Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG 49UJ635V - YamahaRX-V357 - Brak dźwięku

Lupa1 05 Gru 2017 10:50 1095 5
  • #1 05 Gru 2017 10:50
    Lupa1
    Poziom 2  

Witam,

mam problem z połączeniem telewizora LG z amplitunerem poprzez kabel chinch ... nie ma dźwięku w głośnikach... nie wiem w czym może tkwić problem, jak podłączyć przewody - urzyć 5 przewodów czy 3? Telewizor to LG 49UJ635V, amplituner Yamaha RX-V367. W TV ustawiam różne opcje dźwięku zewnętrznego i nic.

Czy jak podłączę kino domowe przez kabel optyczny jest możliwość regulacji głośności z pilota telewizora.

Nadmienię że kino domowe nie ma wejścia HDMI. Moim celem jest podłączenie kina domowego w taki sposób aby regulować głośność z pilota telewizora.

Proszę o jakieś propozycje. Pozdrawiam TV LG 49UJ635V - YamahaRX-V357 - Brak dźwiękuTV LG 49UJ635V - YamahaRX-V357 - Brak dźwięku

0 5
  • #2 05 Gru 2017 11:26
    grzeskk
    Poziom 29  

W telewizorze chincz to wejścia. Dźwięk uzyskasz na wyjściu optycznym i powinna być regulacja pilotem telewizora ale najprawdopodobniej nie będą działały głośniki wbudowane, czyli albo jedne albo drugie.

0
  • #3 05 Gru 2017 14:38
    Polon_us
    Poziom 41  

Lupa1 napisał:
    Czy jak podłączę kino domowe przez kabel optyczny jest możliwość regulacji głośności z pilota telewizora.

Nie, nie ma takiej możliwości. Jest to wyście stało-poziomowe.
    I pilot TV nie wpływu na te wyjście.
    Może ustawić pilota Yamahy, aby móc sterować telewizorem?
    I tak na przyszłość, proszę poprawnie podawać poprawnie modele posiadanego sprzętu.
    Wpis na forum, a to co widać na zdjęciach to dwie różne rzeczy u kolegi -> model wzmacniacza..
    A w kwestiach technicznych to mogą być zasadnicze różnice.
    grzeskk napisał:
    Dźwięk uzyskasz na wyjściu optycznym i powinna być regulacja pilotem telewizora

Cóż, ujmę to krótko, kolega ma dość znaczne "luki w teorii".
    I byłoby lepiej dla Elektrody, aby kolega przed wpisem na forum pochylił się co nieco nad tematem i przyjrzał się dokładnie problemowi.

0
  • #4 05 Gru 2017 14:39
    Lupa1
    Poziom 2  

Wlasnie podłączyłem przez kabel optyczny ale nie moge regulować głośności pilotem telewizora. Moze przez inny kabel jest taka możliwość. Prubowalem ustawienia tv ale nic to nie daje.

0
  • #5 05 Gru 2017 14:59
    Polon_us
    Poziom 41  

Lupa1 napisał:
    Moze przez inny kabel jest taka możliwość.

Nie ma innej możliwości.
    Wg specyfikacji telewizor nie ma wyjścia słuchawkowego, które można byłoby wykorzystać.
    Połączenie optyczne to jedyna droga, aby uzyskać dźwięk z TV w wzmacniaczu.

Edit:

Małe sprostowanie:
    Optyczne połączenie nie jest jedyną drogą uzyskania dźwięku z TV w wzmacniaczu.
    Można rozważyć połączenie BT. Z tym, że potrzebny będzie odbiornik BT podłączony do wzmacniacza.

Ale czy te połączenie reaguje na regulację poziomu dźwięku pilotem TV?
    Nie wiem. Nie miałem okazji przetestować takiego połączenia.
    Może ktoś to próbował wypowie się w temacie :)
    Ewentualnie można zapytać w serwisie LG.

0
  • #6 12 Gru 2017 11:30
    Lupa1
    Poziom 2  

Połączyłem TV przez przewód optyczny. Pozostaje mi używanie dwóch pilotów - do TV i do amplitunera :)

Dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam
    Lupa1

0