Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55" lub 65" 4K - matryca 120Hz - sport, PS4, filmy 4K, codzienne ogląd

04 Gru 2017 16:28 1194 20
  • Poziom 7  
    Witam,
    Szukam telewizora 55/65" (najlepiej 60 alu tu mały wybór), który bedzie miał dobrą matrycę 4K z rzeczywistym odświeżaniem 120 Hz. Przede wszystkim wykorzystywany będzie do oglądania sportu, gry na PS4, filmy w 4K oraz do codziennego oglądania. Interesują mnie modele w ROZSĄDNEJ cenie.
    Jakie modele polecacie? Zależy mi na płynnym obrazie, na którym będzie można na bardzo dobrym pooglądać to co opisałem powyżej. Oczywiście nie muszą to być modele z górnej półki i najnowsze. Oczywiście wiem, że szkłem tył...a się nie wytrze, ale zapytać warto :)
    Nie musi mieć wodotrysków, z których się korzysta rzadko, albo w ogóle.

Polecano mi Pansonica TX-58EX780E - niestety cena duża 5700 zł.

Czy warto poczekać powiedzmy do wiosny i wtedy kupić obecne "Premium" w lepszej cenie czy raczej nie będzie to znaczna obniżka?
  • Moderator RTV Co kupić
    Aktualnie najtańsze, dobre 120Hz to Samsung 55MU7002 - zobacz czy obraz pasuje i jak wystarczy to bierz. 4,2 k PLN.
    Oczywiście wymiony Panas jest lepszy.
  • Poziom 7  
    Ludwik XVI napisał:
    Oczywiście wymiony Panas jest lepszy.

Dużo lepszy? Różnica w cenie jest, ale też 3" więcej.
    A jak z czekaniem na kolejny rok?
  • Moderator RTV Co kupić
    Nestorb napisał:
    Dużo lepszy?

Dla mnie zdecydowanie lepszy.

Nestorb napisał:
    A jak z czekaniem na kolejny rok?

Cały czas elektronika tanieje, bo wchodzi nowe....naturalna kolej rzeczy.
  • Poziom 7  
    Ludwik XVI napisał:
    Cały czas elektronika tanieje, bo wchodzi nowe....naturalna kolej rzeczy.

Zdaje sobie sprawę - chodzi mi tylko o to, czy te obecne matryce 120 Hz będą dalej wykorzystywane w niższych modelach, czy po prostu dalej będzie klasa "premium" 120 Hz z nowymi matrycami (poprzednie zaś będą wycofane z produkcji), czy też te obecne matryce 120 Hz będą wchodziły w miejsce odbiorników, które teraz maja matryce 60 Hz?
    Nie śledzę tego rynku, bo TV kupuję raz na kilka lat i nie jest mi to potrzebne na co dzień, dlatego pytam.
  • Moderator RTV Co kupić
    120Hz były popularne jeszcze 2-3 lata temu - wystepowały nawet w średniej klasie za 2-3 tys pln. W tv FHD.
    Od ubiegłego i tego roku modelowego nastapił zmasowany atak 4K i równoczesne zejście na 60Hz :(
    TV 120Hz zaczęto oferować tylko w klasie średniej wyższej i wyższej, Generalnie w panelach +55 cali.

Jak bedzie wyglądał rynek w 2018 dwiemy sie pewnie za 2-4 miesiace - z reguły w kwietniu wszyscy producenci maja juz opublikowane linie modelowe na dany rok.
  • Poziom 7  
    I bądź tu mądry :cry:

Widzę, że póki co to chyba lepiej zaczekać i zobaczyć co się będzie działo w 2018 r.
  • Poziom 10  
    Nestorb napisał:
    I bądź tu mądry :cry:

Widzę, że póki co to chyba lepiej zaczekać i zobaczyć co się będzie działo w 2018 r.

Też ostatnio chciałem kupić TV 4K, ale zrezygnowałem i kupiłem OLED 55" FULL HD.
    Dlaczego się na taki zdecydowałem?

Brak materiałów 4K w TV. Jedyne co pozostaje to blu-ray lub filmy ściągane z Internetu.
    Ostatnio był mecz ligi mistrzów w "4K" bitrate obrazu gorszy od filmów FHD które ściągam.

