Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa Ambilight na Arduino pod PC.

Davvvi 05 Gru 2017 20:29 546 7
  • #1 05 Gru 2017 20:29
    Davvvi
    Poziom 27  

Witam. Piszę gdyż mam problem. Chcę zbudować Ambilight pod monitor ,poprzez PC. Na forum jest wątek ale dla mnie jako ciemniaka w sprawie Arduino i programowania jest nie jasny. Znalazłem wątek także na innym forum. Kontaktowałem się nawet z Autorami poprzez PW ale jeden za bardzo nie chce pomóc a drugi nie odpisał. Do rzeczy, posiadam taśmę LED 2m (60led na m). Wersja LED to WS2812B. Do tego mam zasilacz 5V 3A . Posiadam także Arduino Nano bądź digisparka. PC na Windowsie , głównie Kodi ale fajnie aby ambilight działał także przy wyświetlaniu nawet pulpitu jeśli to możliwe. Ledy na monitorze byłyby rozmieszczone po bokach i góra. Dół monitora byłby bez diod. Pomożecie ogarnąć temat?

• #2 05 Gru 2017 23:05
    szymon122
    Poziom 37  

Davvvi napisał:
    Kontaktowałem się nawet z Autorami poprzez PW ale jeden za bardzo nie chce pomóc a drugi nie odpisał.

Dziwię się, że pierwszy odpisał :')
    Ktoś ma za ciebie napisać program?
    Ucz się pisać, weźmiesz gotowca a potem nawet nie wiesz jak to działa...

• #4 06 Gru 2017 08:45
    Davvvi
    Poziom 27  

Słuchajcie ja przeczytałem cały poradnik programowania Arduino na Forbocie. Ale sam poradnik to jest dla mnie za mało. Nieznam Angielskiego przez co te komendy są dla mnie średnio zrozumiałe . Musiałbym mieć raczej kogoś obok siebie kto by w praktyce wytłumaczył. Jasne, że wolałbym się nauczyć programować niż ciągle wysłuchiwać że nikt za Ciebie tego nie zrobi, ale sam nie jestem wstanie tego ogarnąć. Dlatego poprosiłem o pomoc. Na Youtube znalazłem film poradnik, sprubuję to ogarnąć jeszcze.

• #5 06 Gru 2017 09:06
    tronics
    Poziom 35  

Nie ma języka programowania mikrokontrolerów typu "wysyłaj.uart()" czy "odczytaj.rgba()" a nikt specjalnie dla kolegi takiego nie napisze. Język programowania to jak język obcy, jest potrzeba to trzeba się go nauczyć.

• #7 08 Gru 2017 07:49
    JacekCz
    Poziom 33  

szymon122 napisał:
    Davvvi napisał:
    Kontaktowałem się nawet z Autorami poprzez PW ale jeden za bardzo nie chce pomóc a drugi nie odpisał.

Dziwię się, że pierwszy odpisał :')

Może ten drugi, i słusznie, zaczął się wstydzić? Ale podobno o gustach .....

Davvvi napisał:
    Słuchajcie ja przeczytałem cały poradnik programowania Arduino na Forbocie. Ale sam poradnik to jest dla mnie za mało. Nieznam Angielskiego przez co te komendy są ... Na Youtube znalazłem film poradnik, sprubuję to ogarnąć jeszcze.

a polski?

• #8 10 Gru 2017 20:48
    Davvvi
    Poziom 27  

Panowie skorzystałem z filmu na Youtube i Ambilight już działa. Śmiga aż miło. We filmiku było wszystko oraz biblioteki i kod do Arduino. Wystarczyło wgrać i chula. Dzięki wszystkim za chęć pomocy. Pozdrawiam.

Dodano po 6 [godziny] 26 [minuty]:

A o to filmik jak działa u mnie Ambilight.
    https://m.youtube.com/watch?v=CjfSJ8u5I80

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo