Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1,6 8V - Na ciepłym silniku nie reaguje na pedał gazu

05 Gru 2017 23:54 1071 3
 • Poziom 2  
  Witam,

  Astra F 1997 rok 1,6 8V 55KW benzyna na zimnym silniku pali bez problemu. Po rozgrzaniu zaczyna szarpać i z opóźnieniem reagować na pedał gazu. Następnie przestaje reagować na pedał gazu, silnik nadal pracuje, ale zapalają się kontrolki silnika pomarańczowa i czerwona oleju. Gaszę wtedy silnik i odpalam, jednak z dużymi problemami, nie zawsze za pierwszym razem.

  Wczoraj byłem u mechanika, podłączyliśmy diagnoskop, pojawił się błąd obwodu wtryskiwaczy (tam jest jeden centralny wtrysk).

  Mechanik zauważył złą pracę czujnika temperatury cieczy chłodzącej silnika. Przy zapalonym silniku temperatura najpierw rosła do około 50 stopni, nagle spadała nawet do 7 stopni. Zdecydowaliśmy wymienić czujnik temperatury, ten jednopinowy widoczny od góry.

  Po wymianie czujnika przejechałem około 10 km, bez najmniejszych problemów. Po 20 minutach postoju z wyłączonym silnikiem, po jego uruchomieniu, samochód zaczął się dławić, przegazowałem go i przejechałem około 1 km. Zatrzymałem się na skrzyżowaniu i problem wrócił. Znowu nie reagował na pedał gazu i świeciły się te same dwie kontrolki. Zgasiłem silniki i z problemami uruchomiłem go ponownie.

  Prośba o pomoc, w ustaleniu usterki, gdzie jej szukać?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Na ciepłym silniku komputer podaje za bogatą mieszankę na wtryskiwacz (zalewa). Powodem jest najprawdopodobniej czujnik temperatury (2-pinowy) - który podaje błędne dane dla ECU. Czujnik temperatury, który wymieniłeś (1-pinowy) podaje sygnał tylko na tablicę wskaźników.
  Ten 2-pinowy jest za cięgłem przepustnicy (zwykle koloru niebieskiego) przy kolektorze ssącym bardziej u dołu i bliżej ściany grodziowej (za alternatorem). Dodatkowo sprawdź przewody dochodzące do czujnika (przerwanie, zaśniedzenie itp.)
 • Poziom 2  
  Ok, tak zrobię. Dam znać o wynikach. Dziękuję.