Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 18:480 - GDK/PDF 5 05527-12

sebotrucker 06 Gru 2017 08:24 540 6
  • #1 06 Gru 2017 08:24
    sebotrucker
    Poziom 10  

Witam po odpaleniu zimnego auta wyskakuje mi błąd GDK/PDF 5 05527-12. Kiedy wejdę od razu w diagnozę błąd cały czas jest passywny.
    Błąd wyskakuje tylko wtedy gdy auto stoi i z rana jest zimne. Gdy po odpaleniu auta zgaszę go od razu błąd cały czas jest nie aktywny. Co oznacza ten błąd? Mam już swoje podejrzenie ale nie chcę kopać w instalacji nie wiedząc co oznacza owy kod błędu. Z góry dziękuję za info ;)

0 6
  • #2 06 Gru 2017 16:48
    mariomalinie
    Poziom 17  

Witam
    Kod 05527-12
    Czujnik temperatury w B996 (czujnik wilgotności przy filtrze powietrza). FMI12 oznacza przerwa w obwodzie lub zwarcie do +Ubat Proponuję podmianę czujnika. Jeśli nie pomoże to daj znać. Podam Ci numery pinów i numery przewodów, pomoże Ci to w poszukiwaniach. Pozdrawiam

0
  • #3 06 Gru 2017 18:53
    sebotrucker
    Poziom 10  

Czyli to czujnik w obudowie filtra powietrza tak ? Dziwne, że ma coś wspólnego z GDK/PDF. Spróbuje podmienić z innego auta.

0
  • #4 06 Gru 2017 19:09
    mariomalinie
    Poziom 17  

sebotrucker napisał:
    Czyli to czujnik w obudowie filtra powietrza tak ?

Dokładnie tak.

sebotrucker napisał:
    Dziwne, że ma coś wspólnego z GDK/PDF.

Ma wiele wspólnego. Wilgotność powietrza ma wpływ na poziom NOx w spalinach, co za tym idzie układ AdBlue bierze pod uwagę dane z tego czujnika podczas pracy systemu.

0
  • #5 06 Gru 2017 20:26
    sebotrucker
    Poziom 10  

W sobotę podmienię czujniki i dam znać czy coś się poprawiło ;)

0
  • Pomocny post
    #6 06 Gru 2017 20:41
    kiepski2
    Poziom 8  

Kolego ja miałem kiedyś taki sam problem, usterkę rozwiązało przeczyszczenie styków przy czujniku, podczas deszczu zbierała się wilgoć, która niestety zapalała błąd. Radze sprawdzić wtyczkę

0
  • #7 08 Gru 2017 21:47
    sebotrucker
    Poziom 10  

kiepski2 napisał:
    Kolego ja miałem kiedyś taki sam problem, usterkę rozwiązało przeczyszczenie styków przy czujniku, podczas deszczu zbierała się wilgoć, która niestety zapalała błąd. Radze sprawdzić wtyczkę

Właśnie tak zrobiłem i od dwóch dni błąd się nie pokazuję. Zobaczymy czy w niższych temperaturach też tak będzie

0