Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bagażnik jako skrzynia basowa

arkosw 04 Gru 2017 09:33 435 6
  • #1 04 Gru 2017 09:33
    arkosw
    Poziom 12  

Witam. Mam e36 cabrio, bagażnik jest bardzo mały i nie chciał bym go zmniejszać a zależy mi na dobrym basie, widziałem głośniki montowane w otworze na narty w tylnej kanapie i stąd taka myśl aby zamontować tam subwoofer, ale bez żadnej skrzyni w bagażniku, czy to będzie dobrze grało?

0 6
  • #2 04 Gru 2017 10:53
    szymon122
    Poziom 37  

Gorzej niż myślisz :)
    Jak obliczyć pojemność takiej skrzyni? Nalejesz wody do środka? Jesteś pewien jej szczelności?

0
  • #3 04 Gru 2017 11:46
    powalla
    Moderator CarAudio

Tylko głośnik który jest przeznaczony do freeair możesz tak zamontować ale nie dość że mało takich głośników, to te tańsze grają ...hmm raczej nie grają , a dają dudniący bas.

0
  • #4 04 Gru 2017 19:54
    arkosw
    Poziom 12  

No rozumiem czyli taka opcja odpada, a czy skrzynia basowa musi być taka duża ( wiem że można to różnie odbierać) ?
    Aby zbudować taką skrzynie muszę mieć jakieś wymiary i wcześniej wybrany głośnik ?
    Jestem zielony w tym temacie, ktoś mnie oświeci ?

0
  • #5 04 Gru 2017 20:17
    vodiczka
    Poziom 43  

arkosw napisał:
    Aby zbudować taką skrzynie muszę mieć jakieś wymiary i wcześniej wybrany głośnik ?
    Dokładnie, ustalasz wymiary skrzyni pod głośnik.

0
  • #6 04 Gru 2017 20:28
    arkosw
    Poziom 12  

A jeśli ogranicza mnie wysokość skrzyni ? Da sie coś z tym zrobić ? Czy to po prostu o objętość chodzi ?

0
  • #7 05 Gru 2017 10:47
    vodiczka
    Poziom 43  

Generalnie chodzi o objętość skrzyni, jeden głośnik będzie dobrze grał w skrzyni o objętości 60l a inny (tej samej mocy) potrzebuje 80l.
    Kształt skrzyni też jest ważny, każdy wymiar - długość, szerokość, wysokość nie może być zbyt mały ani zbyt duży.
    Skoro nie masz doświadczenia w budowie kolumn najlepiej będzie wykorzystać gotowy projekt pod konkretny głośnik.

0