Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 pluriel - silniczek od dachu

betief 04 Gru 2017 11:40 429 0
  • #1 04 Gru 2017 11:40
    betief
    Poziom 1  

Witam,
    od kilku dni nie mogę poradzić sobie z plurielem.

Podczas jazdy otwiera się zamek górnej klapy bagażnika i gdyby na tym się kończyło, to nie byłoby tragedii - to zdarzało się już wcześniej, wystarczyło ją zamknąć i zazwyczaj był spokój (jeździłam z tym problemem po mechanikach przez jakiś czas, jednak każdy rozkładał ręce, więc dałam sobie spokój).
    Jednak tym razem poza otwierającą się klapą cały czas pracuje silniczek napędzający mechanizm otwierający dach (z klapy bagażnika wydobywa się specyficzny dźwięk "tyrkania", w piątek i sobotę słychać było go z lewej strony przycisku otwierającego klapę, dziś z prawej). Silniczek pracuje nawet kiedy klucz jest poza stacyjką, mam wtedy problem z zamknięciem zamka centralnego - a jeśli już się to uda, to jedynie kluczem, pilot w ogóle nie działa odkąd pojawił się problem. Dziś nie mogę też otworzyć dolnej klapy bagażnika. Czasem komputer się "resetuje" - przy włączonym silniku gasną wszystkie kontrolki (niestety zdarza się to również w czasie jazdy), czasem przy wyłączonych światłach na kilka sekund zapalają się światła mijania (np przy zatrzaskiwaniu drzwi lub podczas włączania silnika), ogólnie wygląda to na jakieś grubsze zwarcie.

Niestety w okolicy sami magicy, którzy patrzą na mnie jak na wariatkę i twierdzą, że z autem jest wszystko ok.

Czy ktoś z Was spotkał się może z podobnym problemem? Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Witam pomownie, rozkręciłam obudowę górnej klapy od bagażnika, obudowa od środka była mokra, więc domyślam się, że jest gdzieś nieszczelność. Klapę rozkręciłam, aby odłączyć silnik zasilający mechanizm otwierania dachu. W środku znalazłam trzy kostki: niebieską - wydaje się być od przycisku otwierającego klapę, oraz czarną (2x dwa kable) i białą (2x 3kable). Czy to dobry pomysł tam grzebać? Którą kostkę odpiąć?

0 0