Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobry TV 40"~43" BEZ SMART DO 1500 zł. Jaki wybrać?

Dawid1990dbst 06 Dec 2017 15:24 2049 11
    Dawid1990dbst
    Level 9  
    Witam, po przekopaniu forum postanowiłem zapytać jaki TV 40" z Full HD do 1500 zł byście polecili. W większości przypadków osoby na forum poszukują SmartTV. Mi na nim nie zależy bo sporadycznie będę podłączał TV do Laptopa przez HDMI. Chociaż gdyby był jakiś Smart w tej cenie to bym nie pogardził ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5m x 4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3,5m (po drodze jest stół z krzesłami wtedy <2m)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na komodzie wysokości 80cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Przez okno obok TV, które jest od wschodu (są stare metalowe żaluzje)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrej jakości płynny obraz, nagrywanie na USB mile widziane
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie DVBT, wieczorami filmy przez internet 480p, sporadycznie z dysku 1080p
    10 .Jakie urządzenia? Laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? na tygodniu ~3, w weekendy ~6
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie zwykłe DVBT, czasami jakiś szybszy film akcji z dysku
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Raczej znane typu Samsung, LG, Sony czy Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 40'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Sztuczny i nienaturalny obraz, lagowanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~1500
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To mój pierwszy tv
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, ale na TV nie planuje

Obecnie zastanawiam się nad:
    SAMSUNG UE40M5002 (Dość duża popularność, sporo pozytywnych komentarzy)
    [url=]https://www.ceneo.pl/52225697#tab=spec[/url]
    SAMSUNG UE40K5100
    [url=]https://www.ceneo.pl/46323328#tab=spec[/url] (Zeszłoroczny model ale podobno nadal bardzo dobry)

PHILIPS 40PFH4101 i PHILIPS 40PFH4201 (Nie mogę znaleźć informacji czym się różnią,. Wg producenta sporo poprawiaczy obrazu)
    [url=]https://www.philips.pl/c-p/40PFH4201_88/4000-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-full-hd-z-digital-crystal-clear/dane-techniczne[/url]

PANASONIC VIERA TX-40DSU401E [url=]https://www.ceneo.pl/43987909#tab=spec[/url]
    PANASONIC VIERA TX-40ES400E [url=]https://www.ceneo.pl/51961599#tab=spec[/url] (Podobnie jak przy philipsach nie znalazłem różnic między tymi modelami)

I na koniec 2 smarty
    SAMSUNG UE40J6240 [url=]https://www.ceneo.pl/46700477#tab=spec[/url] (To chyba starszy model. Czy warto nad nim się zastanawiać?)
    SAMSUNG UE40K5600 [url=]https://www.ceneo.pl/45306395#tab=spec[/url] (Czy funkcja Ultra Clean View oraz Micro Dimming Pro jakoś drastycznie wpływają na jakość obrazu?)

Ogólnie najwięcej pozytywów słyszałem o:
    - SAMSUNG UE40M5002
    - SAMSUNG UE40K5100
    - SAMSUNG UE40K5600

Podkreślam, ze głównym kryterium jest jakość obrazu.
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc ponieważ do weekendu muszę podjąć decyzję.
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ja bym poszedł w serie Samsunga M55/56.
    To moim zdaniem najtansze, warte zakupu telewizory w tym roku.
    Dawid1990dbst
    Level 9  
    Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź. Nie sądziłem, że smart 43' z lepszymi parametrami będzie w tak zbliżonej cenie do 40' z gorszymi parametrami. Wg mnie wystarczała by mi seria M55. A co powiesz o tym: aukcja na jednym ze znanych portali cena: 1500 SAMSUNG UE40J6289. Czy warto ryzykować dla tych 200zl? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc :)
    Ludwik XVI
    Dawid1990dbst wrote:
    Aukcja na jednym z portali cena 1500 SAMSUNG UE40J6289. Czy warto ryzykować dla tych 200zl?

