Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet GoClever Insignia 2 1010 niedokończona instalacja Windows 10

all4you_9 03 Gru 2017 23:31 906 2
  • #1 03 Gru 2017 23:31
    all4you_9
    Poziom 19  

Witam.
    Mam Tablet Goclever Insignia 2 1010.
    Podczas reinstalacji - powrót do ustawień fabrycznych, tablet wyłączył się.
    Po ręcznym włączeniu wyświetla się komunikat "Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd ...
    Posiadam kopię recovery nagraną na płytach DVD.
    Zrobiłem "Dysk odzyskiwania" (na pendrive), przy pomocy laptopa z Windows 10.
    W biosie (być może to UEFI, ale wygląda jak dawny BIOS) wykrywa USB ustawiam w zakładce "Boot" na pierwszym miejscu USB, ale nie chce bootować z pendriva. Co ciekawe jeśli wyłączę (disable) bootowaanie to i tak bootuje się Windows i wyskakuje ten komunikat.
    Doszedłem że załącza się Windows Boot Manager z ostatniej zakładki " Save&Exit" poniżej:
    Jest możliwość bootowania w opcjach "Boot Override" Wciskam ENTER na UEFI Kingstone jak na zdjęciu, pojawia się czarny ekran na ułamek sekundy i z powrotem ten sam wybór.
    Dodam że robiłem "Dysk odzyskiwania" na 2 różnych pendrive i podłączałem do pełnego gniazda USB jak i do microUSB (z przejściówką OTG).
    Jeśli wybiorę Windows Boot Manager to wiadomo - komunikat ze zdjęcia pierwszego.
    Jeśli wybiorę UEFI: Built-in EFI Shell to włacza się konsola z linią poleceń.
    Próbowałem wpisywać komendy wg instrukcji ze strony https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Instalacja_systemu_Windows_w_trybie_UEFI
    U mnie trochę inaczej się nazywa BOOT....efi, ale jak wpiszę to oczywiście pojawia się komunikat z pierwszego zdjęcia.

Czy jest możliwość uruchomienia "Dysku odzyskiwania" w Shell wpisując jakąś komendę?
    W zakładce "Save&Exit" jest opcja " Reset System with ME disable Mode" jak najadę to w opisie z boku pisze " ME will runs into the temporary disable mode, Ignore if ME Ignoition FW". Nie wiem o co chodzi więc trochę się obawiam tej opcji że mogę "dobić" tym tableta.

PS: BiOS (czy tam UEFI) włączam przy uruchamianiu wciskając ESC, lub, F2, również włącza się kombinacją POWER+VOLUME DOWN.
    Zawartość płyt DVD wgrałem na kartę SD a nie na pendriva, gdyż "Dysk odzyskiwania ma system plików FAT który nie obsługuje plików ponad 4GB.

0 2
  • Relpol
  • #2 04 Gru 2017 11:34
    crepeer8
    Poziom 8  

Spróbuj usunąć niedorobionego win 10 i zainstaluj go od nowa jak zwykle to robisz

0
  • Relpol
  • #3 04 Gru 2017 23:11
    all4you_9
    Poziom 19  

Usunięcie to ostateczność.
    Dziś udało mi się zabotować pendrive.
    Utworzyłem go programem Rufus wg instrukcji: https://doalmostanything.blogspot.com/2016/09/chuwi-hi8-pro-everything-you-need-to.html
    Trzeba trochę w dół przewinąć, zaczyna się od się od "Installing Windows 10"
    W skrócie: wgrałem plik iso z Windowsem 10 na bootowalnego pendrive.

Zabootowałem:
    Nie instalowałem Windowsa, ale uruchomiłem "Napraw komputer" no i niestety nie udało mi się naprawić.
    Jak już wspomniałem mam kopię Windowsa z tabletu, utworzyłem go przez lan nagrywając na Laptopie, jest to folder z plikami (który spakowałem, podzieliłem i nagrałem na płytach DVD).
    Wygląda to tak:
    Tablet GoClever Insignia 2 1010 niedokończona instalacja Windows 10Tablet GoClever Insignia 2 1010 niedokończona instalacja Windows 10

Przy pomocy narzędzi naprawy komputera z powyższego pendriva nie udało mi się połączyć przez LAN do folderu z tymi plikami.
    Podłączyłem drugi pendrive ze skopiowanymi plikami i też nie widzi obrazu komputera.

0