Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica 618GE2.33 HZPTANQ - nie działa piekarnik

05 Gru 2017 18:31 1593 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Brak pracy piekarnika. Kuchnia nie reaguje na pokrętło z programami, nie działa termoobieg, drugie pokrętło od temperatury również nie reaguje (być może dlatego, że nie działa ustawianie programów) znikło oświetlenie wewnątrz. Działa zegar, iskrowniki oraz kontrolki od pokręteł. Czy to może być wina przełącznika funkcji czy coś innego, z czym sobie już nie poradzę? Proszę o pomoc.
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Tak to komentuje serwis Amica, cytuje :
    "... ma Pani popsuty przełącznik zespolony albo spaliły się dwie grzałki na raz."

Temat wielokrotnie wałkowany na elektrodzie, wystarczy poszukać. Wystarczy rozebrać piekarnik i organoleptycznie przyjrzeć się przełącznikowi ;)
  • Poziom 2  
    Tak, to był programator czy jak to tam zwał od pokrętła z wyborem programów. Obejrzałem go dokładnie i zauważyłem, że styk od zera czyli wyłączenia nosi znamiona przytopienia, a dokładnie fragment tworzywa w którym jest osadzony, a przez to się odkształcił nie łączył mimo wyboru innych programów, zaczął działać wentylator oraz lampka. Jeszcze proszę o podpowiedź gdzie mogę zamówić taki element, ewentualnie gdzie szukać numeru katalogowego dla tego przełącznika.
  • Poziom 2  
    Dziękuję, już zamówiłem. Już po naprawie, ale dołączę jeszcze zdjęcie na którym widać przytopienie i odkształcony styk.
    Kuchnia Amica 618GE2.33 HZPTANQ - nie działa piekarnik
  • Poziom 2  
    Witam, czy ktoś posiada schemat do tego przełącznika krzywkowego. Podczas jego oględzin wypadł jeden przewód i nie wiem gdzie go podpiąć żeby nic się nie spaliło. z góry dziękuję