Odległość od TV. Aby zobaczyć szczegóły 4K przy 65" musisz siedzieć 2.73 m maksymalnie od TV. U mnie jest to ponad 3 metry.
    Nawet przy fhd powinienem siedzieć bliżej. Za w miarę dobry TV 4K musisz dać ponad 5000 zł i będzie to 55". Przy 55" musisz maksymalnie siedzieć 2.31 m.

Polecam Ci dozbierać i kupić OLED TV 4K :) poezja oglądanie filmów przy wyłączonym świetle.
    Czarny kolor to czarny - nie emituje światła.
  • Moderator RTV Co kupić
    Zaletą 4K jest technologia HDR - faktycznie polepsza to odbiór filmów czy gier.
    Bitrate FHD jest żenujący z satelity więc przy 4K moze byc tylko gorzej.
    Za to streamingi typu Netflix czy Amazon oferują już w miarę sensowną jakość czyli ok. 15-17 mbit/s przy 4K.
    Oczywiście to nadal słabo w porównaniu do BluRay...
  • Poziom 7  
    mitroplpl napisał:
    Też ostatnio chciałem kupić TV 4K, ale zrezygnowałem i kupiłem OLED 55" FULL HD.

No na wakacjach kiedy jedynie z ciekawości wszedłem do sklepu, żeby zobaczyć co słychać w świecie TV też proponowano zakup OLED-a FullHD. Trzech gości próbowało mi wcisnąć ten TV. Podziękowałem, bo po co mi FullHD (mam już teraz). Na koniec okazało się, że mieli ostatnią sztukę z poprzedniego roku i próbowali się jej pozbyć za wszelką cenę. Ja TV kupuję raz na kilka lat, a nie co 2-3 lata. Więc taki zakup uważam, że jest bez sensu jak dla mnie.
    Może i materiałów teraz nie ma wiele, ale to wszystko idzie tak szybko do przodu, że za chwilę okaże się, że kupiłem FullHD, a już trzeba będzie zmieniać na 4K. Zresztą mam konsolę 4K i czekam, żeby można było wykorzystać w pełni jej możliwości.

mitroplpl napisał:
    Polecam Ci dozbierać i kupić OLED TV 4K :) poezja oglądanie filmów przy wyłączonym świetle.
    Czarny kolor to czarny - nie emituje światła.

Co do zakupu OLED-a - dla mnie TV to jest zwykły sprzęt użytkowy, a nie powód do wzbudzania zazdrości u znajomych. Nie zamierzam wywalać 10-12K za 65" OLED/QLED po to, żeby zawiesić to na ścianie, a po 3-4 latach wywalić na śmieci. Nie ma takiej opcji.
    Poza tym trwałość OLED. Jak przeczytałem wczoraj w tym poradniku [url=] https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-wybrac-telewizor-.bhtml [/url] to 7000h brzmi kiepsko.
  • Moderator RTV Co kupić
    Nestorb napisał:
    Poza tym trwałość OLED. Jak przeczytałem wczoraj w tym poradniku [url=] https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-wybrac-telewizor-.bhtml [/url] to 7000h brzmi kiepsko.

Bzdura.

Trwałość OLED jest aktualnie określana na 100 000h (panele LG z roku modelowego 2016 i 2017)
    Pierwsze modele z 2013 roku miały trwałość 36 000h.

I mówimy tutaj o spadku trwałości w postaci spadku jasności o 50%.

Telewizory LCD maja tę trwałość (tak samo mierzoną) na poziomie 55-75 000h (w zależności od producenta).

Jeśli chodzi o jakość to nie ma o czym dyskutować - OLED daje dużą lepszą jakość obrazu niz LCD. Kropka.
  • Poziom 10  
    Nestorb napisał:

No na wakacjach kiedy jedynie z ciekawości wszedłem do sklepu, żeby zobaczyć co słychać w świecie TV też proponowano zakup OLED-a FullHD. Trzech gości próbowało mi wcisnąć ten TV. Podziękowałem, bo po co mi FullHD (mam już teraz). Na koniec okazało się, że mieli ostatnią sztukę z poprzedniego roku i próbowali się jej pozbyć za wszelką cenę. Ja TV kupuję raz na kilka lat, a nie co 2-3 lata. Więc taki zakup uważam, że jest bez sensu jak dla mnie.
    Może i materiałów teraz nie ma wiele, ale to wszystko idzie tak szybko do przodu, że za chwilę okaże się, że kupiłem FullHD, a już trzeba będzie zmieniać na 4K. Zresztą mam konsolę 4K i czekam, żeby można było wykorzystać w pełni jej możliwości.

