Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa regulacja głośności, wzmacniacz audio

04 Gru 2017 12:42 486 3
  • Poziom 4  
    Witam. Obecnie buduje radio na bazie rda5807M. W tym celu mam do użycia głośniki 2x3W 4Ohm, wzmacniacz PAM8403, Arduino do sterowania. Chciałbym zrobić sterowanie głośnością przy użyciu Arduino, ale nie mam pomysłu jak można by to zrobić. Nie zależy mi na sterowaniu potencjometrem. Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi. :)
  • Poziom 29  
    Poszukaj sobie czegoś takiego jak digital potentiometer. Texas instruments ma ciekawe rozwiązania.
    Ewentualnie możesz przepuścić tor audio przez jakiś kodek audio w którym połączysz wejście z wyjściem a po drodze jest z reguły blok sterowania głośnością.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam.
    Z dokumentacji układu Twojego radia wynika, że ma on regulację głośności "sam z siebie", plus różne inne funkcje, wszystko sterowane za pomocą I2C.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    O rany, faktycznie, na śmierć zapomniałem. Początkowo robiłem radio na TEA5767 i tam nie ma regulacji głośności. Przy budowie sugeruję się tym tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3099933.html, chciałem zrobić coś podobnego do tego głośnika. On chyba nie ma sterowania głośnością sam w sobie, sterowanie odbywa się przez podgłaśnianie/ściszanie w telefonie. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.