Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1996 1,6 8 v - Renault nie odpala

Megane1989 05 Dec 2017 17:31 1317 9
    Megane1989
    Level 6  
    Witam. Mam problem z moją Megane. Samochód nie odpala. Immobilizer "wycięty". Cewki, świece, przewody ok. Bezpieczniki też sprawdzone, włącznik uderzeniowy przycisk wciśnięty. Czy cewki dochodzą dwa prądy? Na dwóch z trzech pinów jest prąd na jednym nie. Czy ten prąd na trzeci pin idzie z czujnika położenia wału? W czym może być problem?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    andrzej20001
    Level 43  
    Iskra jest? Paliwo podaje? Ecu widzi obroty?
    Megane1989
    Level 6  
    Iskry nie ma. Właściwie przez moment jest a później ginie. Pompkę paliwowa słychać
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Megane1989 wrote:
    Pompkę paliwowa słychać

To nie oznacza że pompka sprawna. Jak zachowuje się kontrolka od immo?
    Megane1989
    Level 6  
    Kontrolka miga. Ale tak jest od 2,5 roku od kiedy auto jest w moich rękach. Nigdy nie było problemu z odpaleniem Megane. Poprzedni właściciel poinformował mnie, że immobilizer jest " wycięty'". Problem pojawił się nagle. Z nocy padł akumulator po podladowaniu go auto nie odpaliło. Kręcić kręcić ale na świecach brak iskry. Do cewek prąd dochodzi
    andrzej20001
    Level 43  
    Immo "wróciło"
    Megane1989
    Level 6  
    Pomimo odciętego kabelka do ECU "wróciło"? A jeśli do podsufitki gdzie jest immobilizer dostała się woda to może być przyczyną? Czyli w tej sytuacji wymiana sterownika silnika? A może to czujnik położenia wału korbowego?
    andrzej20001
    Level 43  
    Pytałem czy widzi obroty,czy otwiera wtryskiwacze... sprawdz co można. Mod wywali do kosza zaraz topic...
    Megane1989
    Level 6  
    Nie widzi obrotów i nie otwiera wtryskiwaczy.
    Akumulator sprawdzony i jest ok. Zaraz obejrzę te wejście od komputera