A dla mnie taki zakup miał sens. Nikt mi TV nie wciskał. To był mój świadomy, dobry wybór. Na dobrą sprawę w tv nie ma materiałów full hd, a Ty oczekujesz, że w ciągu dwóch, trzech lat pojawią się materiały 4K? Jeśli tak będzie to będzie to znikoma ilość i nie będzie to raczej natywne 4K.
    To samo tyczy się gier na PS4 Pro. Wiele gier nie ma natywnej rozdzielczości 4K.Z czasem problem będzie się pogłębiać bo konsola PS4 Pro po prostu nie będzie sobie dawała rady z tak dużą rozdzielczością. Także będziesz musiał się zadowolić UPscalingiem który nie ma dużo wspólnego z 4K. Już teraz musisz iść na kompromis przy 4K. Zbyt mała ilość pamięci w konsoli nie pozwoli Ci wczytać wszystkich/całych obiektów w 4K. W full hd będą wczytane. https://youtu.be/R-6WK4gtoDw?t=267 po lewej FULL HD, a po prawej "4K". Do tego w FULL HD będzie lepsza płynność obrazu (FPS).

Do 5500 zł nie znalazłem dobrego tv 4k 65", 55" 4k znów był za mały. OLED FULL HD dawał po prostu lepszy obraz w tym przedziale cenowym.

Nestorb napisał:

Co do zakupu OLED-a - dla mnie TV to jest zwykły sprzęt użytkowy, a nie powód do wzbudzania zazdrości u znajomych. Nie zamierzam wywalać 10-12K za 65" OLED/QLED po to, żeby zawiesić to na ścianie, a po 3-4 latach wywalić na śmieci. Nie ma takiej opcji.

Osoby, które nadal martwią się o trwałość panelu organicznego powinny zapamiętać następujący komunikat: W sprawie trwałości matryc organicznych, firma LG oświadczyła, że panele z 2017/16 roku mogą przepracować aż 100 000 godzin. Po tym czasie jasność może spaść o 50%. Myślę, że ta informacja raz na zawsze pogrzebie mit o problemach z trwałością OLED’ów. Mit, który powtarzany jest jak mantra przez niektóre osoby. Deklarowana trwałość jest w rzeczywistości znacznie dłuższa niż większości paneli LCD. Spróbujmy przeliczyć sobie ten czas na lata pracy. W przeciętnym gospodarstwie domowym telewizor pracuje średnio 5-6 godzin dziennie (wiadomo, w weekendy dłużej, są jednak dni w które nie jest włączany wcale). Przy 6 godzinach dziennie mamy aż 16 500 dni, czyli prawie 45 lat pracy, zanim matryca się zużyje, co też nie znaczy, że umrze… Spadnie jedynie jej jasność o 50%.
    Źródło: https://hdtvpolska.com/

Ja też nie kupiłem TV po to aby wzbudzać zazdrość. Po prostu ten konkretny telewizor był lepszy od modeli 4K do 5000 zł.

Nie kupisz lepszego obrazu 4K 65" do 5000 zł, zapomnij.
    Rozdzielczość to nie wszystko. W przypadku 4K liczy się też HDR i na ten aspekt powinieneś zwrócić uwagę. Ale jak uważasz inaczej to Twoja starta. Ja tam kupuje tv na lata :)

Ludwik XVI napisał:
    Zaletą 4K jest technologia HDR - faktycznie polepsza to odbiór filmów czy gier.
    Bitrate FHD jest żenujący z satelity więc przy 4K moze byc tylko gorzej.
    Za to streamingi typu Netflix czy Amazon oferują już w miarę sensowną jakość czyli ok. 15-17 mbit/s przy 4K.
    Oczywiście to nadal słabo w porównaniu do BluRay...

Dobrze gadasz. Reasumując:
    - dobry model 4k kosztuje
    - ważna jest dobra jasność HDR
    - filmy z bluray dadzą Ci to czego oczekujesz
    - trzeba pamiętać o odległości od tv
    - jak będziesz chciał oglądać "materiały" z satelity to będziesz musiał zakupić drogi dekoder 4K
  • Poziom 7  
    OK. Trwałość bezdyskusyjna.

Ale... Koledzy - jest jedna rzecz. Obecnie jak patrzę na oferty FullHD Oled to w RTV Euro AGD wyskakuje mi 1 słownie jeden telewizor. QLED - żaden. W mediaku spośród OLED-ów jest 2 (z czego jeden na ekspozycji), QLedów - 0.

