Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar warsztatowy na MC1206

HotPepper 25 Lis 2018 17:04 8958 63
  • #61 25 Lis 2018 17:04
    HotPepper
    Poziom 4  

Kolego zybex, zobacz proszę na ten wyświetlacz, który zbudowałem do zegara lm8560. Jeżeli taka formuła ci odpowiada, tzn. dwie płytki, ale jednostronne i bez tranzystorów raczej, to mogę go da ciebie (i innych) rozrysować. według mnie to bardzo dobre rozwiązanie, bo konstrukcja jest zwarta i nie ma tu żadnego przewodu.
    Zrób (precyzyjnie) pomiar swojego wyświetlacza i porównaj z rysunkiem jaki zamieszczam. Możesz też znaleźć jakiś pdf do niego.

Zegar warsztatowy na MC1206

Jeżeli ci to spasuje, to się za to zabiorę. Nie miałem w planie takiego dużego wyświetlacza, ale nie ubędzie mnie przy tym zajęciu. Pozdrawiam

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • CControls
  • #62 25 Lis 2018 18:05
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przecież mam takie wyświetlacze z 4 diodami na segment. Chodzi mi jedynie o dobór rezystorów ograniczających prąd. Napięcie mogę dać np. 12V. Czy przy tym zegarze dobiera się je tak jak dla diod święcących, tzn. jakby miały świecić ciągle?
    Pytam dlatego, że przy zegarach na MC1204 niestety dobiera się je inaczej, gdyż tam jest wyświetlanie multipleksowe.

• CControls
  • #63 25 Lis 2018 22:12
    HotPepper
    Poziom 4  

Chyba mnie nie rozumiesz. Przecież wiem, że wyświetlacze już masz, a ja chciałem ci zaproponować taki ich montaż, jak na fotkach. Nie ma kabli, żadnych zworek nie ma bałaganu. Pola lutownicze są wyprowadzone w kolejności odpowiadającej wyjściom układu. O doborze rezystorów już tutaj było i przy zasilaniu 12V dasz takie, jak moje, będzie OK. Jak zrobię porządek z moim zegarem, to pokażę go na elektrodzie. Uważam, że jest fajny.

Zegar warsztatowy na MC1206 Zegar warsztatowy na MC1206

• #64 25 Lis 2018 22:35
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

To bardzo podobne wymiary, praktycznie identyczne. Nota moich wyświetlaczy w pdf-ie. Póki co to nie biorę się za ten zegar, bo nawet nie mam możliwości wykonania płytek. Na pewno twoje rozwiązanie ma swoje zalety. Rozważę taką opcję, gdy kiedyś do niego znowu podejdę. Póki co mam zapisane zdjęcia twojego rozwiązania. Mam się na czym wzorować. :wink: