Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1.6 8V wentylator,czujnik temperatury

jareckiiii 05 Gru 2017 20:51 2094 4
  • #1 05 Gru 2017 20:51
    jareckiiii
    Poziom 3  

Witam,mam problem z Astrą tego typu że w ogóle nie pokazuje temperatury na desce rozdzielczej,mało tego wentylator chłodnicy pracuje non stop i świeci się kontrolka od chłodnicy na desce,wymieniłem już dwa czujniki z czarną obudową i z białą i nic problem ten sam,po podłączeniu do komputera pokazuje błąd czujnik temperatury,ale wymieniłem dwa nowe i to samo,z tego co wiem jest tylko jeden dwu pinowy, bardzo proszę o pomoc.I jeszcze jedno pytanie gdzie jest czujnik od włączania wentylatora? Bo w chłodnicy go nie ma.

0 4
  • #3 06 Gru 2017 09:33
    jareckiiii
    Poziom 3  

Wyciągnołem ten sterownik piny są ok nie zasniedziałe,w srodku nie widzę wody lub zabrudzeń.Nie mam pojęcia jak go sprawdzić.Podmieniłem z innej Astry i to samo wentylatory chodzą,brak na wskażniku reakcji

0
  • #4 06 Gru 2017 23:33
    g107r
    Poziom 33  

Nie wiem jaki masz silnik, ale w obu 8 zaworowych po schemacie wychodzi że to na podstawie tego czujnika sterownik silnika uruchamia wentylator/y i daje wskazanie na licznik.
    Ja mam inne auto, ale wypięcie wtyczki czujnika temperatury powoduje właśnie awaryjne włączenie wentylatorów.
    Skupiłeś się na czujniku, a co z przewodami do niego ?
    Sterownik widzi czujnik ?
    Masz 5V na wtyczce do czujnika ?

0
  • #5 07 Gru 2017 19:00
    jareckiiii
    Poziom 3  

nie skupiłem sie na tylko na czujniku,sprawdziłem wtyczke i jest 5v,tak jak już pisałem podmieniłem nawet ten sterownik i to samo,rozebrałem zegary bo ktoś pisał ze może być scieżka w zegarach przepalona i nic wszystko ok,wiązki kabli rozpiołem kable posprawdzane,masy posprawdzane,został mi jeszcze komputer,siedze już trzy dni nad tym problemem nie mam pojecia co jest grane.

Dodano po 11 [godziny] 2 [minuty]:

problem rozwiązany,padł komputer w Astrze,po wymianie komputera wszystko działa jak najlepiej :D

0