Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad T440p - ścina - Laptop totalnie się zacina po jakimś czasie

06 Gru 2017 14:57 393 3
  • Poziom 2  
    Cześć,

Mój służbowy laptop Lenovo ThinkPad T440p od jakiegoś czasu zaczyna powoli umierać. Zaczęło się tydzień temu, gdy w normalnych użytkowaniu totalnie się zaciął, okno programu w którym to się dzieję przechodzi w tryb ładowania z napisem "Not responding" i nie można nic zrobić. Inne programu które działają w tle mogą jeszcze przez chwilę być używane, potem system totalnie się zawiesza i jedynym ratunkiem jest restart systemu.

Myślałem, że to może być od temperatury bo przychodząc rano do pracy laptop chodził mi bez problemów 1,5h teraz po całym dniu prób mogę go jedynie włączyć i jakiś nadmiar akcji... próba włączenia przeglądarki zabija system... i trzeba go restartować...
    Zrobiłem SSy z MWMonitor i CrystalDiskcheck (załącznik, niestety to zdjęcie telefonem) bo system od razu pada i nic nie mogę wysłać, próbowałem robić Smarta w programie HD Tune (załącznik).
    Co więcej, dostałem informację o odznaczeniu Link power management w intel rapid storage - tak zrobiłem ale niestety nic to nie dało.

Aktualizacja sterowników - aktualizowałem firmware dysku (samsung, nazwa pokazana w załączniku), z wersji 06 na nowszą 07. Niestety stało się dość słabo bo przy oknie instalacji zawiesił mi się system, byłem zmuszony go zrestartować totalnie. Przy uruchamianiu systemu pojawia się mi taka wiadomość:

2105 - Detection error on HDD1 (Ultrabay HDD) ale mogę nacisnąć ESC i kontynuować uruchamianie systemu.

Jednak widzę, że dysk ma zainstalowany najnowszy sterownik.

Na czym skończyłem, Lenovo setup updates & drivers - zainstalowałem jakiś brakujący sterownik do intela, w oknie systemowym było pokazane, że jest wszystko skończone i można robić reboota systemu. Niestety system znowu mi się zawiesił i znowu musiałem ubić go ręcznie...

- Oczyszczanie dysku, Malware check, Combofix, SpyHunter, CCleaner etc. również było robione...
    -------------------

Kochani aktualnie jestem w kropce bo nie wiem czy przez te instalację sterowników i problemy z tymi resetami jeszcze bardziej nie rozwaliłem tego laptopa, nie wiem co mogę w tym momencie teraz zrobić... nie mogę normalnie pracować i jestem w kropce...

Bardzo Was proszę o pomoc,
    Dziękuję
  • Red. Komputery FAQ
    Ja bym podstawił na początek SSD, bo wygląda że to jego sprawka.
    Nie tak dawno temu miałem przypadek że SSD mimo dobrego SMART miał poważne problemy z działaniem...

Choć u ciebie w SMART, parametr B4 miał w przeszłości krytyczną wartość.
  • Poziom 2  
    Użyłem pokładki chłodzącej i teraz mogę robić co mi się podoba, tj. na chwilę obecną nic sie nie zacina no ale to nie jest rozwiązanie....@sylweksylwina masz jakieś pomysły jakie kroki mogę podjąć?
    Dziękuje za Twoją odpowiedź