Nie znam tego modelu. Seria J to model sprzed 2 lat. Nie ma sensu.
    Bierz serię M55/56
    Dawid1990dbst
    Level 9  
    Tak myślałem. Ostatnie pytanie i myślę, że sprawa będzie wyjaśniona. TV LED Samsung UE40MU6172? W jednym ze sklepów internetowych jego cena to:1 585,99 zł. Czy to w ogóle możliwe?
    Ludwik XVI
    Dawid1990dbst wrote:
    TV LED Samsung UE40MU6172? W jednym ze sklepów internetowych jego cena to:1 585,99 zł. Czy to w ogóle możliwe?

Nie wiem. Nie pracuje w żadnym sklepie.
    Dawid1990dbst
    Level 9  
    Powiem tak. Byłem właśnie w jednym ze sklepów. Chciałem zobaczyć na żywo jakość obrazu w tych samsungach. Na wystawie był akurat model M5502 w wersji 32" 43" oraz chyba 55"lub 49". Obok wisiały philips 43PFS5301 (albo jakiś z tej serii) oraz sony. Wszystkie w podobnej cenie (różnica ze 100-200zł.) O ile samsung w wersji 32" wypadał od konkurencji lepiej o tyle w wersjach 43" oraz większej obraz był wg mnie tragiczny! Nie wiem czy było coś źle skalibrowane czy jak ale żadna linia nie była gładka tylko poząbkowana jakby była rysowana w paincie. Na pewno obraz w samsungu był jaśniejszy bez porównania. Najlepszy obraz miał chyba sony ale był dosyć ciemny. Sprzedawca zapewnił, że samsung ma matryce VA a philips i sony są na IPSie, i że podczas oglądania filmów wieczorem/w nocy samsung będzie miał lepszy obraz. Dodatkowo na samsungu odpalił jakiś materiał aby pokazać działanie "upłynniaczy obrazu", i fakt, obraz był trochę płynniejszy niż u konkurencji. Tak więc wizyta która miała upewnić mnie w przekonaniu, że wg opinii Ludwik XVI wezmę samsunga z serii M55 doprowadziła do jeszcze większego pomieszania. Może ktoś miał styczność z tymi telewizorami i może wypowiedzieć się co do jakości ich obrazu? Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Jakosc obrazu masz ocenic Ty.
    Wykonałeś najlepszą mozliwa rzecz czyli porownałeś tv pod swoim kątem. Teraz powinienes zadecydowac ktory tv zagrał dla Ciebie najlepiej i ten właśnie kupić .
    Dawid1990dbst
    Level 9  
    Jeżeli samsung utrzymał by chociaż zbliżoną jakość pomiędzy 32" a 43" to bym go wybrał bez wahania. Ponieważ pomimo tego, że wg mnie miał nieco gorszy obraz od np sony to ja też wolał bym VA no i płynniejszy obraz. Pytanie czemu ta jakość była drastycznie taka gorsza w większych modelach akurat samsunga. Jutro postaram się sprawdzić to w innym sklepie i dołączę opinie. Mam nadzieje, że komuś się przyda ;)
    Dawid1990dbst
    Level 9  
    Po długich poszukiwaniach bardzo spodobał mi się model Samsung UE43MU6172. Wiadomo, UHD Upscaling i inne bajery miały znacząco poprawić jakość obrazu gdzie u mnie miał to być zwykły sygnał TV naziemnej. W jednym ze sklepów sprzedawca podłączył mi go do DVBT i obraz co prawda był lepszy niż na innych samsungach z FHD chociażby, ale bez fajerwerków. Cena w okolicach 2000zł też była jak dla mnie zbyt wysoka. Poza tym przy tym rozmiarze różnice naprawdę były ledwo zauważalne, a z daleko w sumie niewidoczne! Przeanalizowałem jeszcze raz moje potrzeby i wybrałem TELEWIZOR SAMSUNG UE43M5502! Dobra jakość obrazu oraz smart zdecydowały o jego wyborze. Porównywałem go w sumie głównie z LG, PHILIPS oraz SONY. Wg mnie SONY miał najlepszy obraz ale w tej cenie nie było modeli ze smart. LG zachęcało swoim systemem smart ale bałem się ich matryc oraz ciężko było się rozeznać w ich ofercie. PHILIPSY trzymały mnie w niepewności do końca ale z tego co się dowiedziałem mogą mieć problemy z przeglądarką i flash wiec pozostał SAMSUNG. Dziękuje wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia ;)