32 : 52.55Mb/20Mb

Telefon HTC desire 620 : 20Mb/20Mb
    Telefon Goclever quantum 3 500 lite: 7.3 Mb /0.97Mb
    Telefon Xiaomi Redmi 4X : 7.1Mb/0.8Mb

Czasy dostępu są podobne na każdym urządzeniu.

Tak jak wspomniałem wykonałem kilka testów i zawsze wyniki są zbliżone/bardzo podobne.

Czy mógłby mi ktos wytłumaczyć czemu sa tak duże różnice przepustowości na różnych urządzeniach?? Od czego to zależy?

Ja myślałem że na wszystkich urządzeniach powinien być transfer zbliżony czyli około 50Mb.
    Kolejnym zmartwieniem jest wynik na telefonach Goclever i Xiaomi tutaj wyniki są bardzo zbliżone i bardzo kiepskie nawet internet 3g mialem lepszy na starszych urządzeniach, które kiedyś używałem.

0 6
  • #2 03 Gru 2017 20:29
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Na każdym urządzeniu, Jaki sygnał pokazuje Network Cell Info, zakładka Gauge ?

0
  • #3 04 Gru 2017 11:08
    golec2604
    Poziom 16  

Na xiaomi mam tylko ten program zainstalowany. Stoję teraz na zewnatrz, cały nadajnik widzę, od początku masztu po sama gore, brak przeszkód odleglosc jakieś 900 m, pomiary na xiaomi są takie jak wczoraj. Zasięg w tym programie to -80 (wskazówka na zielonym tle), więc wyjście na zewnątrz nic nie daje wyniki na xiaomi takie same. Byłem z Gocleverem na zewnątrz i też sa takie same wyniki jak podałem wczoraj w poście. Programy network cellulit info na Goclever nie mam.

Może jakieś kiepskie modemy wewnątrz tych telefonów są zamontowane?

0
  • #4 04 Gru 2017 11:21
    bogiebog

Daj zrzuty z tych zakładek.

0
  • #5 04 Gru 2017 12:04
    golec2604
    Poziom 16  

Zainstalowałem Network Cell Info również na Goclever. Wyniki sa takie same jak na Xiaomi. Poniżej wrzucam screeny zrobione na xiaomi ale tak jak mówiłem wyniki sa bardzo bardzo zblizone na goglever, można powiedzieć że nawet takie same. (Na to co przekresliłem czerwonym krzyżykiem nie zwracaj uwagi to dane z innej karty, ponieważ oba telefony są dual sim)

Zasięg na wskaźnikach telefonów xiaomi i goclever był na full.

0
  • #6 04 Gru 2017 14:39
    matek451

A skąd wiesz ze ten test został wykonany na tej karcie z LTE a nie na tej z 3G? Jaka to lokalizacja, który BTS? ECI na LTE wskazuje na LTE2100.

0
  • #7 05 Gru 2017 11:21
    golec2604
    Poziom 16  

Po pierwsze to aż tak głupi nie jestem żebym nie wiedział na jakiej karcie został wykonany test. W telefonach się wybiera karte z której ma być Internet.

Problem "raczej" został rozwiązany ponieważ znajoma również ma taki sam model Xiaomi i wykonałem test na jej telefonie i jest wszystko ok, przełozylem jej kartę do mojego telefonu i równiez sa duże prdkości.

Jestem przekonany że wina niskich predkosci na obydwu telefonach leży po stronie operatora, ponieważ test zostały wykonane na kartach z przeniesionymi numerami z innego operatora do Play. W play jest teraz taka oferta że jak przeniesieś numer z innej sieci do play to daja 500 zł i 50GB internetu na 5 miesiecy. I pewnie jest to założona blokada żeby wiecej niz 7 Mb nie mieli ci którzy przeniesli numer. Wszystko na to wskazuje.

0
  Szukaj w 5mln produktów