Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik katalityczny na butle Ognik - nie odpala się płomyk.

04 Gru 2017 06:14 1326 3
 • Poziom 15  
  Witam.
  Mam taki problem. Wymieniłem butle i na starym reduktorze płomień w grzejniku był niebezpiecznie duży, nawet sam płomyczka wyglądał jak żądło spawarki.
  Zakupiłem więc nowy reduktor z manometrem. Na początku płomyczek odpalał się i po chwili zmniejszał, gasnął, teraz całkiem nie chce się zapalać, nie czuć gazu, wciskam i trzymam pokrętło oczywiście na pozycji Start. Dodam, że przy wymianie butli grzejnik się przewrócił dwa razy i uderzył dość mocno, ale nie widzę żadnych uszkodzeń, chyba że coś w tym automacie.

  Grzejnik katalityczny na butle Ognik - nie odpala się płomyk.Grzejnik katalityczny na butle Ognik - nie odpala się płomyk.Grzejnik katalityczny na butle Ognik - nie odpala się płomyk.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Na ostatnim zdjęciu idzie masz rurkę aluminiową. Odkręć ją i sprawdź czy przy próbie zapalania poleci gaz. Prawdopodobnie podczas odkręcania nakrętki wyleci dysza którą należy wyczyścić.
  Tak naprawdę przydało by się cały grzejnik wyczyścić. Zwłaszcza palniki inżektorowe.
 • Poziom 15  
  Rozkręciłem, wyciągnąłem cały zawór spod przycisku, faktycznie ta dysza była zapchana i zapycha się codziennie. Kombinuje czym ją przeczyścić i jak poczyścić te palniki iżektorowe. Lewa strona palnika lepiej się żarzy. Wcześniej obie strony miały taką samą wysokość płomyka. Pewnie te palniki zapchane.
  Grzejnik katalityczny na butle Ognik - nie odpala się płomyk.