Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oglądanie niemieckiej telewizji w Niemczech

gkgkgk 06 Dec 2017 01:41 17748 10
 • #1
  gkgkgk
  Level 11  
  Witam forumowiczów,  chciałbym uprzejmie prosić o wskazówki w jaki sposób mam wyszukać programy telewizji niemieckiej w nowym telewizorze kupionym w Niemczech (Monachium). Zmieniłem mieszkanie (w poprzednim miałem kablówkę i antenę sat. z naszą nc+), a teraz kupiłem nowy telewizor (nie ma m już kablówki) i mam kilka pytań:
  1. Odbiór naziemnego sygnału jest w Niemczech płatne dla każdego. Czy prawdą jest, że odbiór tego sygnału, ale z satelity jest możliwy na wbudowanym w tv tunerze satelitarnym i jest to bezpłatne?
  2. Jeżeli to prawda, to na co zwrócić uwagę i jakie parametry należy wprowadzić w menu telewizora, by te programy oglądać? Mam nową instalację typu "zez", (chyba trochę źle ustawioną przez instalatora, bo widzi tylko Astrę), przełącznik Diseq. Może coś źle robię przy wyszukiwaniu, bo łapię tylko 9 programów bułgarskich. Tylko po wybraniu tego transpondera wartości siły i jakości programu są bliskie 100%, dla pozostałych transponderów są 0% - boję się, że chyba coś źle robię.

  Z góry dziękuję za pomoc
 • #2
  Rafikusa
  Level 17  
  Quote:
  1. Odbiór naziemnego sygnału jest w Niemczech płatne dla każdego. Czy prawdą jest, że odbiór tego sygnału, ale z satelity jest możliwy na wbudowanym w tv tunerze satelitarnym i jest to bezpłatne?

  Nie.
  Każde "gospodarstwo" płaci miesięcznie 17,98 Euro, obojętnie czy posiada jakikolwiek odbiornik, czy nie.

  Jeżeli telewizor jest naprawdę nowy, to podłącz jakąkolwiek antenę do gniazda antenowego i odbieraj programy z DVBT2.
  Dlaczego ci nie działa odbiór satelitarny, to już nie wiem.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  gkgkgk
  Level 11  
  Witam,

  dziękuję za wyjaśnienia. Dopytam tylko, czy programy z telewizji naziemnej są dostępne również satelity i czy to jest Astra? Wydaje mi się, że o ile wyszukanie programów nazwijmy je "naziemnych" jest proste, o tyle z sygnałem z satelity trzeba kilka rzeczy ustawić, czy mam rację?

  @mihal2002:

  1. a jakie programy z satelity odbierasz - podaj kilka, są w HD?
  2. czy są one z Astry?
  3. jakie ustawienie ma Diseqc, transponder, LNB?

  Jestem "zielony" w te klocki, :-)
  PS Fachowiec od anteny nie odpowiada na maile i nie podnosi telefonu, a na pochyłym dachu w tej chwili jest śnieg.
 • #5
  Rafikusa
  Level 17  
  W HD nadawane są tylko państwowe (czy tam komunalne) programy.
  Prywatne można oglądać w HD po zapłaceniu rocznej opłaty HD+. Albo kupujesz receiver HD+, albo kartę CI Plus do telewizora. O ile pamiętam, to łatwiej jest z receiverem, bo z tymi kartami do telewizora to podobno niekiedy są kłopoty.

  Tutaj jest fajna lista z niemieckimi programami, niestety nie jest zaznaczone, które są na HD+ : http://www.electronic-solbrig.de/sat-empfang/senderuebersicht-astra-19,2.html

  Tutaj programy HD na Astra, kodowane są zaznaczone kluczykiem : http://www.satindex.de/hdtvs/1/
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  gkgkgk
  Level 11  
  Witam,

  dzięki za wskazówki, udało mi się przeszukać "niebo", ale jedyny pakiet programów, jaki tv znalazł, to pakiet angielski z Astry 2, 28,2E. W momencie układania instalacji, dom był jeszcze w stanie surowym i instalator opierał się tylko na mierniku sygnału. Czy jest możliwe, że aż tak się pomylił się? Czy jest to częsta sytuacja, czy jednak kąt ustawienia jest tak inny, że już na oko porównując z sąsiednimi antenami powinien zauważyć, że znalazł nie tą satelitę? Dopytuję, bo być może robię jakiś błąd przy przeszukiwaniu.

  Dopytam jeszcze o sygnał Diseqdc. Czy tym konkretnym przypadku (zez Astra/Hotbird), sygnałem tym przełączamy się pomiędzy konwerterami, czyli dla jednego konwertera powinien mieć "przeciwną" niż dla drugiego, coś jak on/off?

  Pozdrawiam
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  gkgkgk
  Level 11  
  Witam,

  przyszedł fachowiec, niestety ja byłem w pracy, wpuściła ich żona i stwierdził, że antena jest ustawiona prawidłowo, ale jest zepsuty jeden z konwerterów, więc nadal mogę odbierać tylko angielskie programy z Astry 2 28,2E - coś tu nie gra jednak. Mieli tylko miernik sygnału, a nie potrafili dostroić telewizora, bo to nowy oled LG B7. Mam takie pytania:

  1. Jeżeli zez jest ustawiony prawidłowo, tzn. kierunek główny na Hotbirda, a boczny na Astrę, to czy będzie dobry odbiór również z Astry 2 28,2E w miejscu w Niemczech - Monachium.

  2. Czy telewizor przed rozpoczęciem strojenia z wybranym sygnałem wej. z ant. sat. pokaże listę dostępnych (widzianych przez niego) satelitów?

  3. Czy dekoder nc+ pokaże listę dostępnych (widocznych) satelitów?

  4. Podczas strojenie wybieram z listy satelitów Astrę 19.2, a znajduje programy z Astry 28,2 - czy to 100% dowód, że antena jest ustawiona na Astrę 28,2? A swoją drogą to telewizor nie powinien dać jakiegoś komunikatu, że znalezione programy nie należą do wybranego satelity?

  Pytam, bo gdy fachowiec wróci, chcę mu naocznie pokazać, że jednak antena jest ustawiona na innego satelitę.

  Pozdrawiam
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  gkgkgk
  Level 11  
  Witam,

  a jak to jest z tym strojeniem i widocznością satelitów?