Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Dyskusja] - Śmieciowa jakość wykonania nowych termostatów

Dziarski Hank 07 Gru 2017 08:37 2175 36
  • #31 07 Gru 2017 08:37
    g107r
    Poziom 30  

Dziurka ?
    Zamknięty termostat, ale talerzyk jest podparty zdaję się że w 3 punktach.
    Ta "duża" szpara to bardziej efekt słabego aparatu, i dogrzany silnik 90C na postoju, ale w trakcie jazdy już tylko ok 70.
    Jeden, chyba ten, działał 3 dni. Drugi ze względu na dziwne, ciepłe zimy, wykryty został w bliżej nieokreślony miesiąc czy dwa. Był już "normalnie" uchylony. Ogólnie 2 x wahler się popsuł, udało się z trzecim vernetem.

Kojarzy ktoś termostat ze śrubką ? http://www.nowechlodnice.pl/termostaty/ jak taki ?

• #32 07 Gru 2017 09:51
    krisRaba
    Poziom 23  

Czyli z Wahlerem mialem szczęście, bo co rusz też jest info, że nie działa jak trzeba. Albo nieszczęście, bo finalnie było prawie tak jak przed naprawa ;-) Ale przynajmniej po czasie dochodził do 87 (jak to w oplach).

• #33 07 Gru 2017 15:20
    aleksander1963
    Poziom 11  

g107r napisał:
    Dziurka ?
    Zamknięty termostat, ale talerzyk jest podparty zdaję się że w 3 punktach.
    Ta "duża" szpara to bardziej efekt słabego aparatu, i dogrzany silnik 90C na postoju, ale w trakcie jazdy już tylko ok 70.
    Jeden, chyba ten, działał 3 dni. Drugi ze względu na dziwne, ciepłe zimy, wykryty został w bliżej nieokreślony miesiąc czy dwa. Był już "normalnie" uchylony. Ogólnie 2 x wahler się popsuł, udało się z trzecim vernetem.

Kojarzy ktoś termostat ze śrubką ? http://www.nowechlodnice.pl/termostaty/ jak taki ?

W moim przypadku grzybek był z uszczelką gumową i ta uszczelka rozłaziła się co ok pół roku i tak z 3 razy wymieniałem .
    Wyszukałem termostat bez tej uszczelki gumowej i na razie jest dobrze.
    Silnik 1,9 Tdi

• #34 07 Gru 2017 16:14
    marian paszek
    Poziom 15  

Co byśmy nie napisali to ogolnie jakość termostatów obecnie produkowanych można porownac do poziomu studzienki odpływowej na jezdni lub nawet poniżej . Na forum astra klub pl czy autokacik pl znajdziecie tematy odnośnie termostatów . Co niektórzy kupowali nawet po 5 szt zanim trafili na sprawny . Na str termostat pl macie wykres działania termostatu z którego jasno wynika ze dedykowana temp np. 92* dotyczy początku otwarcia termostatu . . Jak wynika z knigi =sam naprawiam ten termostat ma temp początku otwarcia na 92* a pelne otwarcie nastepuje przy 107 *jednak konstruktorzy zastosowali ograniczenie: np. w silniku x 16 sz do temp 102 * poprzez montaż termowlacznika wentylatora na ta temp . to pewien prog bezp. aby nie dopuszczać do pelnego otwarcia. Gdyby temp nadal rosla to termostat powyżej 107 * udal by się w kraine wiecznych lowow
    Ogolnie -wymieniamy termostat na tech sprawny a nie nowy bo w obecnym stanie nowy nie koniecznie oznacza tech.sprawny . .jedyna weryfikacja przed montażem jest metoda grzania w garze z kontrola temp . . . !!!!

• #35 07 Gru 2017 17:38
    Eidems
    Poziom 27  

marian paszek napisał:
    Co byśmy nie napisali to ogolnie jakość termostatów obecnie produkowanych można porownac do poziomu studzienki odpływowej na jezdni lub nawet poniżej . Na forum astra klub pl czy autokacik pl znajdziecie tematy odnośnie termostatów . Co niektórzy kupowali nawet po 5 szt zanim trafili na sprawny . Na str termostat pl macie wykres działania termostatu z którego jasno wynika ze dedykowana temp np. 92* dotyczy początku otwarcia termostatu . . Jak wynika z knigi =sam naprawiam ten termostat ma temp początku otwarcia na 92* a pelne otwarcie nastepuje przy 107 *jednak konstruktorzy zastosowali ograniczenie: np. w silniku x 16 sz do temp 102 * poprzez montaż termowlacznika wentylatora na ta temp . to pewien prog bezp. aby nie dopuszczać do pelnego otwarcia. Gdyby temp nadal rosla to termostat powyżej 107 * udal by się w kraine wiecznych lowow
    Ogolnie -wymieniamy termostat na tech sprawny a nie nowy bo w obecnym stanie nowy nie koniecznie oznacza tech.sprawny . .jedyna weryfikacja przed montażem jest metoda grzania w garze z kontrola temp . . . !!!!

Kupujcie ze sprawdzonych źródeł? Jeżeli nawet oryginalne termostaty siadają to nie wiem, może w jakimś serwisie dadzą Wam gwarancję na to?

• #36 07 Gru 2017 18:01
    jack63
    Poziom 40  

Czy próbował ktoś termostat firmy Mera Białystok?
    Ja zamontowałem taki 9 lat temu w Astrze g zamiast zepsutego ori Wahlera(chyba) i chodzi do dziś ok. Wiem, że to niewiele świadczy o dzisiejszej jakości, ale warto spróbować.

• #37 07 Gru 2017 21:16
    marian paszek
    Poziom 15  

jack63 napisał:
    Czy próbował ktoś termostat firmy Mera Białystok?
    Ja zamontowałem taki 9 lat temu w Astrze g zamiast zepsutego ori Wahlera(chyba) i chodzi do dziś ok. Wiem, że to niewiele świadczy o dzisiejszej jakości, ale warto spróbować.

kilka postow wyżej to opisałem . technologiczne modyfikacje przez domorosłych technologow doprowadzają do nagłego pojawieninia się dziurrki ok 0.6 mm której we czesniejszych modelach tego typu termostatu nigdy nie było . zalutowanie tejze dziurki skutkuje powrotem do wcześniejszych osiagow tego termostatu aczkolwiek jego reakccja na wzrost temp plynu jest niestabilna . wniosek - temp początku otwarcia jest ok ale dalej term nie otwiera co skotkuje duza niestabilnoscia pracy wentylatora chłodnicy przez 2-3 cykli .potem jest ok i trzyma temp pocz otwarcia +-5-8% zgodnie z wykresm na str prod term charakteryzuje się 2 punktami czyli temp początku otwarcia oraztemp pelnego otwarcia . wychodzi na to ze 2 parametr jest niestabilny czyli po otwarciu termostat już nie reaguje na temp plynu .

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo