Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawa jakości dźwięku głośnika bluetooth - niezadowalająca jakość dźwięku

johnnys86 04 Gru 2017 22:09 867 3
 • #1 04 Gru 2017 22:09
  johnnys86
  Poziom 2  

  Witam serdecznie!
  Jakiś czas temu zbudowałem głośnik bluetooth. Niestety nie mam zbyt dużego pojęcia o projektowaniu obudów głośnikowych i do budowy mojego urządzenia wykorzystałem metalową obudowę uniwersalną, używany wzmacniacz samochodowy i kilka innych elementów. Głośniki, które zastosowałem to Kenwood kfc-e1055. Niestety moc oraz jakość dźwięku jest porównywalna do głośnika Jbl GO, którego również posiadam. Założeniem do budowy głośnika było wykorzystanie go podczas ognisk, grillów i innych wypadów na świeżym powietrzu jak i do codziennego użytku domowego. Chciałbym poprawić jakość dźwięku poprzez wykonanie w przednim panelu odpowiedniego otworu. Otwór chciałbym umieścić w miejscu tabliczki, nad diodami LED. Bardzo proszę o udzielenie wskazówek co do kształtu, średnicy otworu(ów) oraz ewentualnej długości tunelu .
  Pozdrawiam!

  0 3
 • #2 06 Gru 2017 00:20
  DJ Evolution
  Poziom 8  

  Witam, przy tak małych głośnikach nie oczekiwałbym niczego po przez dodanie otworu br, paczki projektuje się poprzez obliczenie litrażu w oparciu o parametry głośnika, obudowa musiałaby być szczelna co ograniczyłoby Ci możliwość chłodzenia wzmacniacza (otwory chłodzące widoczne na zdjęciu i brak możliwości dodania ścianki pomiędzy wzmacniaczem a głośnikami). Niezadowalająca jakość może też być winą użytego materiału, metal może wpadać w rezonans lub po prostu na łączeniach może wydawać niepożądane dźwięki. Na Twoim miejscu włożyłbym do środka jakąś piankę lub inny materiał wygłuszający nie zasłaniając radiatora a w miejsca łączeń dać gumowe lub inne podobne podkładki, mocy i tak nie zwiększysz a chcąc mieć nieco lepszy dźwięk musiałbyś zacząć od nowej obudowy.

  0
 • #3 07 Gru 2017 19:37
  johnnys86
  Poziom 2  

  Dzięki za wiadomość. Jestem jednak przekonany, że te głośniki stać na więcej. Na przykład mam w domu radio Sony CFD S03 - tam średnica głośników jest bardzo podobna do tych, które zabudowałem w moim głośniku a grają znacznie głośniej. Objętościowo mój głośnik jak i to radio są podobne. Spróbuję zgodnie z Twoją sugestią zastosować jakieś uszczelki na łączeniach komponentów obudowy i może czymś wyłożę wnętrze i zobaczę jaki będzie efekt,

  0
 • #4 06 Maj 2018 20:36
  Snajperek13
  Poziom 4  

  Na moje jak byś zmienił obudowę na drewnianą i dokładnie ją uszczelnił i do tego spróbuj wygłuszyć wnętrze obudowy to powinno być lepiej ;) możesz jeszcze wymienić głośniki na jakieś inne wtedy powinno być git :)

  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:


  Na moje jak byś zmienił obudowę na drewnianą i dokładnie ją uszczelnił i do tego spróbuj wygłuszyć wnętrze obudowy to powinno być lepiej ;) możesz jeszcze wymienić głośniki na jakieś inne wtedy powinno być git :)

  Pozdrawiam

  0
  Szukaj w 5mln produktów