Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedni napęd do URSUS C-355

04 Gru 2017 11:53 2892 17
  • Poziom 4  
    Nie wiem czy do dobrej kategorii dałem, jeśli nie to proszę administrację o przeniesienie tematu do właściwej kategorii.

Witam. Od kogo polecacie most do C355? Uaz czy Robur? A może jeszcze od kogoś innego? Wiem, że Uaz nie nadaje się do ciągnika z turem i nie mam zamiaru montować tura. Ale czy Uaz może być do przedniego tuza bo planuję też dorobić.
    Proszę o solidne i wyczerpujące odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Teraz popularne są mosty Afgan. Poszukaj na olx. Jest firma z okolic limanowej która sprzedaje mosty, przystawki, jak i kompletne zestawy. Nie wiem czy tur i przedni napęd w 60 to dobry pomysł. Już słyszałem o przypadku jak w Bieszczadach wyciągali 60 4x4 przyczepę na asfalt. Jak przedni most złapał trakcję, to odjechał. Problemem jest słaba konstrukcja i spięcie na stałe. Nie wiem czemu nie ma w ofercie podpory wału z tarczkami, jak w MTZ.
  • Poziom 37  
    Jak bez tur'a to możesz nawet montować od jakiegoś terenowego samochodu. Do tura potrzeba coś mocniejszego, do Robura ciężko z częściami a mosty trudno dostępne i te ceny... Można poszukać coś od Gaz'a czy innego Radzieckiego samochodu. Ewentualnie Star ale strasznie ma wielki mechanizm różnicowy za to w C360 wręcz niezniszczalny.
  • Poziom 4  
    A czy te mosty z Uaz'a i Afgan będą się nadawać do przedniego tuza? Bo mam zamiar też robić.
  • Poziom 4  
    sewo.k napisał:
    A co ty chcesz na tuza zaczepiać? Jeśli nie będziesz specjalnie przodku obciążał jak ma to miejsce przy turze to z uaza zakładaj bo tani, dostępne części i zestawy do montażu do 60-ki.

Głównie jakiś obciąznik może 150kg albo jakiś kultywator.
  • Poziom 25  
    E.... z uaza zakładaj nic mu nie będzie. Części tanie, dostępne, most jak na ten ciągnik bez tura mocny, standardowe rozmiary uszczelniaczy i łożysk.
    Afgany popularne były z 15 lat temu jako mosty z małym dyferencjałem i zwolnicami. Nie polecam do ciągnika.
    Prócz tego możesz równie dobrze wcisnąć ze starego np. patrola ale ewentualna naprawa i sam zakup będzie droższy.
  • Poziom 4  
    A jak mogę dobrać odpowiednią przystawkę do mojego ciągnika i do mostu uaza. Jest na to jakiś wzór ile zębów ma mieć tarcza w przystawce? Co kolwiek?
  • Poziom 37  
    Te koła do tego ciągnika się nie nadają, wpadniesz w mokre i się utopisz przodem. Dobre ale na suchym.
  • Poziom 4  
    czyli most, przystawka dobry tylko że koła inne?
    Jakie byście dali inne?
  • Poziom 37  
    Żeby dać większe opony trzeba zmieniać przełożenie w przystawce, inaczej przód nie będzie zgrywał się z tyłem.
  • Poziom 4  
    sewo.k napisał:
    Na razie nic nie ma tylko myśli jak by to skleić. Będzie kompletował to kupi już z odpowiednim przełożeniem.

A to ty pisałeś do tego gostka z tego ogłoszenia czy masz z nim jakiś ciągły kontakt?