Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowa regulacja głośności, wzmacniacz audio

gandalf_58 04 Dec 2017 12:42 846 3
 • #1
  gandalf_58
  Level 5  
  Witam. Obecnie buduje radio na bazie rda5807M. W tym celu mam do użycia głośniki 2x3W 4Ohm, wzmacniacz PAM8403, Arduino do sterowania. Chciałbym zrobić sterowanie głośnością przy użyciu Arduino, ale nie mam pomysłu jak można by to zrobić. Nie zależy mi na sterowaniu potencjometrem. Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi. :)
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
 • #2
  czareqpl
  Level 31  
  Poszukaj sobie czegoś takiego jak digital potentiometer. Texas instruments ma ciekawe rozwiązania.
  Ewentualnie możesz przepuścić tor audio przez jakiś kodek audio w którym połączysz wejście z wyjściem a po drodze jest z reguły blok sterowania głośnością.
 • Helpful post
  #3
  krzysiek_krm
  Level 40  
  Witam.
  Z dokumentacji układu Twojego radia wynika, że ma on regulację głośności "sam z siebie", plus różne inne funkcje, wszystko sterowane za pomocą I2C.

  Pozdrawiam.
 • #4
  gandalf_58
  Level 5  
  O rany, faktycznie, na śmierć zapomniałem. Początkowo robiłem radio na TEA5767 i tam nie ma regulacji głośności. Przy budowie sugeruję się tym tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3099933.html, chciałem zrobić coś podobnego do tego głośnika. On chyba nie ma sterowania głośnością sam w sobie, sterowanie odbywa się przez podgłaśnianie/ściszanie w telefonie. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.