Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch/Eelectrolux/Samsung (?) maks. głęb. 50 cm

04 Gru 2017 20:39 597 3
  • Poziom 3  
    Witajcie
    Nie mam kompletnie pojęcia na co zwracać uwagę w zakupie pralki, jedyne co wiem, to że wymiary maks. G/S/W to 50/60/85 cm.

Szukając po stronach, 3 wydają się ciekawe:
    Electrolux EWS1266CI
    Bosch WLG24261PL
    Samsung WW 60J4263HW

Bosch najlepszy? jakieś inne modele?
  • Specjalista AGD
    Obejrzyj tą: Link.
    Oczywiście 10 lat gwarancji tylko na silnik, to tak, by nie zmyliło.
  • Poziom 2  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Obejrzyj tą: Link.
    Oczywiście 10 lat gwarancji tylko na silnik, to tak, by nie zmyliło.

Kupiłem bardzo podobny model - F0J5QN4W.
    Różnią się wolniejszym wirowaniem (1000 obrotów), głębokością (56 cm, producent zaleca dodatkowe 10 cm odstępu z tyłu oraz +/- 5 cm należy doliczyć na drzwiczki, które wystają) oraz wsadem (7 kg).

Porównywałem oba modele. Z zauważalnych różnic w F0J5QN4W jest sporo głębszy bęben oraz prawie dwukrotnie dalej wysuwany pojemnik na proszek.

Z minusów F0J5QN4W
    * długie programy bawełny (60 stopni - 303 min., 60 stopni częściowy wsad - 242 min., 40 stopni częściowy wkład - 237 min.), pozostałe programy ograniczone do max 4,5 kg.
    * nie wiem, czy tak powinno to wyglądać, gdyż to moja pierwsza "cicha" pralka, ale w czasie wirowania wyczuwalne są wibracje na obudowie oraz na maks. obrotach bęben bije po prawej ściance, jak przyłożę rękę - przestaje (źle spasowane elementy pokrywy z obudową?).
    Pralka została maksymalnie - jak tylko mogłem - wypoziomowana oraz usunięte zostały kołki zabezpieczające ;)

Ogólnie pralka pierze, nie wydałem na nią jakichś kosmicznych pieniędzy, opinia na jej temat obecnie neutralna. Napiszę coś więcej po dłuższym czasie użytkowania.

btw. aplikacja LG do łączenia po NFC nie działa na zrootowanych telefonach, na szczęście pomaga Magisk Hide :)
  • Poziom 16  
    G/S/W to 49,5/59,5/85 cm 8-)
    Lepsze tu Amica DAW7123DCB porównania do LG ale brak funkcja (TurboWash czyli bawełna, syntetyki szybko pierze krótki 59minut).