I z czego wybierać?? Jak widać producenci idą w 4K, bo to jest kasa dla nich. To że na wakacjach było tych modeli więcej - zgodzę się, tylko że ja TV chcę kupić teraz, maks do końca marca. I tu jest problem. A kupować Full HD z inną matryca niż OLED czy QLED to chyba nie ma sensu.

Ja rozumiem Wasze sugestie i spostrzeżenia i się z tym zgadzam, tylko wybór żaden. Jestem laikiem w tych sprawach stąd moje pytania tu na forum. Wchodząc do sklepu i mówiąc, że chcę przyzwoity TV to sprzedawcy podchodzą do sprzętu za 8-12 K (55"-65"). Dlatego nie chcę z nimi gadać, bo to nie ma sensu.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Mylisz troche pojęcia. OLED to OLED.
    QLED to zwykły LCD - ot Samsung nie mając OLEDów próbuje w ten sposób zyskac kilku nieświadomych klientów.

Co do OLED FHD jest tylko jeden płaski model na 2017: LG 55EG9A7 oraz jeden zakrzywiony sprzed 2 lat czyli LG 55EG910V.
    LG 55EG9A7 to moim zdaniem najlepszy TV FHD jaki powstał.

Nestorb napisał:
    Wchodząc do sklepu i mówiąc, że chcę przyzwoity TV to sprzedawcy podchodzą do sprzętu za 8-12 K (55"-65").

No ale przeciez polecili na samym poczatku Panasonica 58EX780 za 5,7k pln.
    I to jest właśnie bardzo dobry wybór, gdy ktoś potrzebuje przyzwoity TV w 2017 roku.
  • Poziom 7  
    Ludwik XVI napisał:
    QLED to zwykły LCD - ot Samsung nie mając OLEDów próbuje w ten sposób zyskac kilku nieświadomych klientów.

W salonie Samsunga mówią prawie to samo tyle, że w stronę LG :D Twierdzą, że oni mają najlepsze matryce.

Ludwik XVI napisał:
    No ale przeciez polecili na samym poczatku Panasonica 58EX780 za 5,7k pln.

To już później, jak im powiedziałem, jaki mam budżet. Dopiero wtedy "nagle" znalazł się inny przyzwoity TV nie OLED, ani QLED. Ale ja rozumiem, że każdy chce sprzedać to na czym najlepiej zarobi.

No nic zostaje rozważyć temat tego OLEDA FullHD, ewentualnie skusić się na Panasa 4K tyle, że u mnie odległość od sofy do ściany wynosi 3,5 m.

A jeszcze jedno - a z 65" OLED FullHD? Jest jakiś model?
  • Poziom 10  
    Nestorb napisał:
    Czy warto poczekać powiedzmy do wiosny i wtedy kupić obecne "Premium" w lepszej cenie czy raczej nie będzie to znaczna obniżka?

Mam kilka modeli na oku i powiem Ci, że od pół roku (tak od sierpnia) ceny lekko, ale sukcesywnie spadały. Myślałem, że na te black frajdeje będą jakieś większe obniżki, ale przecież mieszkamy w Januszolandii i tutaj nic takiego nie nastąpiło, a ceny od listopada stoją jak zamrożone. Może coś w styczniu się mocniej ruszy, a jak nie to pozostaje czekać do późnej wiosny po tych tam wszystkich targach i prezentacji modeli na 2018 r.
  • Poziom 8  
    Mi w innym watku polecono Samsunga UE65MU7002T. Obecnie od 6200 pln.
  • Poziom 7  
    No ten model Samsunga też gdzieś mi proponowali (cena była 6999 zł), tyle że oczywiście była uwaga, że lepiej wziąć serię 8, a najlepiej 9, ale w ogóle to najlepiej QLED :shii: . "Uwielbiam" takich sprzedawców.
    Ale wydaje mi się, że byłby to rozsądny wybór za tę cenę. W końcu to TYLKO telewizor.
  • Poziom 8  
    tak jak piszesz. ja wystartowalem od budzetu 4000 i ten sam model mozna wlasnie za ok 4200 dostac z tym ze w rozmiarze 55 cali..25cm roznicy w przekatnej za 2000..moze warto, moze nie..w koncu to telewizor tylko :)
  • Poziom 7  
    Temat do zamknięcia - troszkę zwiększył się budżet, więc trochę zmieniły mi się kategorie szukania.